Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Elenada-frumosi bebelusi si mami fericita si implinita ! te pup , sa ti traiasca si sa fie sanatosi !

Mircalu-te astept cu vesti, poate nu te ai internat, daca te a internat, sper ca nu urmez si eu, oricum vom face ce e mai bine pt. printzesita!

felicitari noilor mamici !

tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.38 cu Daria Nichola Miriam, INIMA, A INIMII MELE!

cezariana 11 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Fetelor,

Mesaj primit de la Alex@Sara la 13:40

"La ora 1 a venit pe lume Daria-Ioana,3kile jumate. Speram sa fie bine caci a avut dubla circulara de cordon. Pupici tuturor"

Felicitari Alex@Sara!!! Sunt sigura ca bebelina va fi bine, sanatoasa si mancacioasa!!!

Asteptam vesti de la voi...

Felicitari Si Galarinei si ccorinei!!! Bebei frumosi, sanatosi si mancaciosi va doresc, cu mult mult noroc in viata!!!




39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaStroescu spune:

ALEX@SARA felicitari!!! Daria Ioana bine ai venit pe lume
Galarina felicitari!!! Ana Sophia bine ai venit pe lume
Elenada ai niste copii superbi, m-ai facut sa plang cu povestea ta...
Micalsa tare scumpe sunt printesele tale; asa imi doresc sa fie si ale mele (sper sa nu am probleme de gelozie cu Eliana)
Cocorina sa-ti traiasca papusica falcoasa; de ce a tb sa-ti faca asistenta ampicilina?

Tinem pumnii mamicilor de saptamana asta

Mamica mandra a Elianei (25.10.2007) si cu Eva Maria

AMR 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua
am ajuns in sfarsit acasa.....am stat pana acum o ora de la ora 7 dimineata pe holurile spitalului
am ajuns dimineata si dr era la planning ,mi-a spus asistenta sa il astept si dupa o asteptare destul de lunga m-a anuntat ca a intrat la o nastere urgenta,in fine deci am avut de asteptat pt ca nu avea la ora aceea consultatii...
mi-a luat tensiunea,o aveam 14/8 si m-a pus si pe masa daca tot am venit
deci concluzia: tensiunea este de la kg in plus nu este o tensiune alarmanta decat daca creste pe 15/10,colul este intredeschis,bebelina este vioaie dar mi-a dat si o veste mai nasoala ca( mi-a facut si o eco) parca se vede un chist ovarian la copil,dar mi-a spus sa nu ma sperii ca de obicei se resorb dar oricum am venit cam trista acasa,acum am intrat pe net sa vad cam ce inseamna si daca este grav
oricum va multumesc la toate ca ati fost alaturi de mine si sper sa scap si de aceasta grija,daca cumva stiti ce poate insemna va rog sa imi spuneti chiar daca nu e sigur dar macar sa fiu pregatita
va pupic si va doresc o zi buuuna,eu ma duc sa ma intind ca sunt lesinata

MIRELA mami de andreas nazdravan 10.09.2005 si 36+cu codite maria-lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui MC2008

micaalsa, papusa ta este superba. ma uitam la poze si imi venea sa ii mananc obrajorii.
de unde ai luat leaganul acela? este super .


39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN


ms
Leganutul eu mi l-am cumparat din State. Este si la noi dar la un pret enorm, de nou e 13 mil. Daca te intereseaza, stiu pe cineva care-l vinde, l-a avut la copilasul ei, e in stare ff buna, la 7 mil il da. E super fain, pe langa muzica clasica are si bataile inimii, sunetul apei care curge, sunetele din burtica mamei. Mai mult, poti pune tu cd-ul tau in el cu muzica care o doresti. E bestial, eu sunt ff multumita de el.

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

elenada, sa-ti traiasca minunile, sunt dulci foc. Si caruciorul ce l-ai luat pentru ei e super, e cel mai frumos carucior de gemeni care l-am vazut

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micaalsa

Citat:
citat din mesajul lui MC2008

micaalsa, papusa ta este superba. ma uitam la poze si imi venea sa ii mananc obrajorii.
de unde ai luat leaganul acela? este super .


39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN


ms
Leganutul eu mi l-am cumparat din State. Este si la noi dar la un pret enorm, de nou e 13 mil. Daca te intereseaza, stiu pe cineva care-l vinde, l-a avut la copilasul ei, e in stare ff buna, la 7 mil il da. E super fain, pe langa muzica clasica are si bataile inimii, sunetul apei care curge, sunetele din burtica mamei. Mai mult, poti pune tu cd-ul tau in el cu muzica care o doresti. E bestial, eu sunt ff multumita de el.

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora
Nasterea printesei



Esti o draguta . Leaganul este ok, insa cu finantele stam f prost. Cu bb care vine sapt asta, mai greu cu astfel de cheltuieli. Poate primim unul cadou .
Merci mult oricum!



39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui MC2008

Citat:
citat din mesajul lui micaalsa

Citat:
citat din mesajul lui MC2008

micaalsa, papusa ta este superba. ma uitam la poze si imi venea sa ii mananc obrajorii.
de unde ai luat leaganul acela? este super .


39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN


ms
Leganutul eu mi l-am cumparat din State. Este si la noi dar la un pret enorm, de nou e 13 mil. Daca te intereseaza, stiu pe cineva care-l vinde, l-a avut la copilasul ei, e in stare ff buna, la 7 mil il da. E super fain, pe langa muzica clasica are si bataile inimii, sunetul apei care curge, sunetele din burtica mamei. Mai mult, poti pune tu cd-ul tau in el cu muzica care o doresti. E bestial, eu sunt ff multumita de el.

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora
Nasterea printesei



Esti o draguta . Leaganul este ok, insa cu finantele stam f prost. Cu bb care vine sapt asta, mai greu cu astfel de cheltuieli. Poate primim unul cadou .
Merci mult oricum!



39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN


Bate un apropo ceva ... la cine trebuie La mine tine figura
Eu o sa am asa ceva in curand http://picasaweb.google.ro/Ghita.Achim/ALBUMNOU#5361693074815146706 Nu e asa scump ca si minunatia astalalta

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Fetele, cam cati ml de laptic mananca bebe la o masa? Eu azi i-am dat din ambii sani..ma rog cel dureros mai putin..si apoi a halit 60 ml din bibic..tot laptele meu muls. Nu ma asteptam sa haleasca inca 60..oare nu a luat din san necesarul?


Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Felicitari ALEX@SARA, COCORINA, LUANA, GALARINA..sa va traiasca puiuti, sa fie sanatosi si norocosi.

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput