PRIETENE FARA TITLU (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ursu- intra pe mess putin,vreau sa te rog ceva

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Se pare ca in seara asta nu prea aveti ce scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ursu-pai am scris de copiii dar sunteti ocupate.
Va doresc un weekend linistit cu distractie si odihna, va

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ce-aveti bre,n-aveti ce scrie? Eu am dar am fost ocupata.Am zacut in pat vreo doua ceasuri pe urma am culcat-o pe Diana ,am repatriat alimentele din frigiderul lui fratelo in al nostru si tot asa ... Tocmai vad ca odata cu Diana,mami mi-a mai trimis o gramajoara de facturi/chitante
Imi trag oleaca sufletul si revin.

MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Ash scrie io, dar decat sa ma plang, mai bine......
Ma duc sa mototolesc patul. Sper sa fiu maine mai ok sa am chef de vb.
Intre timp noapte buna!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA nu cred ca-i geloasa Diana si drept sa iti spun nici nu cred ca va fi nici dupa ce apare bobo.Ca ea a tot comandat doar sa "cumparam" bobo inca din toamna Si de explicat i-am explicat exact ce va urma,cred ca a inteles foarte bine.Azi pe langa jucariile de bebelusi ,ii tot "arata" si masinute, un tractoras, o motocicleta de jucarie - chestii cu care nu s-a jucat ea deloc si de care acum tot zicea ca vor fi ale lui.Si ii explica si ca are si alte masinute la Cristi in apartament. O multime de jucarioare din astea avem de demult din pungile cu pufuleti ... si le tot doseam pe unde apucam,ieri le-am gasit intr-o cutie in debara,de-astea uitasem.
Chestia ca e tot dupa mine n-are legatura cu bobo,asa a fost si inainte de vestea asta: tot timpul trebuie sa imi arate/spuna ce face.Azi a gasit un aparat foto clasic,vechi si a fost teroare cu el Intai i-a schimbat bateriile si apoi tot ma punea sa stau la fotografiat.pe urma a gasit un joc de logica pentru copii mai mari,e o placuta cu gaurele unde se baga un fel de piese ca niste "ciupercute" colorate si unul trebuie sa ghiceasca pozitia lor dupa niste indicatii,ma rog m-a pus sa ii explic ,ba chiar ne-am jucat un pic ca nu pricepea neam ca e prea complicat pentru ea Pana la urma s-a multumit sa aranjeze piesele alea ,dar ma tot apela sa ma uit cum le-a pus.
Intre tine si fratele tau cati ani sunt? Intre mine si al meu sunt 5 si tin minte doar ca si eu il cam asteptam si nu tin minte sa fi fost geloasa defel. Si v-am mai zis mai demult ca planificasem sa il cheme Barzoi-Monoc Barzoi de la barza ca ea il aduce si Monoc de la Monica (asa aveam in familie niste verisori frate-sora: Danut-Dana si Gabriela-Gabriel , deci asa credeam eu ca trebuie sa fie numele pereche la frati ... logica la 4 ani )

MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA deci tu nu picioare si maini umflate,in schimb ai avut si ai vergeturi ... atunci nu ma mai plang de picioarele mele umflate chiar si ziua daca stau mai mult pe scaun,ci ma bucur ca n-am avut si n-am vergeturi macar

MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Deci cu papusile m-am lamurit,Raisa e anti-papusi ,ea e baietoasa deci Restul fetelor se joaca mai mult iarna cu ele,e si normal.Dar Diana mea mai iese si afara la bloc cu caruciorul + bebe de jucarie.Si cand e in casa tot se mai joaca cu ele si vara.Prefera papusile-bebelasi sa le dragaleasca si papusile cu par lung sa le impopotzoneze cu agrafe si elastice de par.
Denisa tu n-ai zis de Emma daca e "papusareasa" sau ba Si lasa ca n-or sa moara de dorul vostru,au ei distractie aici si la socrii vor gasi,e ceva nou doar.
DANA la voi e fain ca fiind doua si Oana mai mare o invata pe Roxana tot felul de jocuri ... vad ca-s mari fane desene animate! Diana nu se imagineaza nici un personaj de la desene animate.Desi se uita mai des la ele,nu e exagerat de pasionata,dar vad ca cunoaste deja tot felul de personaje.Chiar zilele trecute mi-a zis ca nu stiu cine seamana cu "purcelusul Murdarici" - io habar nu aveam cine-i respectivul ,dar a avut grija ca a doua zi sa ma strige in timp ce se uita la Tv la desene , ca sa mi-l prezinte


MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Am reaparut, citesc ce ati scris.

Moni intre mine si fratimiu sunt 10 ani.


Am uitat ca maine Tino pleaca la concurs dimineata si fugisem sa fac repede painea acum, mai am ca popa de stat vreo 2 ore pe aici ca sa o pazesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Nu vrea sa se joace cu ele deloc ... de Craciun a cumparat soacramea o papusa pt ea si cand a vazut-o Raisa ii zice: "pe asta poti sa o ti tu, eu nu vreau papusi"

De aceea tre sa duc si munca de lamurire cu ea cu bb 2, deocamdata a acceptat pt ca este fericita ca ii vom lua pat maaaareeee ca al nostru Ca altfel ea nu vrea bb si daca este sa fie baiat! Noi zicem si daca va fi fetita? ea nu, baiat!

Sunt curioasa ce o sa faca cand o vedea burta miscandu-se ...
V-am zis pe mine nu ma impresionat capitolul asta, "daca asa a fost sa fie ... bine."

Mergi la inceput