Albinutze de Mai-Iunie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Lauraa, Maria,
Ganesha, nici eu nu o ridic sa eructeze daca adoarme la san. Noaptea sunt multumita ca adoarme repede dupa ce suge si gata, o pun in patut si dorm si eu. A mea eructeaza doar cand e treaza, altfel o tin degeaba pe umar.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gata, am citit tot din urma.

Ioana, de ce v-ati internat? Ce spun ei ca are Sara si ce tratament ii fac?
Cris, Clody, va rog mult, uitati de lapte praf .
Sindy, Memo, bun venit!
Memo, bebe a luat "doar" 1 kg intr-o luna? Pai este perfect, de ce sa-i dai completare daca sanii tai l-au facut atat de mare?
Elena, v-am admirat pozele.
Lauraa, bebe3 e in plan doar asa, ipotetic, daca se prinde peste vreo 2 ani. Ce nasica sexy ai fost !
Ertina, , mi-e asa dor de Grecia...


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Clody, poti lua 3 paracetamol pe zi.
Cosminica, Larisa s-a rezolvat cu ochisorii, multumesc de intrebare, a fost suficient serul fiziologic.
Blue, cred ca este o idee buna sa incerci sa-i dai laptele cu canita, important este sa continui alaptarea.
Oanaalex, foarte frumoase pozele din studio!
RamonaP, chiar ma gandeam la tine , imi pare tare rau de masina, dar bine ca e sotul tau sanatos. Ma bucur ca ti-a placut tortul Sabinei . O sa ajungem la mare prin 10-15 august, ai un numar de telefon pe mail-ul comun?
Alynta, nu ma deranjezi cu nimic, eu legaturi cu Radiovacanta nu mai am din 2001, dar nasul de cununie inca lucreaza in Radio si se poate interesa, dar nu am inteles pentru ce vrei sa stii preturile. Pentru publicitate sau pentru ce anume?



Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Picky, am urmarit cu sufletul la gura povestea fratelui tau, si parerea mea este ca tine de neurologie, nu de ORL, poate e bine sa schimbe spitalul/doctorii.
N-am fugit la mare, suntem doar foarte aglomerati cu foarte multe lucruri, nu pregatim botezul in secret, chiar n-am apucat sa ne interesam de nimic, dar va fi in 26 septembrie.
Multumesc pentru aprecieri, eu chiar nu ma simt sexy, am ramas cu aceeasi greutate cu care m-am intors de la spital si cu niste piele in plus pe abdomen si pe talie care ma scoate din sarite. Chiar aseara m-a apucat o criza de plans ca ii spuneam sotului ca vreau sa merg la fitness cate o ora la 2 zile si mi-a zis ca in ora aia suge Lary de 2 ori si ma suna 3 clienti . Si m-a apucat plansul ca stiu ca, daca nu scap de pielea in plus repede si nu-mi tonific muschii acum, dupa aceea asa raman. Plus ca mi-am amintit ca m-am opintit sa intru in niste blugi de dinainte de sarcini, si dupa ce am transpirat la ei ca sa intre n-am reusit cu nici un chip sa-i inchei la nasturi .
Masina are 3 locuri in spate, dar numai 2 sisteme isofix pentru scaune de copii, iar in portbagaj nu pot pune al 3-lea scaun.
Si noi am trecut la pampers nr. 3 pt. ca fii-mea are niste caltabosi la picioruse si nr. 2 o strangeau tare, plus ca, daca nu o schimbam noaptea deloc, dimineata o gaseam uda, ca se umfla cimpoiul prea tare si dadea pe afara. De cand folosim nr. 3 nu se mai intampla asa.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Buna fetelor,

Noi am avut o zi agitata, ne-am si abatut un pic de la programul obisnuit, probabil David e si un pic confuz ca e si Matei acasa, nu stiu ce a fost dar m-am chinuit cu el la adormit mai rau ca in la inceputul saptamanii. Vestea buna e ca acum doarme si in patutul lui si in carut, dar dureaza ceva (n-am cronometrat cam cat si e greu sa apreciez, stiti si voi ca timpul curge altfel cand plange copilul )

Multumim mult de aprecierile cu privire la poze! Ganesha, parca tu intrebai de avion, nu? In avion a fost foarte cuminte, la si pana la aeroport a fost mai greu...Toata lumea ne-a spus ca e foarte important ca la decolare si aterizare copilul sa suga (san, suzeta, biberon, ce-o fi) ca sa nu il doara urechile ca altfel e jale. Ei bine, David al nostru s-a decis, dupa vreo ora de chiraiala in masina si la aeroport, ca lui i-e somn, si a bagat un somn in avion de nu l-am putut trezi in nici un fel nici la decolare nici la aterizare. Asa ca daca l-au durut urechile nu pare sa-l fi deranjat in vreun fel...

Ioana cum va simtiti?

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/David?authkey=Gv1sRgCKyDsO2S_PS1hQE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

baby first si eu mai am dureri din astea, acum parca mai putin, dar pana saptamana trecuta cum stateam si 2 minute pe ceva tare innebuneam...vad ca la mine s-au mai calmat acum, nu stiam de chestia cu fisuratul, ma gandesc ca daca se imbunatatesc de la sine o fi Ok...la tine nu s-au atenuat deloc?

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/David?authkey=Gv1sRgCKyDsO2S_PS1hQE&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV
Alynta, nu ma deranjezi cu nimic, eu legaturi cu Radiovacanta nu mai am din 2001, dar nasul de cununie inca lucreaza in Radio si se poate interesa, dar nu am inteles pentru ce vrei sa stii preturile. Pentru publicitate sau pentru ce anume?




Initial credeam ca mergi acolo cand vezi marea! Vroiam sa stiu un pret pentru mine! Mergem pe 16 aug la mare si puneam in balanta statul la unchi (unde pot gati, am unde dormi si nu platesc, dar trebuie sa fac "naveta" la plaja cu bagaje, copii) si statul la hotel( aproape, mai usor cu copii, dar costuri suplimentare- hotel, masa)! pana la urma ne-am hotarat sa mergem la rude, care stau aproape de gara sa ne mai ramana bani si pentru munte! Cine stie daca nu ma razgandesc- o oferta buna de cazare!! Biletele pentru tren le-am luat deja!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Oare ce-or face Ioana cu Sara?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Initial credeam ca mergi acolo cand vezi marea! Vroiam sa stiu un pret pentru mine! Mergem pe 16 aug la mare si puneam in balanta statul la unchi (unde pot gati, am unde dormi si nu platesc, dar trebuie sa fac "naveta" la plaja cu bagaje, copii) si statul la hotel( aproape, mai usor cu copii, dar costuri suplimentare- hotel, masa)! pana la urma ne-am hotarat sa mergem la rude, care stau aproape de gara sa ne mai ramana bani si pentru munte! Cine stie daca nu ma razgandesc- o oferta buna de cazare!! Biletele pentru tren le-am luat deja!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!




Aa, nu, in vila Radiovacantei sunt studiourile de emisie, nu se locuieste acolo. Eu cand am mers acolo, tata lucra la Radio si primea o camera la hotel, unde stateam si noi.
Cazare in perioada respectiva pot sa-ti recomand in 2 Mai, foarte decent, cu 100 lei/noapte.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Ganesha, multumim pentru complimente, gaza e superba in portl maramuresan, trebuie sa mai creasca putin sa-i fie bune, dar eu nu m-am putut abtine sa nu o imbrac de pe acum.

Carla, eu zic sa nu te mai stresezi, ca arati super, pe cuvant, eu cred ca multe te invidiaza pentru silueta ta, mai ales ca ai nascut de doua ori! Ce n-as da sa arat si eu asa dupa doar o nastere!

Alex, deci nu sunt singura. Intr-adevar, ma doare mai tare dupa ce stau pe ceva tare, bancile din parc in special si s-a mai atenuat putin, dar am mai mult de trei luni de cand am nascut si am crezut ca o sa scap de ele. Cred ca o sa ma duc sa-mi fac o radiografie sa ma conving daca a fost fisura sau nu.

Bebe beca, cum sunteti? Sara se simte mai bine?

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput