Gravidute&Mamici de IASI (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

si eu va pup pe toate. taare rar apuc sa intru. dar ma bucur ca o fac.
Oana te rog mult, as vrea si eu detalii despre gradinita. unde e noul sediu, cat costa, cu cat timp inainte se pot face inscrieri pt grupele de 2 anisori (Elena mea implineste 2 ani in oct 2010 dar ma interesez de pe acum).

Si va rog mult, cele care ma puteti ajuta. Trebuie sa dau comanda de lumanari de cununie. Sapt viitoare cunun. Habar nu am unde as putea sa apelez. In afara de decora (piata unirii) nu-mi vine nici o idee. si nici nu pot ajunge mai devreme de sambata sa dau comanada ca nu am cu cine lasa bebelusa. Any ideea????? Please!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Salutare
Alina, am ous citeva poze acum cateva zile...

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Gabi concediu placut! Si eu ma gandeam sa-i i-au lui David,dar nu am cautat! Daca gasesti spune-ne si noua! Un 25-27 as avea si eu nevoie!
Iepurila la Decora sunt scumpe! Noi am facut asa: am cumparat lumanari neimpodobite! le gasesti la magazinele cu rochii de mireasa sau mai sigur in Siraj! Eu am preferat albe, simple! Apoi am cumparat flori si tul si le-am decorat! Alta varianta e sa mergi la florarie si sa le lasi sa ti le "imbrace". Anul trecut m-am interesat pentru botezul nepotului si ajungea in jur de 1 milion impodobitul! Ar mai fi un magazin care impodobeste lumanari! A intrat sormea si e super. Eu am vazut ceva expus afara! E intre Alexandru(rond 28) si podul Mircea, la partierul unui bloc pe partea garii! Stiu ca aici au si lumanari- au lucruri deosebite!Succes! Acum depinde in ce zona stai!
Byu am vazut pozele! Esti eleganta! Casian era super relaxat! ce mai sti de Seby?

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

si eu va pup pe toate. taare rar apuc sa intru. dar ma bucur ca o fac.
Oana te rog mult, as vrea si eu detalii despre gradinita. unde e noul sediu, cat costa, cu cat timp inainte se pot face inscrieri pt grupele de 2 anisori (Elena mea implineste 2 ani in oct 2010 dar ma interesez de pe acum).

Si va rog mult, cele care ma puteti ajuta. Trebuie sa dau comanda de lumanari de cununie. Sapt viitoare cunun. Habar nu am unde as putea sa apelez. In afara de decora (piata unirii) nu-mi vine nici o idee. si nici nu pot ajunge mai devreme de sambata sa dau comanada ca nu am cu cine lasa bebelusa. Any ideea????? Please!!!

Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.


eu am avut lumanarile si buchetele de la cununie facute.... piata unirii ( la piata)...la doamna Petronela si am fost multumita... daca vrei poza sa vezi cum au iesit sa imi spui





Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anilansa

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

si eu va pup pe toate. taare rar apuc sa intru. dar ma bucur ca o fac.
Oana te rog mult, as vrea si eu detalii despre gradinita. unde e noul sediu, cat costa, cu cat timp inainte se pot face inscrieri pt grupele de 2 anisori (Elena mea implineste 2 ani in oct 2010 dar ma interesez de pe acum).

Si va rog mult, cele care ma puteti ajuta. Trebuie sa dau comanda de lumanari de cununie. Sapt viitoare cunun. Habar nu am unde as putea sa apelez. In afara de decora (piata unirii) nu-mi vine nici o idee. si nici nu pot ajunge mai devreme de sambata sa dau comanada ca nu am cu cine lasa bebelusa. Any ideea????? Please!!!


eu am avut lumanarile si buchetele de la cununie facute.... piata unirii ( la piata)...la doamna Petronela si am fost multumita... daca vrei poza sa vezi cum au iesit sa imi spui





Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa


da as vrea poze. si cu cat timp inainte ai dat comanda?

Alina sarumana mult de raspuns. voi incerca sa ajung acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna,

Gabi, eu in Carrefour Felicia am vazut crocsi mai mici si pe culori pentru cucuieti ...si acum si cu reducerile de 50 % cred ca poti gasi la preturi bune.

Oana si eu as vrea sa stiu conditii, preturi pentru gradi.
Te asteptam mai des pe aici cu povestioare , poze cu si despre voi.

Byu, si eu am ratat foto....


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

iepurila.... am pus pozici la semnatura, sper sa iti placa.... si daca nu ma insel... am dat comanda cu o sapt inainte, ca sa poate aduce florile

Cine vrea sa ma vada... si in rochita alba...am pus cateva la semnatura

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

super frumos Alina. Multumesc mult. Iar tu.... adorabila.
eu nici nu stiu pt ce flori sa optez. asa cum am zis (sau poate nu am apucat) nunta la Gura Humorului, duminica 16 aug. vom pleca probabil de sambata. mi-e si groaza sa ma gandesc cum le transport eu sa nu se strice. si sa reziste pana la cununie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Buna seara!

Intru rapid ca plec si eu la nani cu fiica-mea ca azi suntem singurele .

Eu am luat crocsi din aia de la mare dar am gasit doar intr-un magazin din Saturn marimi mici. Eu am luat marimea 2 si Sara abia mergea. Deci marimea 2 era cam pentru 1 an, au elastic la spate si sunt simpatici ea are roz si-i mai poarta prin casa.

Alina ai fost o mireasa fumoasa .

Buchetele poate le poti comanda pentru duminica si sa ti le aduca cineva, vreo ruda ca nu stiu cum poti sa le pui in apa sa reziste mai ales ca in perioada asta e cald.
Va dau si eu datele poate ma treceti pe listuta cand mai intra fetele pricepute
Sara-Stefania nascuta pe 21.07.2008 -dr.Tarnoveanu Mihaiela

Noapte buna !

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila
Si va rog mult, cele care ma puteti ajuta. Trebuie sa dau comanda de lumanari de cununie. Sapt viitoare cunun. Habar nu am unde as putea sa apelez. In afara de decora (piata unirii) nu-mi vine nici o idee. si nici nu pot ajunge mai devreme de sambata sa dau comanada ca nu am cu cine lasa bebelusa. Any ideea????? Please!!!

La floraria de pe bd Independentei, langa Fidelio, la parter. Parca Ikebana ii zicea?Nu mai stiu exact.
Sau la doamnele care vand flori in hala, acolo. Stiu ca era, acum vreo 2-3 ani, o doamna undeva pe la intrare, care facea niste aranjamente tare frumoase. Daca ai rabdare sa cauti pe la Nunta in Iasi, capitole de prin 2005-2006.
Sau pe C. Negri, cum te duci de la Moldova spre Hala, la parter de bloc, este o florarie micuta, chiar vis-a-vis de Biserica aia de acolo (Sf Sava oare ii zice bisericii???) Si doamna de acolo mi-a facut mie aranjamente faine de tot. Sper sa mai fie floraria acolo.
La Decora sunt cam scumpe, dar daca iti permiti...

Stiu ca pe Independentei aveau si catalog cu ce s-a lucrat de-a lungul anilor.
Sau du-te tu cu poze luate de pe net, ca sunt cu miile. Si iti face cat de cat pe-aproape.

Alte variante nu mai stiu.

Mergi la inceput