Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

va intreb si eu ceva, daca ii mare prostie nu radeti...
bebe din burtica ma poate trage de buric? adica....vad cateodata cum imi trage buricul inauntru....si se misca cand inauntru, cand inafara...sau ce se intampla de fapt? pt ca eu vad ca buricul se misca.......si cum se vede inafara cum se misca/joaca/loveste

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

21+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Fetelor, eu am avut laptopul stricat si nu am mai putut sa intru, Iar voi ati fost asa harnicute..! Acum pregatesc mic dejun pt David, spal WC-urile, strang asternuturi, spal vase, sterg praful, scot gunoaiele ( deja am obosit scriind cate am de facut ) si dupa aceea incerc sa recuperez cu cititul din urma. la toate.

19 + , mamica de David 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Rgagapie, nici eu nu stiu de nici un vaccin.... Si eu trebuie sa fac glicemia provocata pe 7 august,cand merg din nou la control. De fapt nu ca trebuie sa fac testul respectiv,e unul din testele care le fac ei....

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Andrecluj, ce mai faci,iubita? Ma bucur sa te vad!

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Fetelor,voi tot vorbiti despre ce ati cumparat pt bebei....noi nu am cumparat nimic,inca....nici nu stiu de ce sa ma apuc....ma gandesc ca mai e timp.


Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard



Fetelor,voi tot vorbiti despre ce ati cumparat pt bebei....noi nu am cumparat nimic,inca....nici nu stiu de ce sa ma apuc....ma gandesc ca mai e timp.


Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Lumi si eu zic ca mai e timp. Dar daca tot iesim la plimbare si mai intram prin magazine, parca nu ne putem abtine. Mai ales daca gasesc intr-un magazin un body cu 6 lei si in alte magazine am vazut de la 16 in sus, bineintels nu acelasi ...dar tot body ii. Ma simt ca o fetita care isi cauta hainute la papusica , papusoi in cazul meu. Nici macar o papusa baietel nu am avut vreodata, toate erau fetite. Acuma o sa am una adevarata in curand.

Oricum sunt multe de cumparat si daca nu ai toti banii odata, daca le iei asa progresiv azi ceva, maine ceva...parca nu se simte asa tare, desi aceeasi bani ii cheltui.

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Lumi_Richard, multumesc de intebare, mai bine. Am mai postat, dar ca de obicei, a trecut neobservat. Am citit ca lavoi e mai pace si asta ma bucura. E grea adaptarea la alte culturi, asta am vazut pe pielea mea. Despe cumparaturi, eu personal nu m-am apucat pt ca am de stat in pat si apoi pt ca nu au apart inca hainutzele de iarna. Probabil de prin septembrie, pana atunci pun de o parte. Multumesc de intrebare Ce-o fi cu Roxyaly?Biara, felicitari pt eco! 21 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Christinam spor la treaba! Esti pusa pe fapte mari azi. Si eu am planificat sa sterg geamurile de la balcon de mai bine de o luna, dar vad ca le tot aman. Nu stiu cand o veni si la mine ziua aia sa ma ap-uc asa de smotru ca lumea.
De as mai ramane si eu singura acasa, cred ca as face treaba cu mai multa placere, dar asa cu soacra in spatele meu mereu....nici nu-mi vine sa ies in camera. Ieri nici nu am prea mancat...ca face iara niste mancaruri parca numai in ciuda mea, toate cu prajeli din alea la greu si eu toata ziua am saliva amara in gura de la fiere. Asa ca am iesit in oras si am papat 2 covrigi si acasa mi-am luat paine cu margarina si rosie si am papat. Azi dimi m-am pus pe cantar..iara am mai putin =86,5. Deci am revenit tot la + 2,5 kg in plus in sarcina asta. Asa ca alea 3.5 kg care ma speriasera duminica dimineata, erau surplusul de la nunta, picioare umflate si 2 litri de fanta ce i-am baut acolo si nu i-am eliminat. (Nici macar apa plata nu au avut la nunta aia :(...)
Abia astept sa ne reparam masina sa mai plecam si noi de acasa pe undeva.

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Ramona, aici hainutele pt bebei sunt incredibil de scumpe. Cand venim in Romania cred ca ne oprim prin Londra si o sa cumparam de la Mothercare,chiar am vazut lucruri frumoase si bune in mai,cand am fost in Londra(doar ca nu stiam ce culoare sa luam)...apoi vom mai cumpara din Romania. Nu ai idee cat de mult imi place sa merg prin magazine,si mai ales sa fac cumparaturi! Si eu abia astept sa fac cumparaturi pt. papusica,vorba ta!

Lumi 24+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Adriana nu cred ca au ei asa putere! David al tau trebuie sa fie un flacau pe cinste daca la 21 sapt iti misca asa tare burtica. Si eu il simt pe al meu destul de puternic in interior, zic eu, dar nu se vede inca dinafara cum misca burta. Da eu il simt ca si cum s-ar rasuci intr-una acolo inauntru. Am citit insa ca ei pot sa traga de cordonul lor ombilical, chiar sa-l si muste (fara nici un fel de periol) ca e bine protejat de cateva straturi acolo. De....daca jucarii nu au inca acolo, se adapteaza si ei cand pot.


Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput