FIV 236

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Fetelor, sa va zic? iar m-a lovit somnul torpilantul, ieri am zis ca era lume la magazin (sanchi nu e ca era mai multa ca de obicei). Am dormit acum o ora juma asa dusa, m-a trezit socrul meu sa ma intrebe daca noi aici am vazut eclipsa, eu teleghidata (in gand ziceam ce l-a apucat acu si pe asta cu eclipsa...) i-am zis ca era nor si pacat ca n-am vazut-o.
Poate ma inebuneste eclipsa m-am gandit..... in fine, n-am mai dormit asa cred ca din copilarie cand statea fortata in pat in fiecare zi 2 ore ca poate ma ia somnul...
Cum m-am trezit, ce am facut? repede sa-mi iau doza forumista......
Merci de incurajari la toate fetele!


Blanche, ce miros fin ai draga.... sa-ti miroasa asa de departe...... merciiiiiiiii, sper si eu din tot sufletul. Tu? pregatiri de vacante? Frumoasa Spania, am vazut doar anul trecut Valencia in timpul sarbatorilor fallas si mi-a placut enormmmmmmmmmmmmmm.

Miru... miru, ce cuscrii pasionali draga, asa, asa, imi place cum combati caldura de afara cu focurile pasiunii.
Asa, asa faceti bine ca nu uitati de voi, de iubirea voastra!!!!
Stiam eu de ce ne intelegem, eu sunt sageata decembrista deci totul merge bine.
Si eu sunt de parere ca nu pot schimba lumea dar pot incerca, asa ca intotdeauna daca ceva nu mi-a placut m-am revoltat. Chestia asta cu scandalul clinicilor e revoltatoare de-a dreptul pentru mine, nu am cuvinte!!!!!! Bafta in toate demersurile tale!!!!

Coco2255, ei asa tiptil tiptil, nu stiam ca azi mergeai la punctie!!! Sau eu de cand cu soamnele astea m-am tampit de tot!Felicitari pentru productieeee!!!
Embrioni grasi si frumosi sa-ti dea DD care sa vina la mami! Doamne ajuta si acuma la fel papa bun si proteinos (scuze, cred ca esti toba de sfaturi)

Ellanik ce mai faci? cald la mare? mai poti??

Catalina, petrecere frumoasa aziiiiiiiiii!!!

fetelor va pup
castelana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Multumesc multtttttttttttttttt Mirimirrrrrrrrr!!!!!! Esti tare draguta! Sper sa nu va dezamagesc, fac tot posibilul, dorm mult, papa tot, ei cu baia imi iese mai greu dar se va revolva sunt sigura, nu ma las eu asa usor batuta!

te pup si sa auzim de bineeeeeeeeeee!!!!!

castelana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

Buna dragelor!
Nu am reusit !!!!
Mentionez ca sunt la FIV2 (primul a fost in feb. 2008, tot Giulesti, tot dr.Cezara Bucur).
Dupa ce la ultima eco (facuta la Dacia Medical Center) mi-a gasit 10 foliculi, la punctie mi-a extras 8 ovocite (2 imature) s-au fecundat 6, 2 embrioni divizati in 3 celule (mi s-a explicat cum ca ar fi fost patrunse oulae de cate 2 spermatozoizi si riscau malformatii, in concluzie "le-au aruncat") au mai ramas 4 embrioni (unul la stadiul de 2 celule - in ziua a 3a de la punctie, 2 la 7 celule??? si unul la 8 celule) am facut punctia in ziua a 3a si ....am facut tot ce mi-a stat in putinta sa se prinda....si nimic....
Ma doare sufletul, dar imi revin si ..... cred ca mai incerc unul mai prin octombrie-noiembrie....si ultimul, apoi bag dosarul de adoptie.
Sa va spun putin si din intamplarile acestui FIV: la ultima eco (cea de la Dacia M.C.) d-na dr. era in co....si era tare nervoasa (era vineri si era ora 16.000 si nu mai ma putea programa la Gilesti pentru luni dimineata la punctie) in conditiile in care eu am mers dimineata la cabinet sa imi faca analizele si la ora 13.00 eram inapoi si aveam rezultatele analizelor....am stat 3 ore pe culoar, ca in momentul cand am intrat sa se agite foarte tare ca e deja tarziu si cum ma mai programeaza ea...
in sfarsit ...cu dificultati si peripetii am reusit sa ma programez...
luni a venit dr. sa imi faca punctia....marti am sunat sa intreb de embrioni si mi s-a spus sa sun si miercuri...
cand am sunat miercuri, pe 8 mi-a spus d-na dr. embriolog Diana Cocei sa vin joi, pe 9 la ET ca embrionii nu prea se dezvolta si nu ii poate tine pana la blastocyst cum ar fi vrut dr. Bucur (ba mai mult mi-a explicat ca nu s-au dezvoltat cum trebuie embrionii din cauza ca ma tinut prea mult pe inhibitie - vreo 6 saptamani, prea mult)....si surpriza trebuia sa se gaseasca cineva sa imi faca ET....fiindca dr. Bucur nu era in Bucuresti...am inrosit telefonul, pana am dat de dr. care mi-a spus foarte dur sa stau linistita ca vb. ea cu cineva si in concluzie, ET mi-a efectut dr. Niculescu....asta a fost...ce sa mai...
Si alta constatare: atat in ziua punctiei, cat si in ziua ET in salon cu mine au mai fost 2 tipe de la dr.B. Marinescu, una din ele era la FIV2 si cum nu avea decat 2 ovocite ia luat doar 500 euro; cealalta era la FIV1 si avea 2 ovocite bune si 2 ovocite slabe si dr. embriolog, le-a zis asistentelor sa ii ia doar 600 euro....ei ce parere aveti de asta???? si apropo cea la FIV1 s-ar parea ca i-a reusit, ca pana la urma s-au fecundat si ovocitele slabe si a avut 4 embrioni la 8 celule....
Cam asta a fost istorioara mea, sper ca nu v-am plictisit....
Asta e....data viitoare sigur o sa iasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui puffy10

Buna dragelor!
Nu am reusit !!!!
Mentionez ca sunt la FIV2 (primul a fost in feb. 2008, tot Giulesti, tot dr.Cezara Bucur).
Dupa ce la ultima eco (facuta la Dacia Medical Center) mi-a gasit 10 foliculi, la punctie mi-a extras 8 ovocite (2 imature) s-au fecundat 6, 2 embrioni divizati in 3 celule (mi s-a explicat cum ca ar fi fost patrunse oulae de cate 2 spermatozoizi si riscau malformatii, in concluzie "le-au aruncat") au mai ramas 4 embrioni (unul la stadiul de 2 celule - in ziua a 3a de la punctie, 2 la 7 celule??? si unul la 8 celule) am facut punctia in ziua a 3a si ....am facut tot ce mi-a stat in putinta sa se prinda....si nimic....
Ma doare sufletul, dar imi revin si ..... cred ca mai incerc unul mai prin octombrie-noiembrie....si ultimul, apoi bag dosarul de adoptie.
Sa va spun putin si din intamplarile acestui FIV: la ultima eco (cea de la Dacia M.C.) d-na dr. era in co....si era tare nervoasa (era vineri si era ora 16.000 si nu mai ma putea programa la Gilesti pentru luni dimineata la punctie) in conditiile in care eu am mers dimineata la cabinet sa imi faca analizele si la ora 13.00 eram inapoi si aveam rezultatele analizelor....am stat 3 ore pe culoar, ca in momentul cand am intrat sa se agite foarte tare ca e deja tarziu si cum ma mai programeaza ea...
in sfarsit ...cu dificultati si peripetii am reusit sa ma programez...
luni a venit dr. sa imi faca punctia....marti am sunat sa intreb de embrioni si mi s-a spus sa sun si miercuri...
cand am sunat miercuri, pe 8 mi-a spus d-na dr. embriolog Diana Cocei sa vin joi, pe 9 la ET ca embrionii nu prea se dezvolta si nu ii poate tine pana la blastocyst cum ar fi vrut dr. Bucur (ba mai mult mi-a explicat ca nu s-au dezvoltat cum trebuie embrionii din cauza ca ma tinut prea mult pe inhibitie - vreo 6 saptamani, prea mult)....si surpriza trebuia sa se gaseasca cineva sa imi faca ET....fiindca dr. Bucur nu era in Bucuresti...am inrosit telefonul, pana am dat de dr. care mi-a spus foarte dur sa stau linistita ca vb. ea cu cineva si in concluzie, ET mi-a efectut dr. Niculescu....asta a fost...ce sa mai...
Si alta constatare: atat in ziua punctiei, cat si in ziua ET in salon cu mine au mai fost 2 tipe de la dr.B. Marinescu, una din ele era la FIV2 si cum nu avea decat 2 ovocite ia luat doar 500 euro; cealalta era la FIV1 si avea 2 ovocite bune si 2 ovocite slabe si dr. embriolog, le-a zis asistentelor sa ii ia doar 600 euro....ei ce parere aveti de asta???? si apropo cea la FIV1 s-ar parea ca i-a reusit, ca pana la urma s-au fecundat si ovocitele slabe si a avut 4 embrioni la 8 celule....
Cam asta a fost istorioara mea, sper ca nu v-am plictisit....
Asta e....data viitoare sigur o sa iasa...


Puffy nu-mi vine sa creddddddddddddd, sa inrosesti tu telefoanele si sa te ajunce asa de colo colo ca pe o masea stricata? dupa ce dai o palarie de bani, esti cu inima cat un purice si-ti tremura sufletul.
Sunt de pus la zid nu altaaaa!!!!!!
Saraca de tine sa treci prin toate astea, cate peripetii, oare se pot schimba vreodata killer-ii astia? ei oare au inima? suflet? stiu sa se joaca asa cu mintile noastre?
revoltator.Sunt alaturi de tine, de aici de departe, stau si eu acum cu inima mica, mai am un pic pana la beta si fiecare nereusita a voastra fetelor ma face sa-mi scada tensiunea si avantul.

Imi pare nespus de rau si stiu ca nu sunt cuvinte in momentele astea!
DD sa-ti dea putere sa te ridici sa fii mai puternica si sa luati decizia potrivita!

te pup
castelana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Puffy, imi pare tare rau!

Ma enervez cumplit cand aud povesti d-astea horror de prin spitalele noastre. Atata nepasare si bataie de joc este inacceptabila.



33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

imi poate spune si mie vreuna dintre voi daca a facut Inhibina B si AMH, la ce laborator si la ce pret???

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Puffy, ma doare sufletul cand citesc prin cate ai trecut si nu ma pot abtine sa-ti dau un sfat...eu sunt ceva mai veche pe forum, dar nu prea mai intru caci nu-mi dau pace greturile si starile de rau etc etc
Du-te pentru urmatorul fiv la dr. Albu de la Medlife. Stiu ca parerile sunt impartite cand e vorba de Medlife...dar eu nu-ti recomand clinica (desi nu am absolut nimic sa le reprosez)..iti recomand medicul. Stie cu adevarat ce face, are o gramada de reusite si se poarta impecabil. Are foarte mare grija de fiecare pacienta la fiv, de cand am ramas se poarta de asemenea nemaipomenit..tine minte discutiile noastre, tine cont de absolut tot.
Iti dau orice detalii vrei legate de costuri, procedura in sine.

Mult succes!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui COCO2255

I m back!!
Ieri am avut punctia pe la 15:45,10 ovocite.
Sotul a facut biopsia si au gasit spermatozoizi suficienti.
Astept sa ma sune sa vedem ce fac puii nostri.


DOAMNE AJUTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui puffy10

Buna dragelor!
Nu am reusit !!!!
Mentionez ca sunt la FIV2 (primul a fost in feb. 2008, tot Giulesti, tot dr.Cezara Bucur).
Dupa ce la ultima eco (facuta la Dacia Medical Center) mi-a gasit 10 foliculi, la punctie mi-a extras 8 ovocite (2 imature) s-au fecundat 6, 2 embrioni divizati in 3 celule (mi s-a explicat cum ca ar fi fost patrunse oulae de cate 2 spermatozoizi si riscau malformatii, in concluzie "le-au aruncat") au mai ramas 4 embrioni (unul la stadiul de 2 celule - in ziua a 3a de la punctie, 2 la 7 celule??? si unul la 8 celule) am facut punctia in ziua a 3a si ....am facut tot ce mi-a stat in putinta sa se prinda....si nimic....
Ma doare sufletul, dar imi revin si ..... cred ca mai incerc unul mai prin octombrie-noiembrie....si ultimul, apoi bag dosarul de adoptie.
Sa va spun putin si din intamplarile acestui FIV: la ultima eco (cea de la Dacia M.C.) d-na dr. era in co....si era tare nervoasa (era vineri si era ora 16.000 si nu mai ma putea programa la Gilesti pentru luni dimineata la punctie) in conditiile in care eu am mers dimineata la cabinet sa imi faca analizele si la ora 13.00 eram inapoi si aveam rezultatele analizelor....am stat 3 ore pe culoar, ca in momentul cand am intrat sa se agite foarte tare ca e deja tarziu si cum ma mai programeaza ea...
in sfarsit ...cu dificultati si peripetii am reusit sa ma programez...
luni a venit dr. sa imi faca punctia....marti am sunat sa intreb de embrioni si mi s-a spus sa sun si miercuri...
cand am sunat miercuri, pe 8 mi-a spus d-na dr. embriolog Diana Cocei sa vin joi, pe 9 la ET ca embrionii nu prea se dezvolta si nu ii poate tine pana la blastocyst cum ar fi vrut dr. Bucur (ba mai mult mi-a explicat ca nu s-au dezvoltat cum trebuie embrionii din cauza ca ma tinut prea mult pe inhibitie - vreo 6 saptamani, prea mult)....si surpriza trebuia sa se gaseasca cineva sa imi faca ET....fiindca dr. Bucur nu era in Bucuresti...am inrosit telefonul, pana am dat de dr. care mi-a spus foarte dur sa stau linistita ca vb. ea cu cineva si in concluzie, ET mi-a efectut dr. Niculescu....asta a fost...ce sa mai...
Si alta constatare: atat in ziua punctiei, cat si in ziua ET in salon cu mine au mai fost 2 tipe de la dr.B. Marinescu, una din ele era la FIV2 si cum nu avea decat 2 ovocite ia luat doar 500 euro; cealalta era la FIV1 si avea 2 ovocite bune si 2 ovocite slabe si dr. embriolog, le-a zis asistentelor sa ii ia doar 600 euro....ei ce parere aveti de asta???? si apropo cea la FIV1 s-ar parea ca i-a reusit, ca pana la urma s-au fecundat si ovocitele slabe si a avut 4 embrioni la 8 celule....
Cam asta a fost istorioara mea, sper ca nu v-am plictisit....
Asta e....data viitoare sigur o sa iasa...


Sistemul medical din Romania este la pamant! :( Imi pare rau pt tot ce ai fost nevoita sa induri!
Este inadmisibil asa ceva! Asta este parerea mea! Dai o gramada de bani dr si acestia te trateaza cu superioritate si aroganta
ma intreb unde vom ajunge daca toti procedeaza asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna fetelor

imi poate spune si mie vreuna dintre voi daca a facut Inhibina B si AMH, la ce laborator si la ce pret???

merci

exista un subiect dedicat acestor analize
uite aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111351

tot la synevo am aflat ca se poate face si AMH

Mergi la inceput