Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

vai Cripce ma bucur pt rezultatul tau bun..
In sf acum te mai poti relaxa si tu....
Doamne ajuta la toate gravidutzele sa vina numai cu vesti si rezultate bune!
In legatura cu gingiile stiu ca acum sunt mai sensibile si sunt mai frecvente sangerarile si ca ar treb sa folosim o periuta mai moale, cum sunt acelea din par de porc, sau ce par...???
care sa nu mai fie asa agresive asupra giingiilor

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

Multumesc fetele pt caruciorul albastru

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si mie imi sangereaza gingiile la greu, si inainte de sarcina aveam probleme, stomatoloaga mi-a zis sa fol pasta de dinti Sensodyne cu fluor ca cica e mai buna pt gingii, si periuta mai moale, cautati pe periute scrie sus pe ambalajul lor: SOFT, astea sunt mai moi.
Ca in general majoritatea periutelor din comert sunt Medium sau hard, sa nu luati de alea ca agreseaza si mai tare gingiile!

Proaspata Doamna!

Laura, 25+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Eu mi-am luat luni concediu, dar am fost la lucru si am zis k in fiecare zi plec cam cu o ora mai repede, dar nu prea pot asa, si in plus mi-am streicat o zi d concediu de-a proasta.

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +22 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB


vezi ca ai niste drepturi ca si gravida....inclusiv reducerea programului la 6 ore ,fara repercusiuni

miany
25+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am indraznit sa ies putin la cumparaturi...asa...pe langa casa...si m-am intors cu 2 sacose pline si un pepene galben...acum merg sa ma intind...cu jumatate de pepene...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

25+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Crlp - felicitari!!! Ma bucur foarte tare pentru tine si bebelusul tau!

Adriana si Simina - felictari pentru achizitii !

Coolnicool - La multi ani!!!

Broscuta, Camy, Roxyaly - bafta la eco!

Si eu sunt la munca , termin la 17.00, abia astept sa plec acasa. Ma consoleaza gandul ca de pe 13 august nu mai vin la serviciu, intru in concediu de odihna si apoi prenatal, eventual un concediu medical inainte daca trebuie.

Michelle 21+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Buna fetelor, am fost azi la eco morfofetala si Slava Domnului bebita e ok, totul e foarte bine dezvoltat, placenta sus antero-lateral. Am insa acum o problema si sunt cam speriata, ca vreo 20 de minute m-a chinuit ecografista ca nu vroia bebe sa se intoarca cum vroia ea, si m-a masat foarte puternic cu sonda pe burta. Eu ii tot ziceam s-o lase mai moale ca eu oricum mai am contractii dar nu parea sa-i pese, ei stiu una buna, ca asa-i protocolul sa masezi nu stiu cum sa intorci bebele si mai departe de asta nu-i intereseaza. Acum ma doare burtica, mai nainte m-am ridicat de pe canapea sa-mi iau apa si de abia m-am tarat inapoi asa rau m-a durut. Acum vad ca s-o mai linistit, cred ca azi nu-mi mut fundul de aici.
Poate asa reusesc sa va si citesc din urma, ca nu am avut nicicum timp si s-au adunat mai bine de 2 capitole! Tre sa negociez cu barbatu sa se joace azi cu David dupa-masa si eu sa pot numa sta asa cu laptop in brate, dar cred ca va protesta un pic ca are nu stiu ce meci.

20 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Salutare, fetele, multumesc pentru raspunsurile de ieri, m-au mai linistit. Felicitari la burticile cu rezultate bune, s-o tinem tot asa pana la final! Despre gingii si nas e normal sa sangereze, asta stiu sigur de la medic, asa ca nu va faceti griji. Dupa masa frumoasa la toate! 21 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Cristinam,ma bucur ca e totul bine cu fetita! Stai si tu intinsa mai mult, o sa treaca.

Andre,ma bucur ca te simti bine. Ce mai faci?

` Crlp,felicitari si tie pt rez bune!

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:




Coolnicool, la multi ani,sanatate,fericire si tot ce iti doresti!

Urmeaza Roxyaly!!!!

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput