Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza, azi Catalin a papat mai cu pofta;...ia priviti,Vlad inca doarme

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Iar n-am timp sa scriu, dar totusi, doua randuri ma straduiesc.

Diana, Pisi, Gina, si cine mai zicea ca se resimte criza. Nu luati acum hotarari radicale. Nici voi nu judecati la rece si nici ei. Unii isi revin cand copilul are cateva luni, cand sta in fundulet, cand zice cate ceva, altii, cand copilul are vreo 2-3 ani si se intelege tati cu el, si altii niciodata. Imi pare rau sa o spun, tatal meu e un tata bun, dar pe noi, mama ne-a crescut singura, cu tata in casa.
Lasati sa treaca primul an macar, daca chiar nu se implica in cresterea copilului, macar puneti in carca lor toate treburile administrative, sa nu mai aveti si altele pe cap. Cu timpul o sa vedeti daca ce simtiti acum a fost exagerat sau nu.

Diana, eu gasesc corect fata de tine si relatia vostra sa-i spui ca ori asa ori iti iei copilul si pleci. Ii dai sansa sa-si revizuiasca comportamentul si sa-si controleze afirmatiile. Dar nu te pripi, te rog!!!!






4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

dyana! fii puternica si sa dea DD sa iei decizia corecta..nu va grabiti in nicio decizie..succes! si fii puternica

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

bogdana ce a papat bebe catalin? suv de morcovi? e super!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

bogdana ce a papat bebe catalin? suv de morcovi? e super!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

da..morcov+mar

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani!
Ariana
Sophia
Ana


Am fost ieri la dr, Clau nu are decat faringita (spun "decat" ca ma temeam de o bronsita si iar se lasa cu injectii ). Nu e virus, a racit la Felix, deci nu e risc sa ia si Luana.
Mie mi-a venit in final CM, dupa o jumate de luna de greturi si teama de vreun test pozitiv, si greturile inca le mai am, si o stare de rau de abia ma ridic din pat. Poate maine o fi mai bine. La botez am declarat clar ca nu ma duc, cine are obligatii sa si le onoreze.
Multumim pt urari, ne facem noi bine, ca de luni sper sa-l duc la gradi pe Clau sa fiu mai libera.

Dyana, nu lua asa decizi drastice. Sunt momente mai grele acum pt amandoi, incearca sa nu cazi in extrema. Orice ti-ar fi spus, cred ca ii poti da inca o sansa. Nu va inteleg pe nici una (si poate nici voi nu ma veti intelege pe mine), cum va puteti gandi la divort ca la o solutie. Ori divortul este ultima solutie. Iar acum, cu un copil mic, ce are nevoie de amandoi parintii, nu cred ca este o solutie. Adica sunt atatea lucruri care va leaga, si pt stiu eu ce motiv (care, da, poate avea importanta) va si ganditi sa va despartiti? Ca si cand tot ce va leaga nu ar exista? Cred ca si oboseala si hormonii sunt de vina. Incercati sa cantariti bine, puneti in balanta ce pierdeti si ce castigati. Ca face sau nu face... dar fara el e mai bine? Acum?



Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Hei Neata!!!
Fetelor cu probleme cu sotii nu va pripiti cu decizii radicale. Oricat de puternice va simtiti si va credeti este tare greu sa cresti un copil singura. Dar daca nu mai e alta solutie, decat sa fiti intr-o relatie dar degeaba, si o spun din proprie experienta, noi adica sora mea si cu mine am crescut cu o mama si un tata extraordinari dar care nu se intelegeau mai deloc, iar ei au facut efortul sa ramana impreuna pana am crescut noi mari si eram pe picioarele noastre cat de cat, dar atmosfera in famile in acesti ani nu a fost una prea buna. A fost mult mai bine pt toti 4 dupa ce s-au despartit. Asa ca stiu ce inseamna discutii in familie, iar eu mi-am propus ca scopul meu in viata sa fie familia. Mult curaj si putere sa puteti trece peste acest hop, si sper ca decizia pe care o luati sa fie cea mai buna. Eu cred ca pt minumea de copil din viata voastra merita orice efort !!!!
Aseara ne-am intalnit cu Leeloo si cu Tudor care m-a fascinat inca o data cat e de cumintel, iar mamica lui e o dragalasa. Draga mea sper ca, cutul tau sa se faca bine mai repede, e tare rau sa-l vezi cum sufera. !
Eu simt ca nu mai pot cu plansul lu Maia. De 4 zile nu mai vrea sa manance deloc, nici la biberon nici la titi, si nu cred ca e de la caldura pt ca la noi e racoare si in plus o si hidratez foarte bine. Noaptea nu am probleme, mananca foarte bine, dar ziua mai deloc.Sper sa-si revina mai repede ca nu mai pot sa o vada asa maraita toata ziua.


Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

party party fetelor1 au intrat banii de pe indemnizatie..la mine cel putin..1360lei:D pe 2 luni si un pic .. super!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

felicitari leloo..pai cum pe 2 luni si un pic??ca banii se dau pe luna intreaga:))

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Leeloo, am reusit in sfarsit sa raspund!
Si-mi pare rau de cutu bolnavior!

4 luni

Mergi la inceput