Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata

Va scrie o mamica super odihnita..doar o trezire in noaptea care a trecut[si asta din cauza mea..care incepusem sa ma foiesc..mi-se parea anormal sa nu ma trezesc deloc]

Se pare ca noptile in care era mai agitat..au fost de la dinti..i-au iesit 3 odata..cei de sus. In rest la noi dintii n-au avut alte simptome...nu febra...nu scaune moi..nimic. Avem 6 dintisori la aproape 10 luni.

Lala referitor la alaptat, Radu are 3 mese de lapte ziua..in afara de cele 4 difersificate[fructe, legume, iaurt si cereale].
La masa de ora 21- la culcare suge cel mai mult..nici cand era bebe mic..nu tragea asa si vreo 5 minute

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata si de la noi,
Am apucat sa citesc din urma cam tot ce-ati scris cat am fost in concediu, insa de comentat cred ca o las balta, pt. ca nu prea-mi aduc aminte ce vroiam sa spun
Aaaa, dar tot am retinut ceva: Babytza, bafta cu noua afacere!!! Sa dea DD sa-ti mearga din plin! Abia astept sa termin superdieta (pe care de altfel am incepuut-o doar de 3 zile) sa comand mancare chinezeasca, dupa care sunt lesinata. Deja...
Tot foarte multumita esti de mopul cu aburi? Te intreb pentru ca si noi am fost tentati sa achizitionam unul, dar in urma review-rilor de pe net am renuntat. Dar daca zici ca-ti place parca m-as baga la unul avand in vedere ca mai nou Eva misuna pretutindeni in 2 sau 4 labe
Andy_g, ce faceti? gata concediul sau nici n-ati plecat?

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Anca, eu i-am facut Pentaxim in loc de Infarix Penta si a fost super ok. E si mai ieftin. Dar am ales sa-l alternez cu Infarix Hexa ca sa n-o intep de doua ori.

Nausica si Ania
poze


"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neatza,

offf mai fetelor, ma doare inima de cate ori va aud ca povestiti de bebe care suge, de tzizica lui preferata (imi aduc aminte cu drag de Matei).... Eu mi-am dorit ffffff mult sa o alaptez si pe Daria macar pana la 1 an dar din cauza problemelor de respiratie de la 5 luni am intacat-o. Va admir fff mult si va invidiez, in sensul bun!!!!

In rest Daria este din nou fff agitata noaptea, nu plange, insa se foieste incontinuu si se ridica in fund si se arunca in toate partile.... trebuie sa stau non stop cu ochii pe ea sa nu se arunce din pat!!! Offf, ce nopti grele... si maine plecam in concediu 10 zile... nu stiu cum o sa fie...hmmm...



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!!!
Am si eu o problema...l-a piscat pe Lucas tantarul si s-a facut asa sa-i dau cu ceva???El a mai fost piscat,dar nu s-a facut asa mare. help,please!!!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

nikolici, poti cumpara o bara de protectie pt patul vostru, asa nu mai stati cu grija Karinutzei. pe bimbo market sunt chiar ieftine fata de preturile noastre.



M-am gandit de n ori daca sa cumpar sau nu bara...insa cum ai scris si tu intr-un mesaj anterior, faptul ca o poate escalada cand se trezeste de unde rezulta distantza mai lunga pana la coleziunea cu solul, cred ca nu o sa mai cumparam...
Este de a dreptul fascinata sa se tzina de zabrelele de la pat...daca cu mine se ridica singura, si calca pe mine, pe perne sa ajunga unde vrea ea, mai nou azi tragea de tabloul cu Nemo, pana o cadea NEMO in freza si s-a dus povestea...cred ca Nemo tre sa-si gasessca locatie dupa un dulap deocamdata

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata si de la noi
azi si maine si...concediuuu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

lala noi alaptat la cerere, de obicei ea adoarme cu sanul in gura si se tgrezeste de nspee mii de ori noaptea sa caute sa suga...se mai intampla sa mai adoarma si in masina si sa piarda masa de supt care de fapt e un fel de suzy cu laptic.
Dar ca o medie...de 4 ori pe zi si noaptea nu as putea sa-ti dau un nr exact.

Cert este ca eu nu o pot lua in bratze in public ca pac...trage de rochie sau bluza o ridiuca la propriu imediat si se autoserveste.
Maine noi plecam din tara...pb este ca plecam noi doua singure cu avionul...cred ca o sa mor de rusinica dc o sa ma lase in tzitzile goale in avion...hai merge sa ma bag si eu intr-un coltz, dar ma vad cu ea in bratze mergand pana la scaun si ea tragand sa prinda mama tzitzica...pe bune e un cosmar ideea...si faza este ca se misca extraordinar de repede

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

anamona, ada...multunu tin la brand, doar am crezut ca-s mai scumpe la mare!
khristin...ai crezut ca ma ..incurajezi?cum pan la 3ani ca io astept din...min in min....sa devina un cochil ...somnoros.
vad ca vorbiti de alaptat, si eu, ca si Nocom, va admir.
bitza, nu stiu daca are sens sa-i dai. Sasha iar are bubite multe-multe doar pe-o manuta si pe gat...nu ma mai duc la doctca degeaba ma duc...si peste 5zile ii trec...si peste alte 5 iar ii apar. ori de la transpiratie, ori se atinge de ceva la care e alergic si nu-mi dau seama ce e.
nikolici sa-ti spun una: sasha statea in picioare la un capat al patului se tinea de marginea inalta a patuli(nu stiu cum se numeste) si se intindea in afara patului ca sa apuce de jaluzele si vai ce se mai distra...ca sa nu mai fac asta pt ca mi-era teama sa nu cada pt ca se apleca destul de mult...am pus niste perne in partea respectiva a patului...si-am stat linistita...3secunde.cand m-am uitat la el...era urcat pe cele 3perne(deci era mult mai sus) si de acolo se apleca spre jaluzele.deci, nu-i mai pun nicio ..."opritoare'.
ma rog, nici chiar asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

bitza Fenistil gel e bun pt orice muscatura de insecta.Noua asta ne-a recomandat dr.Pupam Lucas piscatzelu

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput