Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Ai dreptate, Avalon....ca sa vezi cat sunt pe dinafara :)), eu la toate le ziceam CIC.


23+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Apropo, daca as fi avut fetita era mai simplu cu numele, amandoi aveam Ingrid nume preferat

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

AVALON,
poate ti-am mai pus intrebarea si alta data, scuze memoria imi joaca feste..multumesc pt raspuns
tutu ti-a dat sa faci analizele de trim III?
alea cu secretia de col(streptococB)?
LUMI,
la ora la care postai tu..pe la 6 am..visam frumos...
nu scapati voi de mine asha usor, incerc sa citesc toate capitolele, si sa fiu la curent cu tot ce se intampla.....cand am ceva de spus o fac..cand nu...raman doar cu cititul.


lorelix 26+ sa fie SANATOS!
[http://picasaweb.google.ro/nov.dec2009/Lorelix#]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Inca nu, Lorelix, trebuie sa ajung la cabinet peste vreo 2 saptamani si poate atunci... analiza asta stiu ca e importanta pentru nasterea naturala, mie mi-a zis tutu de cezariana, sa vedem daca imi zice s-o fac...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

AVALON,
st ca este importanta pt sarcina naturala, si eu voi naste prin cezariana..dar cu toate astea o s-o fac.....daca cumva exista acel streptococ se face tratament.sa fie totul bine.



lorelix 26+ sa fie SANATOS!
[http://picasaweb.google.ro/nov.dec2009/Lorelix#]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Eu azi am iar dureri ca la CM, dureri ce apar si cumva in zona inghinala si se duc pe picior in jos, chair cateaodata simt presiune pana spre gambe...au inceput de ieri si cu toate ca se calmeaza dupa un Nospa, incep pe urma cam dupa 3-4 ore. In plus ma simt f f f obosita ceea ce nu mi s-a mai intampalt pana acum. Marti am control la medic si sper sa nu am probleme cu colul.

Betty78 25+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

shtephy asta cred ca-i nr. 500 asa ca vine fuguta si limonada.

Vad ca au fost destule discutii contradictorii, sper ca macar au ajutat la ceva. Eu sunt tipul care nu-mi prea place sa ma bag prea mult in seama, si nici nu leg prietenii prea usor, sunt mai rezervata. Dar asta nu inseamna ca nu citesc mereu acest forum, ca nu cer vreun sfat daca am nevoie sau ca nu raspund la careva daca stiu si mai ales daca sunt pe faza cand se pune intrebarea. Ma cam deranja si pe mine cand se vorbea de dulciurile din patiseriile romanesti dar pentru ca aici nu sunt si-mi ploua in gura dar asta e, n-am facut caz am inghitit in sec si am asteptat sa ajung acasa sa-mi fac poftele. Din pacate eu nu lucrez la calculator asa ca intru cam o data pe zi si citesc tot ce s-a scris pana in momentul respectiv. Nu am terminat inca de citit totul(sunt la cap 70)dar sper ca pana in prezent s-au mai linistit apele. Un la toate gravidoasele.

Vad ca se vorbea de preturi, eu in Italia am platit ptr. vizita cu eco 90 euro si ptr. morfologica cu doppler 130 euro.

In legatura cu nasterea eu as fi vrut sa nasc prin cezariana, motivele fiind in primul rand varsta. Sunt destul de babuta si la prima sarcina si ultima din pacate am inteles ca-i mult mai greu. In al doilea rand eu pe langa BB in burtica mai am si 3 fibroame care citind pe net s-ar putea scoate la nastere daca fac cezariana. In al treilea rand mi-e fricaaaaaaaaaaaa. In al patrulea rand daca seman cu mama am sa am un baietel mare(fratele meu avea 4,8ookg si eu 4,300kg la nastere) deci am sa ma fac ferfenita la dansa.Aici unde nasc nu se uzeaza fraze ca cea amintita de Krelia sunt mai umani din punctul asta de vedere. Oricum toate argumentele pe care le-am adus eu dr. au cazut unul cate unul spunindu-mi ca aici sunt si femei la 42 de ani care nasc normal fara probleme, ca fibroamele nu mi le scot chiar daca as face cezariana ca se pierde prea mult sange in timpul ala si ei nu risca, cu frica a zis ca o sa-mi faca epidurala si ca o sa simti mai putin durerea, iar daca BB o sa depaseasca 4,500kg sau daca o sa fie complicatii ei fac imediat cezariana asa ca mi-a inchis gura.

Acum trimit mesajul ca mi-e frica sa nu-l pierd. Mai citesc in continuare si mai revin.



Doris 24+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Camy multumim ptr. listuta, mama da lunga mai e, si eu n-am cumparat inca nimic, nici nu stiu de unde sa incep. Deocamdata mai merg prin magazine, admir si compar preturi.

busymummy multumim si tie ptr. ponturi.

Am ajuns la cap 72 dar trebuie sa plec, cand ma intorc revin.

Doris 24+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Monis, super concediu ati avut! Frumoase poze!

Doris, petrecere frumoasa in Romania! Subscriu la faza cu produsele de patiserie si adaug eclerele cu cafea care-mi plac tare (s-a vb si despre ele), iar aici nu gasesc nici produse de patiserie (mai ales sarate), nici eclere... Dar nu m-am suparat pe fetele care au vorbit despre asta, doar mi s-a facut

Pupici tuturor si o duminica placuta in continuare!





Laura 26+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=registrant&defLName=garner&defFName=laura&defCity=&defState=MI&maidenName=&maidFName=&maidCity=&maidState=®istryNumber=&target=search&userType=giftGiver&searchForPerson=primReg&whereTo=viewRegistry&firstName=laura&lastName=garner&city=&state=MI&submit.x=57&submit.y=15" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui DORIS_71

Camy multumim ptr. listuta, mama da lunga mai e, si eu n-am cumparat inca nimic, nici nu stiu de unde sa incep. Deocamdata mai merg prin magazine, admir si compar preturi.

busymummy multumim si tie ptr. ponturi.

Am ajuns la cap 72 dar trebuie sa plec, cand ma intorc revin.

Doris 24+ Matteo ......

poze


pai e f bine ca compari preturi...cam asa am facut si eu....atata am mai umblat, dar acum stiu de unde sa cumpar de calitate si ieftin...
Eu am hainutele copilului, cu paturi, lenjerii, pompa de san (eu am de la Primii Pasi si sunt f multumita de ea), sterilizator Chicco electric, biberoane, scoica...mobila pt camera lui bebe (aici mai am de cumparat lustram,perdeaua si draperia...)...si toate celelalte...numai ca din cate liste s-au facut aici, tu gandeste-te ce este mai potrivit pt tine...si eu din listele alea nu iau absolut tot...am mai vb si eu cu prietene care au copilasi...si am mai schimbat pareri.

Voiam sa intreb despre cosmeticele lui beeb ..am vazut acolo ca Nivea nu ar fi recomandate..stiti cumva de ce?
Eu la darius am avut toata gama Nivea...ma gandeam acum sa iau la fel..dar daca stiti ca nu-i buna, va rog mult sa-mi spuneti si mie de ce nu-s bune...


Multumesc!


AAAAAAA...inca o intrebare pt fetele care au deja inca un copilas...la cat timp schimbam pampersul lui bebe????...la fiecare trezire a lui, adica din 3 in 3 ore?

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput