Copii din 1995 - 1998 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

multumesc, multumesc Tortul e opera Tatianei iar fotograful am fost eu, am pierdut o gramada de momente interesante(parintii si tehnica...., vorba Tatianei)
Dana, inca nu merge in pesteri. La intalnirile saptamanale se fac prezentari, se discuta despre ce s-a gasit, etc. V-a merge intr-o tabara de initiere in luna septembrie, pana atunci v-a avea si buletinul si acordul notarial. Deocamdata isi ocupa timpul citind(are o carte despre Asociatia Speologica si joi a mai imprumutat una tare interesanta - Omul si pestera-Marcian Bleahu), facand exercitii la mate sau in skateparc. Nici nu visam sa fie asa de intelegator, nu-mi vine sa cred.

Daca vrei poti, si cand iti pui ceva in gand, faci


Ajutati-l pe Mihaita!
Ajutati-l pe Dan !!!Teledon


si
de si
Dulciuri
www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M&Ty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miha rock...de ce sa te miri?!Mihai face ceva ce ii place si il pasioneaza,cum sa nu fie intelegator?Bravo voua,parintilor,ca ii dati voie sa isi realizeze visul si pasiunea...Cand Dunia,fata lui Marius,i-a spus la tata-su ca vrea sa se faca biolog marin,ta-su i-a zis ca ce e aia?meserie de cacat...o sa moara de foame si sa nu vina la el sa ceara bani...mai bine sa faca ceva care sa-i ofere bani,nu cai verzi pe pereti...Asa ca felicitari voua si implicit lui Mihai pentru ceea ce face si implicare!

Anca,azi a fost mai bine...si-a reamintit ieri cum e cu gradinita...de Luana vorbesc...Ma uitam si eu dimineata,un pic dezamagita asa...ca era clasa plina cu piticoti de grupa mica si mijlocie,unul plangea intr-un colt dupa mamii a lui...dezolant!Si din colegii Luanei nici unul...cum sa nu te apuce plansul?Dar cred ca i-a trecut,caci azi n-a mai plans,doar era un pic trista...
Ce de lucruri faine sti tu de pisici...super!Si spor la strans de gat constructorii...poate terminati santierul...

Sa aveti o zi cat mai buna!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

'neata!

Copii sant cu sotul in LaLaLand (cel mai fericit loc din lume) - in lumea aia mica (It's a small world afterall...) Iar eu am o seara cu matzele mele, cartea, relaxanta.
Ana am ras copios la ce ai scris tu despre Dunia. Pentru ca in toate discutiile mele cu Matei mai arunc din cand in cand "si tu ar trebui sa vrei sa fii un biologist marin..." Ca de, doar locuim in San Diego, lui ii plac tot ce misca in ocean, si eu ii dau inainte cu biologia marina
Imi pare bine ca micuta Luana se adapteaza la noua gradinita.

Mihaela azi am primit un email cu un power point cu o pestera nou descoperita in Apuseni. Pestera Piatra Altralului. Tare interesant trebe sa fie cand descoperi o pestera noua, cu fel de fel de formatiuni calcice. Oricum,cand ma uitam la pozele din power point ma gandeam la Mihai al tau.

Sotul m-a sunat din Disneyland, se pare ca vor termina casa astazi, deci scap de lucratori si muncitori, si balamuc .
si o zi buna la toti in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Eeeee,Anca si aia e meserie...cum nu?Depinde de mentalitatea parintelui si de viziunea lui asuora viitorului copilului...Sti ca am tot scris ca variantele pentru Alex sunt multiple.Eu nu vreau sa se faca ce nu am fost eu sau nu am reusit eu sa fiu....sa se faca ce vrea...ce ii place.Asa ca daca Matei vrea biolog marin,nu pot decat sa te felicit ca il susti...

In alta ordine de idei,Mariusache o sunat la service si au spus ca probabil pe vineri ne cheama dupa masina...azi erau anume piese la vopsit...Sa ma bucur?!Ma intreb si io...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, asta chiar e o veste buna pt. tine! Dar nu pricep, tu unde esti cu cartile si matzele tale? Si intradevar, ai avut mare noroc cu cei de la BBC. Pe vremuri au dat toate piesele lui Shake...la TV si asa n-am stat sa le mai citesc. Si cu Caragiale la fel.
Si daca ma-ntrebi de “cusca”, ei bine, n-a prea iesit din ea. Nici cu prietenii pe mess sau la tel. n-a vorbit. Nici nu stiu ca s-a intors acasa. A zis ca poate sambata sa-i contacteze. In Buc a fost fff cald, 40 de grade nedeclarate oficial si n-a iesit din casa. A lucrat la mate, a mai citit si bineinteles jocul preferat pe calc sau la TV. Deci nu va spun nicio noutate.
Ana nu se plictiseste la mama, are activitati de joaca, de plimbat cu bicicleta, cu rolele, acum si cu skate-ul lui And (ca l-am dus si p-asta acolo) si a inceput si ea sa lucreze din culegeri. E tare simpatica at. cand vorbim la tel. si-mpartasim impresii.
Azi, la ora 10.50 a fost cutremur de 5,8 grade pe scara Richter pe falia de la Marea Neagra. L-am simtit. In rest, asteptam sa ploua, c-asa tot ne ameninta la meteo.Inca e cald, dar nu ff cald.

Ana68, ce devreme a mers Luana la gradi! Pacat ca n-ai avut cum s-o mai tii p-acasa. Si uite ca si voi o sa va vedeti masinuta inapoi acasa. Sper s-aveti voi mai mult chef, ca pe la mine nu se gaseste. Scrie STOC EPUIZAT.

mhldvrc, multumesc pt explicatii ! Uite-asa am mai aflat una, alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Agho,probabil ca dupa ce o sa terminati si voi cu treburile...o sa faci o reincarcare de buna dispozitie...
Pe Luana inca nu vreau s-o las cu Alex...ca ,cu altcineva nu am cu cine...si asa de anul urmator vor sta amandoi in vacanta si tot restul vacantelor de la anu' inainte...asta este!
Abia astept pe Toyo acasa...sa plec iar in weekend...
Sa aveti spor la toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Sanca sper sa fie cum iti doresti ,sa terminati mai repede cu casa si toate cele.


Ana te cred ca nu ai curaj sa-i lasi impreuna in casa ,nici eu nooc ca s-a intors Irina si asa mai pot sa-mi rezolv din treburi ca daca nu,eram nevoita sa-l dau si pe Edy la cresa lucru care nu ma incanta deloc.
Sa intrati in posesia lui Toyo cat mai repede si sa fiti multumiti de reparatii.

Agho stoc epuizat si la mine,de fapt epuizata-s toata dupa avalansa de probleme de anul acesta eu nu pot sa-mi dau seama cum de am rezistat insa vorba ceea "sa nu-ti dea Dzeu cate poti duce".

Miha rock
am vazut si eu pozele ,catat fericire in ochii vostri... si apropo de poze le-am vazut si pe ale Anei cel mai mult mi-au placut comentariile

Mihaela!!!! Mara!!!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Daaaa, sunt aici, mai pasuiti-ma saptamana asta ca e petrecere la noi....va spuneam ca e Saptamana Medievala si dimineata la munca, dupamasa in oras...acum am 5 minute la computer si plecam imediat.

si viu de luni incolo! Sa va spun ca Silvia incepe luni scoala si am niste emotii...Si sa va povestesc de matu' nostru, care e o figura! Sanca, nu te uit...mai pove despre matze...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut si eu fetele...

Andra,ma bucur ca esti in asentimentul meu...oricum,asa cum scriam,de la anu' vor sta amandoi...nici nu stiu cum va fi,ca Luana e rauta asa,nu prea asculta...Bine ca ai un ajutor colea...

Mihaela...distractie faina de zilele medievale...Si lasa emotiile,o sa vezi ce scolarita faina o sa fie Silviuta...

La Timisoara ploua...Luana era incantata ca poate merge cu umbreluta ei pe strada...Alexandru bate maidanul toooaaata ziua,mai mult pe terenul de baschet.cu prietenii lui de la bloc...

Sa aveti o zi cat mai faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

buna dimineata fetelor!

Ieri am stat acasa, cu baietii in refacere dupa ultima zi in Disneyland. Matei a dormit pana la 11, de nu stiam, sa-i pun masa de pranz sau micul dejun?
Va anunt ca am scapat de muncitori, am terminat tot balamucul, si casutza arata bine pe afara. Mai avem de amenajat curtea din fatza casei, dar aia mai poate astepta.
Astazi si Elliot e si el in ... Nu a vrut sa mearga cu Matei la socrella, si l-am lasat dormind acasa. Cand m-a sunat la servici, i-am zis ca mai tarziu dupa ce-si face din tema la engleza, sa incuie casa si sa mearga pe jos pana la socrella.... Pana acolo??? - a fost reactia lui, de parca i-am zis sa mearga pana in Texas si-n 'napoi pe jos... I-am explicat ca nu face mai mult de 45 min la mers leger... La care el: "pai cum iti ziceam.. e prea departe..." Ce sa-i faci, generatia dependenta de masina...

Ana imi pare bine ca va vine Toyo acasa. .
Luana e o dragalasa cu umbreluta ei prin oras, mi-o si inchipui.

Mihaela distractie placuta la Medieval times, si bafta cu pregatirile pentru scoala. Dar Silvia incepe inaintea Dianei? Cand vine Diana din Ro?

Agho aflasem si eu de cutremurul din Buc. Sper ca nu v-a speriat prea tare. Cred ca daca si aici ar fi caldura si umiditatea din Buc, m-as tara ca un melc.

Andra putere si rabdare sa treci peste toate. Sa stii ca dupa ploaie iese soarele, parca asa e vorba ceea. Doar sa nu-ti pierzi din optimism, si o sa vezi ca pb se rezolva ele.

si numa bine

Mergi la inceput