Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

micaalsa, papusa ta este superba. ma uitam la poze si imi venea sa ii mananc obrajorii.
de unde ai luat leaganul acela? este super .

Doamne, deja am niste emotii teribile. Ma uit la poze, va citesc povestile si ma apuca un semi-plans groaznic. Se apropie momentul, si sunt si emotiva rau .
Abea astept sa imi vad ingerasul, si sper ca cezariana sa fie ok, si bebe sa fie bine...iar incep...



39 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 4 zile pana la DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

ellenada mutumesc pt detaliile despre Elias
sanatate multa tie si bebeilor!recuperare rapida sa-ti traiasca piticii,sa fie sanatosi, norocosi si sa va aduca multa bucurie in suflete !!!
foarte emotionanta povestea nasterii piticilor tai ... doamne mai am si eu putin...nu-mi vine sa cred (nici mie nu mi-a scos inca dr cerclajul...cred ca de-ia mai sta pitica acolo..caci altfel)
mai am o intrbare: dr pediatru ai gasit?

AlexSara diluaral Alina bafta multa!

vally s38 Gloria Ailyn

AMR ~2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Galarina , felicitari! Bine ai venit pe lume, Ana Sophia!

Cornelia


www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Galarina felicitari!!!! Ana Sophia bine ai venit pe lume...sa fii o bebelina sanatoasa, voioasa si papacioasa...Galarina recuperare rapida si mult laptic pentru printesa!

Alex@Sara nastere usoara...hai mamico impinge ca sa-ti vezi minunea


Alinutza s39 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Galarina, felicitari! Chiar la termen a venit Ana-Sophia! Sanatate maxima!

Alex@sara nastere usoara si bb sanatos!

Cris mami de Alexia & +36 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Giova...cat mai multe lunite pentru bebe Edi si felicitari pentru grasumite Sedere placuta la Alba..poate reusesti sa te odihnesti daca beneficiezi de ajutorul bunicilor

vally am vazut pozicile...sunt haioase rau..iar burtica ta a crescut vizibil, se vede ca ii prieste bebelinei.

Bibuga si Amariam voi cum mai sunteti? Tot in formula de 2 in 1? Uite niste agitate si pentru voi, poate le stimuleaza pe zmeurele


Miha sanatate multa

andreea tu alaptezi exclusiv bebelina sau ii dai completare cu lapte praf? Din cate imi aduc aminte de la cursul de prim ajutor, dr neonatolog spunea ca bebelusii alaptati exclusiv au scaunul moale, iar constipatia intervine cand le dai si formula. Sunt bune supozitoarele cu glicerina..si mai poti incerca sa-i introduci usor in fundulet varful de la un termometru clasic si sa il rotesti circular.

mirclau cred ca ai ajuns deja la dr tau cu tensiunea...asteptam vesti..si multa sanatate

ylla felicitari pentru bebe cumintel si pentru mamica harnicuta Saru'mana pentru urari

Motana..super comparatia cu noi (referitor la gaze)..m-am distrat de dimineataOk...m-am mai linistit cu dr Karp, daca nu ai abdicat total de la el Dap..mai am si eu putin...parca prea putin...m-am pregatit psihic 9 luni ca sunt insarcinata si am omis ca tre' sa fiu si mama...las' ca le invat eu pe parcurs

Alina tin pumnii si iti transmit numai ganduri pozitive. Intalnire placuta cu Stefan Daniel si asteptam vesti cat mai curand.



Luana felicitari pentru bebe Darius!!! Sa fie un bebe sanatos, frumos si papacios...si tu Luana recuperare rapida si laptic mult!!

Patricia tu cum te mai simti? Ai fost absenta in weekend...da bebelusul vreun semn?

lucialu ma bucur ca ai mai dat de veste..nici nu ma gandeam ca pupa ar fi facut o surpriza si sa fi venit mai devreme...felicitari pentru 38 de saptamani..ai ajuns la termen..si am eu un feeling ca ajungi la 40 s si te rogi de pupa sa iasa ca nu mai poti. Poate pun o vorba buna la Eric si transmite ceva semnale pupei Si eu am avut pofta de clatite dar mami al meu mi-a satisfacut pofta...clatite cu branza si stafide si pe deasupra smanatana...si bagate la cuptor ca sa iasa putin crocante...mmm, o minune
Asteptam agitatele...inca nu simt morcovul...dar presimt pe miercuri dimineata o stare de groaza de n-oi mai sti cum ma cheama cu buletinul in mana

micaalsa frumoase pozele cu Teodora...e scumpa tare. Iar faza cu cainele am mai intalnit-o...este induiosatoare tare....cunosc cazuri in care tot asa cainii (in special catelele) stau zi lumina langa patut si daca bebelusul se trezeste anunta, iar daca plange, plang si ei. Ce ti-e si cu natura asta

elenada foarte impresionanta povestea nasterii..m-a emotionat pana la lacrimi...sa-ti fie bebelusii sanatosi si sa-ti aduca permanent lacrimi de bucurie

Eu am inceput de sambata sa experimentez contractii BH mai puternice si mai regulate...probabil ca se pregateste si al meu strumf de iesire. Ceea ce nu poate decat sa ma bucure, inseamna ca cezariana va fi facuta la tanc Noaptea trecuta m-am trezit cu niste dureri de burtica..insa a fost alarma falsa, o indigestie care m-a tintuit de buda vreo ora...insa destul ca sa ma bage in sperieti, ca socoteam in delirul meu daca se intorsese medicul de pe litoralul bulgaresc. Ideea este ca am stat treaza apoi pana la 4 dimineata, in alerta, in cazul in care apareau contractii adevarate...dar intr-adevar fusese doar o indigestie ca m-am cam lacomit ieri la mancare.
Sunt multumita ca am terminat lucrul la proiecte...insa parca era mai bine cand aveam mintea preocupata cu alte treburi..acum ma gandesc doar la nastere, la cum o sa ma refac dupa, la ce tre' sa fac bebelusului cand ajung acasa cu el (si se pare ca am uitat tot de pe la cursuri)...dar ma descurc eu

Hai zmeurici


Alinutza s39 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Am revenit dupa o lunga motivata pauza. Printzesa este acasa , suntem bine, sanatoase amandoua. Eu am trimis mesaj in ziua nasterii dar se pare nereusit.
Pe 29 iulie la 12.45 s-a nascut Isabelle, 3300gr,50cm, apgar 9, prin cezariana.
O sa intru sa va povestesc mai pe larg nasterea printzesei, deocamdata va spun ca din cauza unei asistenta care mi-a facut o ampicilina mult prea repede am lesinat si am cazut pe burta frontal, in urma careia bebe a avut BCF neregulate si s-a decis cezariana. Noi voiam natural, dar nu mai conteaza acum, suntem amandoua bine si ne acomodam faorte repede, iar eu ma refac bine. Iubirica mea e foarte cuminte, mananca si doarme, ii place mai mult acasa decat la spital
Am pus pozici cu ea la semnatura.
Va pup pe toate si sper sa recuperez repede ce am pierdut.

Corina de printzesa www.dropshots.com/corinamargarint#" target="_blank">Isabelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

COCCORINA CUM A FOST LA MATERNITATEA CUZA VODA?
EU CRED CA VOI NATSE ACOLO SI AS VREA SA STIU CAT AI COTIZAT SI CUM SI LA CINE...SI CAT TE-AU TINUT...MULTUMEC



Madalina s37Eva-Maria
AMR 12 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

cocorina, sa-ti traiasca iubirica cumintica si sa fie asa tot timpul, fara colici!

Cris mami de Alexia & +36 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Doamne Coccorina ce frumusete de papusa ai tu acolo Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii Bine ai venit acasa
Crunt ce se poate intampla din cauza neglijentei personalului medical.

Alinutza s39 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Data cezarienei 5 august 2009

Mergi la inceput