PRIETENE FARA TITLU (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANA se mai intampla ... atata bai sa fie,cum se zice!

Diana a gasit un decapsator si m-a intrebat ce e,i-am aratat asa ca acum capseaza de zor hartii si le decapseaza dupa aia.Mai greu cu capsatul ca e un capsator mai mare,se chinuie apasand cu ambele maini.Dar ce happy e ca a reusit.
Si ale voastre cotrobaie atat prin sertare?

A si apropo chiar m-am gandit ca nu prea v-am prea auzit zicand ca se joaca fetele cu papusi,nici de Raisa,Ana,Sabina ...

Dana ale tale cred ca se joaca cu papusile impreuna, nu?



MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Moni, cu papusile Ana se juca iarna. Acum afara: picteaza, construieste si se joaca la nisip. Dar are papusi preferate!
Dana, frunzulitele tale mananca biiiine, desi sunt asa silfide.
Moni, ca mi-am amintit si it din nou. Vergeturi am avut ffff putin cu Ana, cu Razvi dupa 38 de saptamani fuuuul, iar acum am deja de mult unele proaspete violacee. Soiul rau. Picioare, maini umflate, nu! Nu pana acum. Acum da, nu stiu de ce. Am baut muuulta apa si nu pot s-o elimin. De asta si am facut tahocardie. Ceva de genul cum spuneai tu: inima bate repede si neregulat. La mine n neaparat neregulat, dar cu 120 batai/ minut. Stiu! de la sarcina! Creste pulsul, l-am avut mere 90 si ceva pana in 100. Dar la 120, parol ca eu ma sufoc. Asa ca asta noaptea m-am distrat cu bietul copil RAzvi! Eu somn ioc ca mi-era rau.....Radu s-a suparat pe mine si a parasit patul conjugal, lasandu-ma cu RaZVAN. SI cum eu ma foiam, bebele meu de unde sa doarma! Ii zic "stai cuminte ca ma duc la WC", iar el se ridica inaintea mea, ma ia de mana si ma duce la toaleta. Apoi venim in pat si ne chinuim in continuare cu somnul. Si tot asa pana dimieata m-a vegheat copilul! Cum ma mishcam, cum avea ochii cat cepele.
Merg sa-i hranesc si apoi la culcare!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Io am scos comorile lui Aladin ... o cutie cu jucarioare,sa le sortam.Am gasit si o punga cu jucarii de bebe mici - Diana suuuper incantata i le "arata" pe rand lui bobo - rochia mea numai ridicata in cap era ca asa vede bobo Si am gasit o multime de omuleti si mini-masinute din kindere cu surprize,am tot sortat si montata pe ele,am si aruncat o gramada de aiureli.Ma rog,ne gasiram ocupatie ... Imediat incerc sa ii dau supa si o pun la culcare.Dupa aia vin iar la acte.

MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Moni, Raisa papusi? Da de unde! Are colectie de masinute, iar la tasu are 2 vitrine pline ochi cu masinute, camioane mostenite de la el. O intreb intrun magazin cu jucarii in fata papusilor "ce vrei sa iti cumpar?" r:"masinuta" si trage de mine sa mergem la ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Cu sertarele, cand era mai micuta le-am lipit sa nu isi prinda degetele, iar acum stie ce este in ele si nu o mai pasioneaza scotocitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Cu papusi s-au jucat, vorba Brindusei, prin iarna. In ultima vreme se joaca impreuna de-a vecinele sau de-a bucataria.
Sau, isi imagineaza foarte mult ca sunt personaje din desenele animate sau din filmele de pe Jetix. De cate ori incepe un desen care le place, Roxana vine si-mi explica: "asta sunt eu, asta e Oana". Si uite asa se joaca de-a sirenele (desiguuuur), de-a Pokemonii, de-a Stefania si Sportakus, de-a Horse Land. Si au un joc preferat, fiecare este o fetita cu super-puteri, care are cate un calut imaginar (pe care-l calaresc prin casa, il imbraca, il hranesc, il doftoricesc, etc.): Oana este Sarah din HorseLand si are un calut pe care il cheama Calypso, iar Roxanica este Bibi si are un calut pe care-l cheama Scarlet. Eiii... e io adevarata comedie cu jocul asta. Il joaca foarte des si cam peste tot: in casa, in parc, la curte. OPreferatul lor!
In rest, nebunie cu rolele si tricicleta, cu balaceala de la curte sau cu nisipul.

De scotocit prin sertare... no way. Nu au voie. Au destule sertare in camera lor. Si doar acolo au voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
Pt ca mi-am luat decoratie, eu consider ca fara motiv, ma gandesc sa imi inchid contul-asa ca va doresc numai bine, sarcini usoare si bebei mincaciosi si mai tinem legatura pe mess sau pe email.
Tin pumnii la toata lumea si pupici la mamici si copilasi!

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA termina cu prostiile Ti-am zis ca iti sta bine cu rosu S-o ofensat omu' ca si el intra in categoria barbati romani
Ma duc sa ma ocup de frigider/congelator,ca oricum nu ma pot concentra la scris/citit sau la acte - turuie Diana non-stop Maaami ... in sus maamiii ... in jos. E fresh ca numai ce ne-am trezit.Am dormit si io

MONI 37s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-mersi,nu merita sa mai ma agit, ca nu am pt ce, probabil adevarul supara, ca uite ce explicatie am primit,desi eu m-am exprimat pe general fara sa dau nume, unii le interpreteaza aiurea..
"Problema este la modul de exprimare. Adresabilitatea este injurioasa. Similar alt user a fost avertizat pentru ceva absolut similar dar era vorba de femeile romance. Tot in general cum scrii tu. faptul ca nu nominalizezi nu presupune lipsa unei adresabilitati injurioase. Orice femeie sau barbat care este utilizator al acestui forum citindu-te poate sa spuna Ok deci din punctul de vedere al userului Denisam sunt mitocan etc etc - eu fiind un user oarecare general discutand. Pentru mine este destul de clar. Sper pe viitor sa nu mai existe o astfel de catalogare.
Multumesc pentru intelegere."
Spor la curatat frigiderul , eu merg esa rezolv cate ceva ca diseara o stergem si sutn cam amarata ca Emma e mereu cu "I love you mommy and daddy'-deja s-a cam plictisit si o simt ca ii e dor, sper sa le fie bine inca o luna la socrii ca pe 10 august merg ai mei cu ei acolo,poate dc schimba mediul si peisajul macar 2 sapt vor fi curiosi si ok.
Deja mama si fratelo se pling ca e prea challenging si mereu tb sa faca ceva cu ea, azi era in forma sa coasa auzi la ea, si e o figura si jumatate, ca o soacra, cica ea se uita la un dvd cu printese dar era cu urechile ciulite la ce vorbesc eu cu mama, gata sa intervina



Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Moni, Diana s-ar putea sa fie putin geloasa si este pozibil sa ii fie frica sa nu te piarda. Zic asta pt ca prea exagereaza pe tine, si stie ca se aprpie venirea lui bb. De ce crezi ca vrea ea sa ii tot zica ceva lui bb? pt ca asa te atrage sa mai stai 2 min cu ea
Sincer cand maicamea era insarcinata cu fratimiu (pt ca a inghitit un os - asa a ramas ea insarcinata) nu ma interesa deloc cine si ce o sa vina de acolo, si nu o frecam pe maicamea la melodie deloc.
De aceea zic ca toata atentia care ti-o cere, o cere de frica ... nu cumva i-ai zis ca atunci cand o veni bb acasa o sa fie altfel?

Mergi la inceput