Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 328)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

...io am mai fost pe la unghiutze...nu, nu se poate! e fff greu asa . maine trebuie sa iau masuri. o data voi incerca cu promisiunea a la ali, o data cu "altfel nu se poate" a la bianca.

moaaama ali cat lapticu' are fulga ta!!! e bine asa. deci meritul e al mamei tale care i-a incatnta cu leguminoasele. super!!!

in seara asta la noi e prima seara in care nu-i mai pun pampers. azi trebuia sa luam inca un bax, se terminasera. si i-am zis lui sebi, mami de banii astia, nu vrei mai bine sa luam altceva, sa cspam de pampersi, si-asa e cald....si te trezeste mami noaptea sau o trezesti tu pe mami, cum vrei si facem pipi? a fost de acord. il cam chinui acum cu intrebarea mea periodica 'mami, facem pipi?"

ali si gradi cum fuse si se duse? a iarinei?

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

No, bine merg sa ma culc si io ca vad ca Bumi deja o fi tragand pe dreapta deja...vreu si io...poate il visez pe Mitica macar...pe un cal alb

Cuscra noapte buna...dute si tu langa sotior

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Citat:
citat din mesajul lui szaboali

Bianca amu dade mi raspunde la vreunu...sau poate ii fii iar cu vreo musca pe caciula



Mai nu am vrut sa se intample asta dar...intotdeuna am avut asa o simpatie fata de mica Bombonica si noah...ne-am dus si noi sa o vedem . Si ce voce are..si ce scumpa e cum vorbeste repede..unori nu intelegeam ce spune asa repede vorbea si o rugam sa repete.
Laa draga ca poate o sa ne cunoastem si noi in viitorul apropiat si..dam cu banul...
Sau nu...ca e la moda menaj a tois

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Bumbi deci tu il cautai pe puiut la unghiute?
Cu gradi e bine...acum e in vacanta...adica merg copilasii la camin dar s-au facut grupe mixte cu miv\ci cu mari si am zis ca o tin io cu mine acasa ca din septembrie nu o mai scutesc deloc...acum macar sa aiba si ea vacanta...si apoi trebuia sa ma trambalesc cu Ianis dupa mine la dus si adus fata de la camin...ca Mitica e mai mult plecat decat acasa.

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

bianca tu cu costumele, rogojinile de plaja si gratarele ai avut parca un echipament standard. tot timpul in stand by. noi avem un cos din ala de paie pe care il umplem cu vesela si ce mai trebuie, rogojinile pe care le luam si asta-i echipamentul nostru. avem vesela din ata de plastic de nu se sparge.


azi in parc am ramas masca. au pus, mai spre sfarsit, unde am vazut acum ca reamenajeaza o piscina mai veche....numai gratare dintr-alea din caramida inalte de la baumax....cred ca vreop 15...sin fata masa si scaune din lemne , tot de la baumax...vine omu' isi face gratar, sta la aer liber...bine s-a gandit PIEDONE asta, sper insa sa se mentina si curatenia!!!




www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bumbi..bine faci ca iei masuri ..prea ii alintam cand nu trebuie. Si eu il mai pup pe Dani in la nele treburi si snt constienta de asta dar...am imbatranit si eu si sunt mai maleabila decat am fost la Sandra..habarnista .
Cuscra, Iarina nu vrea tzitzi? A cerut vreodata?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Mai Bianca daca va place asa de mult sa va plimbariti...poate veniti la Sarbatoarea Castanelor...deca se v-a mai tine..,in septembrie, ca si asa ai zis ca sunt numai 211 km de la Tg . Mures pana la Baia Mare

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bumbi si la noi se poate gratar la locul ala de joaca urias de care am spus de ceva vreme. Dar..noua ne place intimitatea, apa...
Ce vesela de palstic? Si eu am un set frumos de picnik dar... mai nou m-am invatat si pun farfurii si pahare de unica folosinta sa nu mai spal acasa Castronul in care scoate carnea e de plastic si ala il aduc inapoi. Si castronul de mujdei si salata ca nu merge carne fara mujdei cu smanatana sau sana si salata de rosii/castraveti/ ceapa ..azi am avut si de varza murata ca mai are sora-mea pe balcon

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

ali ce bine va fi de tine din septembrie!!! zic asta pentru ca aveti camin acolo. la noi nu s-a putut, nu este pe-aci, ca i-as fi dus pe amandoi din septembrie. edi face pe 25 sept 2 anisori. ar fi fost gata. dar, asa...a trebuit sa-i gasim bona...offf!!!

si tu esti sola? mere avec 2 enfants...ca si io la fel...voi fi. pe dani nu ma pot baza, deloc. el numai la 21 30 - 22 00 ajunge acasa , atunci cand e in bucuresti si nu e in alt oras al patriei cu treburi. deh! ii urc in masina si mergem prin parcuri, vad eu cum le consum energia!!!

mai zi-ne de ianis...sa-l cunoastem si pe el...deci e papcios de laptic...se joaca singurel cu maisnle, se uita la tv, e barbatel....sau se mai joaca si cu papusile iarinei???

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Mai cuscra nu vrea Iarina ca ea e cu treaba ei...ea da tzitzi la randul ei la copila ei. are o papusa crosetata la de mami si aia zice ca e copila ei. Se pone si ea pe pat ca mine , isi ridica bluza si pune copila sa pape, apoi o mai duce si la baie si o tine deasupra wc-ului ca cica face treaba (mica -mare)cand cum...depinde de ce o papat

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput