Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(36)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Sa nu treaca ziua asta fara sa ii urez pe micutii nostri:

Delia Ioana
Victor Andrei
Vicenzo Stelian
Costin [/b]


pentru mamicile lor

Am votat dolaricioasele in fiecare zi, inclusiv azi.

Aprins lumanarici pentru ALMA.

Am fugit la culcare. Va povestesc maine ce am facut azi.

Pooooooop


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, am primit azi bani de la Pisigri, Floric si inca o persoana - nu o cunosc, Mates Milian (54 lei). Cine mi i-a trimis p-astia?


Mona, mie imi suna a milli, a comandat si ea ceva?

Keutu cheliutu 4 luni


Nope. Suma e exact cat a comandat ADA, dar ei nu i-am dat nr de cont, din cate tin minte.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Manu, sunt de acord cu fetele. Nu sunteti in situatia de a primi pe cineva "in gazda". Nu are sens sa iti iei o belea in plus degeaba. E frumos sa ajuti oamenii, dar nici sa cazi tu din picioare si sa dai in depresie din cauza asta.

Silvi, cu Humana Milkzucker (sper ca asa se scrie) ai incercat? E un praf pe baza de lactoza, mie mi l-au recomandat ambele pediatre cam de la 2 luni. La noi nu a avut efect, ca ea nu facea caca de la colici, avea tranzitul lent, acum incep sa ii mai pun, ca o cam strange morcovul la burta, desi totusi nu cred ca va mai fi nevoie. Se pun intre 2-4 lingurite rase in bibele cu laptic (cand nu ii dadeam deloc formula, ma mulgeam si ii dadeam un biberon pe zi, ca sa ii pot da prafuletul). Zice ca nu da dependenta si nu este laxativ. Am auzit si de lass baby, dar nu iti pot face recomandari.
In rest, ceai de musetel....la noi supozitorul nu a creat niciun fel de dependeta si pediatra mea de spital mi-a zis ca asta e un mit.


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Chato, merci si tie!
Nu e mare casa, ar dormi in camera de zi. In plus e si maica mea ca ea sta cu piticul cand sunt la servici. E ca la balamuc.



Mamica de Radu (01.04.2009)



Of, tare greu!. Si eu sunt o fire miloasa si ma consum pt tot ce misca in jurul meu, uit de mine si cei apropiati daca cineva sufera. DAR, ca in toate exista un dar, ...in situatia data ajut-o sa se ajute singura. Usor de spus si greu de facut. Musai trebuie sa existe o situatie. Daca vrei si vrei sa intre in casa ta va trebui sa stabilesti reguli pe principiul "frate frate branza-i pe bani".

UN VOT DE INCREDERE VA ROG
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

ha ha, ma credeti ca inainte sa deschid calculatorul chiar despre asta vroiam sa va intreb, despre cat va bucurati cand aveti musafiri. Ma gandeam ca-s eu salbatica, ca asa imi vine sa ma inchid in casa cand aud ca vine cineva la noi!!!
Nu stiu, pe mine in perioada asta ma oboseste toata lumea. Pe langa ca in casa nu pot face nimic pana nu vine sotul si atunci fac si eu ce pot, cu ramasitele de energie ramase, nici nu am timp sa ma ocup de ei, ca ba ii dau copilui mancare, ba il schimb, ba il hata hata sa adoarma, acompaniata de maraitul de rigoare etc. Pe mine ma obosesc si rudele sotului cand vin (sper sa nu citeasca), ca fiecare vrea sa se joace cu el, il agita si apoi eu raman sa-l adorm cum pot. Chiar azi mi-a spus sotul ca vrea sa vina varu-sau la noi. Si e vorba numai de o seara si mie deja mi-e prea mult.
Manu, parerea mea sincera e ca te-ai lega la cap fara sa te doara. Daca vine cineva la tine in vizita ce faci, o pui sa-si stranga catrafusele si sa stea frumos pe canapea pana se elibereaza terenul ca sa poata sa se culce? Nu stiu si eu am prietene foarte bune, dar relatia de familie e una speciala, si parca nu as vrea sa ne cunoasca cineva toate tabieturile.


4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Dragele mele

Va multumesc tuturor.Nici nu stiti ce mult mi-ati ridicat moralul. Ma simteam ca ultimul om. Suntem o mana de romani pe aici. Singuratea si dificultatile prin care trecem fac relatiile de prietenie foarte puternice. M-am lasat implicata inadmisibil de mult in conflictul lor, incercand sa ajut. Asa ceva nu se va mai repeta. A fost o lectie.

Tipa e foarte fina si desteapta. A inteles ca in spatele invitatiei mele (pentru ca azi i-am spus cu jumatate de glas sa vina) se da o mare lupta.
A refuzat ea sa vina. Isi da seama ce greu ne e si nu vrea sa ne tulbure si mai mult.

Si eu sunt proata de miloasa dar trebuie sa-mi cunosc limitele. Responsabilitatea mea cea mare e Radu. Pentru el trebuie sa-mi adun fortele, gandurile, pentru el trebuie sa lupt.

Va imbratisez pe toate

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Dragele mele

Va multumesc tuturor.Nici nu stiti ce mult mi-ati ridicat moralul. Ma simteam ca ultimul om. Suntem o mana de romani pe aici. Singuratea si dificultatile prin care trecem fac relatiile de prietenie foarte puternice. M-am lasat implicata inadmisibil de mult in conflictul lor, incercand sa ajut. Asa ceva nu se va mai repeta. A fost o lectie.

Tipa e foarte fina si desteapta. A inteles ca in spatele invitatiei mele (pentru ca azi i-am spus cu jumatate de glas sa vina) se da o mare lupta.
A refuzat ea sa vina. Isi da seama ce greu ne e si nu vrea sa ne tulbure si mai mult.

Si eu sunt proata de miloasa dar trebuie sa-mi cunosc limitele. Responsabilitatea mea cea mare e Radu. Pentru el trebuie sa-mi adun fortele, gandurile, pentru el trebuie sa lupt.

Va imbratisez pe toate

Mamica de Radu (01.04.2009)


Manuela nu ai de ce sa te simti nasol, eu din start nici nu ma gandeam sa accept asa ceva si ii si spuneam motivele

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fetelor voi ce carucioare aveti pt varsta asta la bebe??

Eu am Chicco 3 in 1 dar nu imi place varianta sport
Am renuntat azi la landou si am pus varianta sport dar eu zic ca e pt bebei mai mari , parca sta ciudat
Am pus acum scoica si pare ok , oare e bine sa o tin 2,3 ore pe zi in ea ??!!

Oricum vreau sa imi iau altul

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank si bb spune:

'neata! ca doar a trecut de 12 noaptea, nu?

proaspata ca o roza ce ma aflu, am incheiat ziua trecuta victorioasa asupra somnului cu doar 2 ore dormite din cele 24...
as'noapte "m-am gatit" vreo 3 feluri de mancare si cum mai sunt si rufe, si vase prin casa... am reusit sa termin la 6 dimineata.
ma indreptam cu speranta in suflet spre patul meu neatins cand oaaaaa, arald isi cerea micul dejun, evident mai devreme...
asadar pe la 7 fara ceva s-a rupt filmul si s-a reluat cand au dat astia drumul la curent de au bagat-o pe fi-mea in priza, adicatelea pe la 9 fara ceva.
basca ca s-a prins si organismul meu ca (,) cafeaua zilnica este fara cofeina asa ca tine-te anco de carut ca poate te trage karina cu bicla pana in parc...
spicuind, la 2 cand eram cu copiii imbaiati si mancati, fi-mea nu a avut kef de somn, asa ca nici eu parte, masa de la ora 6 nu a avut succes ci a fost doar incununata cu maimutzareli. ca atare, eu m-am enervat vizibil de data aceasta, am zis ca o las acasa cu tac'su dupa care s-a produs miracolul: karina a acceptat si pantaloni si adidasi (fara sa ceara sandalele ei preferate) si sa mearga fara bicla numai s-o iau cu mine si bebe in parc. daca stiam... o pedepseam mai des, ca asa de usor e sa mergi pe strada doar cu un carucior si cu un copil de mana... rasfat total...
mirifica zi!
acum evident ca nu mai am somn si o sa ma rasfat cu un film, ca de 3 nopti tanjesc dupa unul...

petratudor, eu il mufez mai mereu, nu numai pt somn. asta micu' a fost si mai este din cand in cand genul teroristului in superactiune, a plans mai tot timpul, cu sau fara colici, un mamos convins care nu se potolea cand il luam in brate, ci la tzatza. am zis ca fiind la al doilea il spartanizez, ce atata mamosenie, dar kiar nu s-a putut. doar el singur a decis cand sa se potoleasca si sa nu mai urle non-stop. ma intreba lumea "de ce plange? ii e foame? nu am mai vazut asa ceva. al meu nu facea asa.. etc"
eu ziceam: "nu stiu. nu, abia a mancat. nici eu. nici a mea"
acum sunt ca intr-o vacanta fata de primele 3 luni.
o sa incep sa ma ingras...

dodo-pui, sa ma scuzi ca abia acum mi-am dat seama sa-ti spun "multumesc" pt ca m-ai trecut in listuta!

manuela, eu doar sfaturi stiu sa dau, caci in privinta musafirilor sunt praf total, nici daca as sta in garsoniera nu as putea refuza pe cineva, mai ales aflat intr-o situatie delicata. dar fetele au dreptate, e bine ca te-ai convins. famila e pe primul plan, sa nu pui nici o clipa binele unui prieten inaintea ta si a familiei tale.

zabauca cum sunt ma opresc din a scrie iar romane ca oricum am batut campii destul si tot pe loc am stat. asa ca va spun noapte buna si multa putere, ca aveti nevoie de ea!




album poze

ank, mamica de karina (28 decembrie 2005) & arald (2 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Neata!
LA MULTE LUNI SI ANI PT SARBATORITI DE IERI SI PT simonamami
Nu prea mai puc sa ctesc decat in diagonala..
Off fetelor asa m-am saturat...am crezut ca am scapat de saptamana grea si vine una mai usoara ,dar...
Sunt rupta in gura de oboseala, si nu pot dori de aia am intrat sa mai imi alin macar dorul de voi.
In conditiile date mi se iarta ca nu mai stiu care ce zice
Am retinut doar de o lumanare pt Alma , sa ii lumineze calea..
de Olinska ca iar e bubu,dau sa treaca toate pan la nunta..ca cineva intreba de caca si ..ceata..da imi iau revansa

A ...am vrut neaparat sa va spun ca ieri 21.07 s-a implinit un an de cand v-am cunoscut virtual,un an care a trecut zburand pt ca voi m-ati fost alaturi si la bine si la rau.Va multumesc din inima ca faceti parte din viata mea si va pup pe fiecare in parte. Sa dea Domnu sa fim sanatosi toti si sa ne plangem pe umar ca am ajuns soacre Ma duc sa dorm ca plang ca proasta..

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput