Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Nik0le multumesc ptr PM



Mami de
Chris (08.08.07) )

si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

simo, felicitari pentru cele 20 de saptamani! Te asteptam cu vesti bune de la eco vineri! Sanatate multa iti doresc si putere pentru calatoria propusa.

Ashera, felicitari pentru bebe vazut la eco, ma bucur ca e totul bine! Ai PM.

carmita, daca acum te simti mai bine si n-ai avut sangerari, eu cred ca nu e ceva serios. Sunt de aceeasi parere cu cris, ai grija ce mananci si evita sa faci efort.

cris, parerea mea e ca sfatul tau e asa bun incat ai putea sa-l urmezi si tu: nu manca fructe si legume crude, fa-ti un sote, un compot acolo.

Rebiana, nu numai babele spun ca greturile sunt semn ca sarcina merge bine, ci si doctorii. Eu am incredere ca de data asta o sa fie totul bine, incearca sa nu te mai stresezi! Eu iau acid folic de 5 mg, cate o pastiluta pe zi, cam la 2 zile, cand imi amintesc. Ar trebui sa iau zilnic. Si zici asa, am baiat in burtica, nu? Tu ai fetita precis, poate ne incuscrim!

Nico de Isabela si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Am trimis pe mailul comun o carte despre psihologia copilului, care mie mi s-a parut foarte utila. Poate o sa va foloseasca si voua dupa ianuarie-februarie .
Cartea se numeste Totul se intampla inainte de 6 ani.





Mami de
Chris (08.08.07) )

si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Ashera, cu placere! Ai fost pe faza, nici n-apucasem sa trimit mesajul si mi-ai si multumit!

Multumim pentru carte!

Nico de Isabela si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

As vrea si eu parola de la contul comun...

Vine Surpriza

Alina 12+, mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Citat:
citat din mesajul lui bAly

As vrea si eu parola de la contul comun...

Vine Surpriza

Alina 12+, mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)



Alina, ti-a, trimis PM cu parola


Mami de
Chris (08.08.07) )

si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Multumesc frumos Ashera

Vine Surpriza

Alina 12+, mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Ashera super ca bebicul este bine asta conteaza in final, nu? Sa fie sanatosi. Mi-as dori sa fiu ca tine, insa eu nu ma pot opri din cumparat rochite si pana la urma daca nu va fi fetita, poate al doilea va fi sau poate chiar al treilea. Asa ca ma voi pune pe stocat
Suna super titlul cartii, abia astept sa citesc si eu.

Cris, sincer desi eu sunt fan Olanda, pana acum prefer sistemul belgian. Mi se pare strigator la cer ca analizele obligatorii de sange din Olanda nu contin si toxoplasmoza. Mi-a explicat mie tanti de la ultimul eco ca cica au motiv. Si motivul ar fi ala ca doar 3/1000 dintre femei au probleme cu toxoplasmoza. Pai mai pardon si daca eu sunt alea din cele 3 la 1000 ce fac? nasc bebelul cu malformatii??? Dar o fac pentru a economisi, in fine eu nu-s de acord, cum stiu ca nici voi nu sunteti. Din fericire am luat decizia cea buna si mi-am facut analizele super complete aici in Belgia. Asta nu inseamna ca in Olanda sunt total incompetenti, ca altfel nu m-as mai duce deloc acolo, va dati seama. Pana pe 7 septembrie le combin asa si dupa aia voi mai vedea.

In legatura cu starea mea de rau, aveti dreptate, m-am panicat degeaba. Slava Domnului ca a fost alarma falsa.
Va multumesc pentru sfaturi

Va mai rog si eu ceva, am parola contului de yahoo, dar nu ma pot loga, imi dati va rog si usernameul, ca asa cum am crezut eu ca este nu merge.



Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

'neatza

dupa cum vad, se strang materiale pe adresa de mail, asa ca va rog sa-mi trimiteti si mie parola/ID (daca e altul decat ala de pe prima pagina).

multam!


Cris, 14+si Ana(04.04.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

salut
eu am varuit si nu am avut net..........
sunt obosita si in rest bine..................

am fost la dr cu care voi naste.......nu stiu daca v-am spus.............
e ok...........


voi?????????????

bine??????????


Poze
Bea 16+ cu Ivan Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput