Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Alinusbine ai revenit pe la noi si multa sanatate!
Adriana nu stiu despre ce vacin e vb ,dar sa ne tii la curent!

miany
25+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Este vorba intr-adevar de vaccinul anitetanos. Si chiar parerile sunt impartite. Aceasta se facea inainte pentru cazul in care nastea vreo prin alte parti si nu avea parte de instrumente sterilizate. Ceea ce acuma nu mai e cazul, ca toate vom naste la spital si nu pe camp sau acasa. Dar se mai intampla si incidente de genul patit de Alinus si atunci e bine sa-l ai facut. Am auzit ca acest vaccin ar contine o cantitate mare de mercur, despre care stim cu toate ca nu este indicat in sarcina. De asta sunt si parerile impartite.
Eu inca stau in dubii daca sa-l fac sau nu, ca si mie mi-a zis dr de familie de luna trecuta de el, sa nu cumva sa uit sa ma duc la 7 luni sa-mi faca vaccinul. In caz ca o sa ma decid ca nu, tre sa ma gandesc si cum sa o refuz sa nu se ofenseze, ca la astia le pica rau pata daca le vii cu argumente care nu coincid cu parerile lor.


Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

nu stiu, probabil despre acest vaccin ii vb.....eu nu stiu daca sa-l fac sau nu....si mie mi foarte rusine sa-i spun daca nu vreau...ii o doctorita super, ma stie de cand m-am nascut, ii f de treaba si priceputa....intotdeauna m-a ajutat si a avut grija de mine.....dar oare cum sa-i spun? ea bineinteles va veni cu argumente puternice si eu cum pot sa ma ,,apar''?......n-as vrea s-o supar...
vom mai vedea...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

21+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Neata si de la mine
Alinus ai grija de tine . Sa nu te mai accidentezi
Ionelamaria ma bucur ca totul e ok cu sotul. Eu ma tot gandesc si cred ca lor le e un pic frica de faptul ca un bebe reprezinta o mare responsabilitate. Mai mult ca sigur totul va reveni la normal dupa ce vor face cunostinta cu comorile
Stiu ca ati mai discutat despre vergeturi. Eu mi-am luat de la babyexpo(dar se gaseste si in supermarket) o crema care observ ca e buna E facuta in Germania- Bubchen scrie pe ea. Si cum asta e pe terminate mi-am luat un ulei de la Sanosan. Ambele au pret bun. 20-25 ron.
Va pup
O zi buna .

21+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

apropo de cumparaturi pt."bebe"..nici eu nu am luat prea multe...inca,dar cred ca ar fi cazul sa incep sa iau si chestiile mai serioase.Am luat doar niste body-uri (de la baby expo ),2 perechi pantalonasi cu piciorus si o jucarie muzicala..Ieri m-a sunat o prietena foarte buna ( si viitoarea nasa a lui David Andrei),care plecata in Italia ca mi-a luat "scoica"si mi-a zis sa ma uit daca mai vreau ceva ca imi aduce ea cand vine septembrie..asa ca trebuie sa mai studiez.
Fratele meu s-a oferit si el sa imi cumpere niste chestii de pe la ei ( e in USA) ,doar tre sa ma hotarasc ce..am vazut la fischer-price un "swinger" tare fain ..
Asa ca trebuie sa fac "research"

miany
25+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Lumi, Ramona, Miany va multumesc !

Adriana nu stiam ca se plateste vaccinul...Eu nu am platit nimic...

Ramonavaccinul antitetanos contine mult mercur??? Sper sa fie ok bbul meu. Mie dr de familie mi-a spus ca nu mai trebuia sa-mi dea la spital vaccinul ca l-am luat in prima sarcina si e valabil 10 ani, dar cei de la spital au spus ca este necesar...Sper sa fie bine.

Alina 24+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

alinus, nu noi il platim....med de fam sau casa de asigurari......stiu doar ca mi-a zis ca suntem f multe gravide la ea, si trebuie facut, si adunate de la toate sunt cheltuieli...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

21+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Sper din tot sufletul sa nu va dezinformez, dar eu asa am auzit ca ar contine mercur, pe langa alte chestii. Prietena mea cea mai buna a nascut in august anul trecut cu un dr f bun din Craiova si chiar el i-a zis despre mercur, ca sa-i serveasca drept argument la dr de familie cand a refuzat-o. Si i-a mai zis ca daca e nevoie ii da in scris ca nu e nevoie sa faca vaccinul resp.

Ramona,
26+
noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Sincer mie nu mi-a spus mediu d familie de nici un vaccin, doar gine mi-a recomandat sa fac la 24 sapt. glicemia provocata. Oricum am antecedente in fam. de diabet zaharat , sper sa iasa bine.

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +22 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, fetele. Adriana, vezi daca e vb de vaccinul antitetanos, daca da, tocmai discuta burticile de sept - oct despre el si ele il cam refuza, tocmai din cauza mercurului. O zi buna la toate burticile! 21 + Chiara Ada

Mergi la inceput