Aspirante din Galati si din Braila (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Fetelor nu va imaginati ca mi-a recomandat sa mananc porcul cu totul in 11 zile de stimulare( nu refuz o ceafa la gratar).
Referitor la subiect sunt de acord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

Doamne... ati vazut la stiri cazul din suceava cu femeia gravida in 9 luni si habar nu avea cica? s-a internat in spital cu tensiune mare si ceva jena ginecologica. a controlat-o un ginecolog si NU si-a dat seama ca are un prunc in pantec... Doamne! si alta doctora a zis ca ca ea a controlat-o la ficat si mai sus, nicidecum daca e gravida ori ba... si cica din punctul ei (doctora) de vedere, nu a gresit cu nimic...
sa il fi vazut pe doctorul ginecolog ce fata avea si cum a spus ca nu a vazut sarcina femeii... ca un copil plangacios. cica avea 140 kg si ca de aia nu a vazut nimeni nimic.
dar ea? femeia? s-a dus la wc, si cica habar nu a avut ca a nascut... ea zice ca au fost niste cheaguri de sange... au descoperit fatul mort in wc, instalatorii... ca se infundase toaleta.


nu pot sa cred ca exista astfel de oameni... si ca li se si spune oameni...

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

happy...exista din pacate.
Ai redenumit subiectul ! Poate ne treci si la aspirante :) cand ai timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank24 spune:

Buna dragele meleam reusit sa intru sa va salut si sa-mi cer scuze ca nu am mai fost demult pe aici
Noi suntem bine,am intrat in prenatal azi,asteptam un baietel,si ne-am razgandit, vrem sa nastem la Maternitate nu la Judeteanceva pareri dc are cineva, sunt binevenite,le astept cu drag,si pareri de Dr Docan,sau info dc are cabinet .
Va pupacesc pe toate

http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

ank24 Tu stii ca parerile sunt impartite in legatura cu medicii, daca tu te intelegi cu ea este ok,in legatura cu maternitatea am :bantuit: putin pe acolo in vara,conditiile lasa putin de dorit, dar daca tu esti la Dr.Docan poate iti acorda putina atentie(am inteles ca este director),i-mi pare rau ca nu pot sa te ajut cu mai mult.
Cabinet particular are undeva in Tig.1.
Iti doresc nastere usoara, cum vrei sa fie nasterea naturala sau cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank24 spune:

ms de info,am sa ma duc sa o caut in tiglina,mi-a mai zis cineva ca e pe langa posta cabinetul...
Oricum in Galati nu stii nici cu cine nici unde sa nasti ca peste tot e jale...asta e, dc nu avem alte variante...am auzit in alte orase ca nu se concepe sa nasti cu moasa sau asistenta,din cate stiu eu aici e raritate sa te asiste dr..eu vreau natural,desi sincer mi-e frica de mooor,dar e mai bine si pt mine si pt bebe decat cezariana...sa vedem ca totl depinde de pitic,cum o sa vrea el...

http://bd.lilypie.com/z5zup2.png
ank 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Salut fetelor!
Multe dintre voi nu mai stiu, eu am deschis acest subiect acum un an si ceva, pentru ca nu era niciun subiect dedicat galatencelor.

Provista,doris voi ma stiti, am trecut prin multe povestiri impreuna.
Provista iti doresc numai bine si tie si lui bebe, la fel si lui Doris si sunt convinsa ca o sa-i iubiti foarte mult la cat de mult i-ati asteptat.

Despre mine ce sa va spun ca in sfarsit dupa 2,6 luni, 2 inseminari esuate s-a intamplat minunea, SUNT INSARCINATA in 6 saptamani.
Am ramas natural intr-o luna la care nici prin cap nu-mi trecea si in care m-am protejat la ovulatie pt ca luasem antibiotice, dar de fapt ov la mine a fost o sapt mai tarziu. Daca ma credeti nici acum nu cred, nici sotul..parca plutim efectiv.


Va doresc numai bine si sa vi se intample minunea cat mai curand, pentru ca sunt convinsa ca de intamplat se va intampla (D-zeu mi-a demonstrat ).

Scuzati interventia



PS:M-am mutat in Bucuresti cu job-ul de asta scrie Bucuresti la mine.

In sfarsit s-a produs minunea! 6+

dorinut@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

dorinut@ sarcina usoara si BB la termen iti doresc.

Doris 29+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

doris si ank sarcini usoare in continuare si numai de bine sa auzim. ank, eu stiu ca la maternitate, conditiile sunt mai bune decat la judetean. la judetean, stiu din sursa sigura, ca nu mai au fonduri si ca se schimba doar acul, seringa se spala cu ser fiziologic si se refoloseste la acelasi pacient. si cate altele mai sunt... sa ne fereasca DD.
de doctorita Docan, am auzit si eu ca ar fi buna... stiu ca e sefa, dar am vazut ca se poarta frumos cu pacientele dumneaei. in salon, era o tigancusa, pacienta ei, si era preocupata de ea. de cabinet, nu stiu unde il are.

dorinut@, daca nu ma insel, te-am vazut la odiseea de mai-iunie. felicitari si sarcina usoara pana la capat. sa fie bebe sanatos si bine.

galatence si brailence,


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

dorin@, multa sanatate si o sarcina usoara! sa ai un bb sanatos si norocos!

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput