Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ce cutremur? eram atat de concentrata la dicutii... sau la scris... ca nu am simtit nimic nimic


22+
aniversarea nuntii noastre
“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Miany75, Alinus25, va multumesc foarte mult pt urari!

Pirelia, incantata de cunostinta! Te asteptam cu vesti de la morfofetala. In legatura cu cele 9 kg castigate....suntem in aceeasi situatie, si eu tot 9 kg am pus pana acum!

Busymummy, bine ai venit printre noi si felicitari pt. baietel!

Alinus25, mi-a placut explicatia despre arsuri....ma doare capul cand aud toate babismele! Suntem in sec. 21, avem posibilitati de informare si unele dintre noi prefera sa creada in acele prostioare.... Fetelor, mai bine incercati sa cautati pe "google" cand nu stiti ceva sau despre ceva!

Laviniablaga, Andre, sunt de acord cu voi. Suntem toate in aceeasi situatie, intampinam aproximativ aceleasi probleme, traim aceleasi emotii si e foarte frumos sa le putem impartasi cu cineva care simte la fel.

In momentul in care am trecut printr-un moment greu ( datorat in mare parte schimbarilor hormonale prin care trec), multe dintre voi ati fost alaturi de mine (chiar daca altele m-au ignorat), gandurile si vorbele bune din partea voastra m-au ajutat mai mult decat mi-as fi imaginat, si pt acest lucru voi sta alaturi de voi pana la sfarsit.

Am citit din urma,dar in graba....am observat la un moment dat ca cineva a mentionat "prematurii", iar altcineva ( daca nu ma insel Camy_pus...nu sunt 100% sigura, si imi cer scuze daca incurc cumva numele), a spus sa nu se mai vorbeasca despre asta. Well, dragele mele, eu am colul scurt, deci posibilitati mari sa nasc inainte de termen. Am incercat sa ne documentam despre asta cat putem, suntem bucurosi cu fiecare zi care trece si fetita noastra e inca "la locul ei", sporindu-i sansele de supravietuire si....oricat de mult as citi pe internet despre prematuri si sansele lor de supravietuire , mi-ar placea sa vorbesc si cu voi despre asta.

Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

[quote]citat din mesajul lui Ramonika
bai, am zis ca am ametit eu si se clatina scaunul cu mine. chiar a fost cutremur?A fost cutremur sigur, de 5,8 in zona litoralului, care s-a simtit s la Bucuresti. 22 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Si ca sa vedeti cat de mult m-a schimbat sarcina. Mie nu prea imi place culoarea verde, doar nuantele mai deschise. Iar acum a cumparat viitoarea soacra o perdea cu frunze mari, verzi si i-am spus ca o iau eu perdeaua pentru camera si holul meu. Si acum caut nuante de verde pentru pereti si gresia din hol.

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Nici eu nu am simtit nimic.... in general nu prea ma sperii

Apropos de miscari... ziua mai putin, ca dormim, da noaptea e razboi la mine in burta. Tot sub buric si cand ti-e lumea mai draga se face un ghem tare, de imi deformeaza burta.
Ca pozitie, e cu capul in jos si da cu picioarele in stomac... da nu-i problema, ca si frati-su mai mare la fel a stat toata sarcina si s-a nascut cu termen depasit.
Iar cat despre arsuri... azi-noapte nu am dormit deloc bine din cauza lor... Off, mai e un pic

22+ si mami de Bebe Baiat??? si Andi- 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Din categoria "persoane care intra mai rar pe aici" mie imi lipseste Krelia.... si nu numai ea.

Lumi_Richard , si eu sunt recunoscatoare fetelor care mi-au fost alaturi... atat cand imi lipsea sotul, cat si atunci cand ne-am certat putin... sau cand am intampinat mici probleme cu sarcina. Mi-ar fi tare greu sa parasesc odiseea... dar sunt multe zile in care citesc si simt ca nu pot spune nimic... prefer sa tac.


22+
aniversarea nuntii noastre
“Cand ai un copil este ca si cum ai spune: m-am nascut, am gustat din viata si am constatat ca este atat de buna ca merita sa fie înmultita.” Milan Kundera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

gata fetele notata in cotul comul gmail, in contacts datele mele de contact, multumesc pirelia

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Am observat ca multe intrebati despre recoltarea de celule stem. Daca veti cauta pe net, veti gasi informatii despre bancile de celule stem, veti afla in ce consta procedura de recoltare , bolile care pot fi tratate si cine poate beneficia de aceste celule. Dupa parerea mea, cele care isi permit sa o faca, ar trebui sa nu stea pe ganduri.

Si eu as face-o dar, din pacate, sunt purtatoare a virusului hepatitei B, asa ca...

Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Dana.d, Lorlix - frumoase poze cu butici

de Edelyia stie cineva ceva - stiu ca avem amandoua aceeasi DNP vad ca pr prima pagina apare cu fetita, sper sa fie bine s sa intre sa mai dea un semn

23 Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Desi este off-topic, daca va intereaza:

În aceast#259; luna; avem ploi de ,,stele cazatoare” date de curentul meteoric numit Perseide,activ între 17 iulie – 24 august.Maximul este pe 13 august ziua,dar în noaptea de 12 spre 13 august pot fi vazuti pe cer în jur de 100 meteori pe ora.Observatiile cu ochiul liber sau cu instrumente optice pot începe la ora 22 catre sfârsitul crepusculului astronomic de seara si se termina în jurul orei 5,în timpul crepusculului civil de dimineata."

Eu abia astept. De cand am aflat despre ele nu ratez nici un an. Sper ca va fi cer senin. Daca vreti sa le vedeti este de preferat sa mergeti intrun spatiu fara luminile orasului si sa va luati haine groase pe voi, nu doar patura pe care sa stati.

Viitoare mamica in culmea fericirii 23+ (21+) Petra Oana

Mergi la inceput