Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (323)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia, sper sa se reobisnuiasca Tudor rapid. Revenirea din vacanta a prietenei va fi un plus cu siguranta! Asteptam cu nerabdare crafturile viitoare!!! Nu ai mai povestit despre mersul la piscina...(sa stii ca e interes sincer desi dupa atitea intrebari mi se pare si mie ca "sun" a curioasa desi nu sunt...parol!


Si eu sper, mersi! Am povestit acum, raspunzand mesajului de la adimercedes. Vad ca ati avut aceleasi 'curiozitati'.


==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia
Yaia, imi pare rau ca reacomodarea lui Tudor la gradi e cu mult plans. Sper sa treaca mai repede perioada si sa-i fie cat se poate de placut acolo, fara mami si tati...


Multumim!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

helou

io iar sunt in curatenie, azi e randul geamurilor, perdelelor, bucatariei, calcat si ceva mutat mobila prin casa. O astept pe tanti iulia .
intre timp invat coregrafia pt MJ tribute , de-abia astept ziua de maine.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Of, of, of, delfinasule, nu mai plange!

Eu pe banca nu mai stau de prin aprilie... da' nu renunt la locul meu inca..

Desi nu plecam nicaieri am decis ca Ioana sa faca in august pauza de cresa.. Profitam de vremea buna si de buni ca sa aprofundam conceptul "fara pampersi" in timpul zilei.
In rest, toate bune, ea continua sa fie o zgatie tare iubitoare, atenta la toate detaliile, smechera, inca super timida cu oamenii pe care-i vede prima data dar pe care-i striga prin casa dupa ce au plecat. Daca ar putea ar dormi in leagan.
In weekenduri e prima la usa sa mergem la plimbare prin imprejurimi ca sa culegem bobo (fragi, zmeura, corcoduse, cirese amare, visine, mure, coacaze) - sau flori (musetel, sunatoare)... Pe aici oamenii nu le culeg, cica le e teama ca sunt otravitoare . Nu-i nimic, mai mult pentru noi!


Carpatino, o sa-i zic ca ai zis si tu! Poate asa merge si nu mai plange!
Sa stii ca vacanta a fost la noi cu plus si minus: in luna asta si jumatate si-a dat bine de tot drumul la limba si face propozitii chiar frumoase, gen: Tati a papa bun a pesci (Tati da mancare buna la pesti) si Acolo tati a pepene bun. Minusul: plange dimineata! Dar si-o reveni el, nu disper.
Am mai scis, acum nu vea la gradi ca 2 saptamani se plimba cu bunicii pe aici sa culeaga 'papa bun': zmeura, fragi (preferatii lui), afine. Nici astia nu le culeg, dar cred ca mai mult de lene, ca uneori mai vad parinti cu copii la cules de fructe de padure. Dar e mai comod sa le cumperi gata culese, desi sunt cam scumpe!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Si preferatii nostrii sunt tot fragii.. dar pe aici le-a cam trecut timpul.. La voi mai sunt? Ca poate ne teleportam

Papanasho, daca eram la bucuresti veneam si io cu tine sa dansez pe strada..

Tomasa, iar ai disparut? Ce face dom' primar?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Hello!

Am intrat sa va spun ca suntem bine, avem vacanta de cresa, asa ca ne delectam cu joaca zi de zi cu copiii de la bloc. Andrei nu mai e racit, in schimb sunt eu . dar e pe trecute.

Speram sa se indrepte vremea in week end ca tare e urat cand e asa innorat si ploua.

Va pupam si va dorim week end placut!


Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui aeperju
avem vacanta de cresa,


Yaio, cu atatea vacante cred ca acum ai loc si sa te-ntinzi pe bancuta bocitoarelor

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Si preferatii nostrii sunt tot fragii.. dar pe aici le-a cam trecut timpul.. La voi mai sunt? Ca poate ne teleportam


Mai sunt, mai sunt! nu multi, dar se mai gasesc. Ba au si multe flori inca, deci probabil or sa fie si mai incolo...sper eu! Va poftim la noi!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui aeperju
avem vacanta de cresa,


Yaio, cu atatea vacante cred ca acum ai loc si sa te-ntinzi pe bancuta bocitoarelor


Oare oi putea trage un pui de somn...ca am unuuuuuuuu'! Cred ca-i ta-su, asa de mare e!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Yaia ,pana raspund eu....oricum si aseara am ramas fara tele , era ora 10 si eu incercam sa inaintez prin lacul de acumulare de pe bulevard sa ajung acasa. 40min am inaintat 1 statie de tramvai. Mai eram si cu Sebastian in masina! la 10 seara trafic ca ziua in amiaza mare. Concluzie : arunc telefonul

Piciulika , de abia astept sa vad ce nume o sa aiba! Of course , e baiat !!!!! Sensibiloasa mamica

Adimercedes , multumesc frumos de ajutor, Sebastian vad ca s-a plictisit de aragaz , mai are iesiri dar nu mai este o prioritate ! imi doresc ca asta sa fi fost totul legat de acest subiect. Acum pasiunea este directionata pe masini, cum vede o usa deschisa la masina se arunca acolo si face ravagii. Bine ca ai o fetita cuminte!

Andreea concediu placut !

Slippers


Mergi la inceput