Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucy_28 spune:

ok, daca tot ati ajuns la tensiuni, sa va spun cum se vede din afara. si e din afara dupa ce v-am rugat de vreo 10 ori sa-mi trimiteti parola si dupa ce cineva m-a intrebat ironic daca fetita mea nu are nume.
plus ca ma scuzati, oi fi eu mai mica si mai superficiala, dar mi-ar placea sa invat ceva de la cei mai mari, nu doar sa sarbatorim saptamanile. prefer sa citesc odiseea de septembrie octombrie, fetele de acolo sunt mai vesele, mai dragute, mai simpatice, nu e atata tristete pe-acolo. ba dimpotriva
probabil ca va va deranja mesajul meu. asta e, am zis sa imi asum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucy_28

ok, daca tot ati ajuns la tensiuni, sa va spun cum se vede din afara. si e din afara dupa ce v-am rugat de vreo 10 ori sa-mi trimiteti parola si dupa ce cineva m-a intrebat ironic daca fetita mea nu are nume.
plus ca ma scuzati, oi fi eu mai mica si mai superficiala, dar mi-ar placea sa invat ceva de la cei mai mari, nu doar sa sarbatorim saptamanile. prefer sa citesc odiseea de septembrie octombrie, fetele de acolo sunt mai vesele, mai dragute, mai simpatice, nu e atata tristete pe-acolo. ba dimpotriva
probabil ca va va deranja mesajul meu. asta e, am zis sa imi asum


lucy - o sa-i deranjeze pe cei care se simt iar asta este un lucru bun sa speram ca cine trebuie sa invete va invata ceva, eu ser ca totusi sa intrii sa vorbesti cu noi, sigur ai ce invata

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Lucy, nu am vrut sa te ignoram. Probabil ca fiecare am crezut ca ti-a trimis o alta colega parola. Nu am vrut sa te ironizam sau sa te ignoram. O sa vezi ca mai sunt fete care au cerut cu insistenta parola si, pana la urma, au obtinut-o, sau poate ca nu.
Eu recunosc faptul ca nu am trimis niciuneia, desi am citit solicitarea acestei parole. Cred ca daca ar fi fos desemnata o singura persoana care sa trimita parola ar fi fost ma bine.
Legat de odiseea fata de care te atasezi, fiecare este libera sa aleaga cum considera de cuviinta. Pe mine, personal, nu m-a deranjat postul tau.

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lucy, la chestia cu parola ma simt oarecum, pentru ca eu o am... si daca tu nu o ai.... inseamna ca trebuia sa o trimit... eu ... sau oricare dintre cele care o au. Catorva dintre fete le-am trimis eu.... la altele.... nu am trimis... daca mesajul imi pare trimis cu ceva timp in urma ma gandeam ca deja au primit-o de la cele care erau prezente pe forum in momentul postarii... Eu iti cer scuze in nume propriu.. daca am gandit gresit. Daca inca nu o ai... si o mai vrei.... ti-o trimit cu placere


22+
aniversarea nuntii noastre
“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Buna fetelor,
Mai intarziata, sunt la scarbici si am avut ceva d furk d dimineata, dar s-au rezolvat toate si acum au si eu putin d timp liber. La mine Maya misca mai mult sus aproape de burik, mai ales seara.
Sa va povestesc c vis ciudat am avut: cica am nascut si eu cu al meu nu prea suntem p aceasi unda legat d primul nume (nu prea ii place Maya) si cand a inregistrat-o a pus un nume ciudat gen Filofteia nu mai retin exact. Bine k a fost doar un vis , bineinteles k m-am trezit instant cand am citit numele pe certificar, k nu mai puteam face nimic. Voi a-ti avut vise d genu asta?


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +23 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucy_28 spune:

ionela- nu, nu, o am de ceva vreme. nu era un repros, ci o constatare a unei stari de fapt. serios, nu vreau sa se simta cineva jignit. ideea e ca daca tot exista acest forum, ideea ar trebui sa fie una a unei socializari firesti, nu a unei revarsari de orgolii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Miany75, Alinus25, va multumesc foarte mult pt urari!

Pirelia, incantata de cunostinta! Te asteptam cu vesti de la morfofetala. In legatura cu cele 9 kg castigate....suntem in aceeasi situatie, si eu tot 9 kg am pus pana acum!

Busymummy, bine ai venit printre noi si felicitari pt. baietel!

Alinus25, mi-a placut explicatia despre arsuri....ma doare capul cand aud toate babismele! Suntem in sec. 21, avem posibilitati de informare si unele dintre noi prefera sa creada in acele prostioare.... Fetelor, mai bine incercati sa cautati pe "google" cand nu stiti ceva sau despre ceva!

Laviniablaga, Andre, sunt de acord cu voi. Suntem toate in aceeasi situatie, intampinam aproximativ aceleasi probleme, traim aceleasi emotii si e foarte frumos sa le putem impartasi cu cineva care simte la fel.

In momentul in care am trecut printr-un moment greu ( datorat in mare parte schimbarilor hormonale prin care trec), multe dintre voi ati fost alaturi de mine (chiar daca altele m-au ignorat), gandurile si vorbele bune din partea voastra m-au ajutat mai mult decat mi-as fi imaginat, si pt acest lucru voi sta alaturi de voi pana la sfarsit.

Am citit din urma,dar in graba....am observat la un moment dat ca cineva a mentionat "prematurii", iar altcineva ( daca nu ma insel Camy_pus...nu sunt 100% sigura, si imi cer scuze daca incurc cumva numele), a spus sa nu se mai vorbeasca despre asta. Well, dragele mele, eu am colul scurt, deci posibilitati mari sa nasc inainte de termen. Am incercat sa ne documentam despre asta cat putem, suntem bucurosi cu fiecare zi care trece si fetita noastra e inca "la locul ei", sporindu-i sansele de supravietuire si....oricat de mult as citi pe internet despre prematuri si sansele lor de supravietuire , mi-ar placea sa vorbesc si cu voi despre asta.

Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard






si eu vreau sa vb despre asta...este adevarat ca imi este frica...dar poate e mai bine sa aflu cat mai multe...
si eu sunt nascuta la 7 luni...nu am avut niciodata nici o problema, am intrat si la prematurii de pe DC...si cand vad cati copilasi prematuri se nasc....si la 500g..25 s...ma ia cu ametelile...
e adevarat ca nu stiu cat de bine s-au dezvoltat in continuare, dar si pe mine ma roade aceasta curiozitate...


Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

rgagapie - foarte funny visul, nu am avut asa vis, parca am visat ceva de bebe la un moment dat dar nu mai stiu

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buuuuuuuun...am terminat de citit...asta dupa ce am dormit cateva ore......asa ca nu am simtit nici un cutremur.....si ma bucur tare mult ca mie imi e tare frica...

Lucyacum spre sfarsit am citit ca aveai parola...eu oricum ti-am mai trimis inca odata......si asa e bine...sa spui tot ce nu-ti place..

Pirelia sa stii ca verdele e si culoarea mea preferata...nu stiu de cand..dar este...mai nou din sarcina asta a inceput sa-mi placa la nebunie bleu (din cauza lui Flavius probabil...acum nu mai caut multe pt mine, ci doar pt el..)
Bafta multa la morfofetala, sa vii cu vesti bune!

Busymummy felicitari pt BAIAT?????? ...lasa mai, asa dragalasi sunt, ca-ti vine sa-i mananci, plus ca nu conteaza decat ca ei sa fie sanatosi...ATAT!!!

Andrecluj ti-am trimis PM

Ionelamaria poti sa ma suni


in alta ordine de idei...haideti sa dezbatem..
Oho...sunt atatea de discutat...lista pt spital...lista pt bebe...cezariana/naturala, medici, incredere, spitale, rezultate..oho...si inca cate mai sunt...


dar ma bucur ca vreti sa fiti mai deschise..poate ne iese de data asta.....fara a parasi forumul...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

rgagapie - foarte funny visul, nu am avut asa vis, parca am visat ceva de bebe la un moment dat dar nu mai stiu

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

E pentru prima data cand visez ceva legat de bb, dar nu am putut sa vad fetisoara nici macar in vis .
Apropo am vazut ceva postat d ceva cutremur, c cutremur?????????? La Arad nimic

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +23 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput