Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(36)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Manuela, si io zic ca si Aris! Exact la fel e si la noi cind apar musafiri: sintem bucurosi, ne punem in patru ca sa ii multumim, dar asa de tare obosim sa fim "ca de obicei" incit apoi numaram zilele pina plecau
Asa ca am decis ca s-a terminat cu invitatii o perioada, cit sa ne revenim... ca apoi incep si serviciul, si sa vezi oboseala!

Insa, daca prietena ta e discreta, daca ai o casa mare cu intrare separata, daca tii cu adevarat sa o ajuti si conditiile dinainte sint indeplinite, atunci ajut-o, iar pe barba-sau da-l drak cind va suna

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisicagri, novus, dragoana mea a ramas la "pe burta e nasol, este exercitiu de dimineata", asa ca nu o intereseaza sa se rasuceasca
bine, ea e mai mica decit fetitele voastre, poate ca va face si dragoana numai "a plat ventre " peste o luna... mai vedem...

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Aris, merci din suflet ca mi-ai raspuns!
Apreciez enrom ce mi-ai scris. Exact asa simt si eu. Sunt sigura ca relatia mea cu ea s-ar duce pe rapa. Eu nu sunt in stare sa fac pe gazda nici pentru un weekend dar pentru luni de zile? Si la mine casa de multe ori zboara, si spal vasele cand apuc.
In plus ea se plange tot timpul, e deprimata si o inteleg dar nici eu nu am pe moment echilibrul si puterea sa o ascult in permanenta.Sunt nedormita si obosita si mai merg si la birou.
E goraznic. MA simt ca ultimul om. Si culmea ca al meu s-a oferit asa de senin fara sa ma intrebe macar.

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Chato, merci si tie!
Nu e mare casa, ar dormi in camera de zi. In plus e si maica mea ca ea sta cu piticul cand sunt la servici. E ca la balamuc.



Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Fetelor, ce vorbaretze sunteti!

La multi ani, sarbatoritilor de azi!

Delia Ioana
Victor Andrei
Vicenzo Stelian
Costin



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Chato, merci si tie!
Nu e mare casa, ar dormi in camera de zi. In plus e si maica mea ca ea sta cu piticul cand sunt la servici. E ca la balamuc.



Mamica de Radu (01.04.2009)


in conditiile astea nici sa nu te gindesti sa o iei la tine, e imposibil!!!
TRebuie sa gaseasca singura o solutie, sint convinsa ca si la voi (ca si la noi) exista camine pt femei cu probleme; daca nu vrea asa atunci colocatia este o solutie buna, dar nu la voi.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

MANU cred ca prietena ta va intelege. In plus, nici ea nu s-ar putea odihni cu bb mic in casa, apoi nu cred ca ii prinde bine sa vada o familie fericita cand casnicia ei se duce de rapa. Poate scapi ieftin in sensul ca nici n-o sa accepte propunerea sotzului :)

Fetelor, am primit azi bani de la Pisigri, Floric si inca o persoana - nu o cunosc, Mates Milian (54 lei). Cine mi i-a trimis p-astia?

De intors... noi picam pe burta, dar nu ne place (cand il pun pt masaj nici nu catadicseste sa isi ridice capul, prefera sa molfaie prosopul) si protestam energic pana ne intoarce mami pe spate.

ARIS si al meu doarme in pozitia aia (pe o parte, cu un picior flexat etc.)

Somn usor!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui cris_tinaus

in rest..citesc si revin mai tarziu dupa ce termin praji..ca avem azi musafiri


www.dolarei.com/Cristina-Hiticas_6031.html" target="_blank">Votati si dolareii mei



praji !!!! venim si noi musafiri daca e cu dulciuri

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari





hi hi...buuuna praji...dar nerecomandata seara
recunosc insa..eu am mancat

offf..fetelor...ce mai ti-e si cu musafirii astia...si pe mine ma obosesc ingrozitor si la mine e si cu cantec caci stam cu socrii si 2 cumnati...e drept, casa e mare, ei sunt jos, noi astia mai tinerei (inclusiv cfratele si sora sotului)la etaj dar mai intra aiurea pe usa, mai fac galagie, mai lasa vase si n-am eu timp intotdeauna (sau chef) sa le spal. As vrea de cele mai multe ori sa fim numai noi 3, sa pierd vremea aiurea si sa nu stai tot timpul cu ochii in 4 ca is imbracata nu-stiu-cum asa ca Manuela si eu fac recomandarea exact ca si fetele, mai bine nu, se va strica si relatia dintre voi si nu o sa te sinti nici tu confortabil


www.dolarei.com/Cristina-Hiticas_6031.html" target="_blank">Votati si dolareii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

manuela, vad ca deja ti/au raspuns fetele dar daca mai vrei o parere...NU, in nici un caz. prietena ta e prietena ta dar ptr tine prioritate trebuie sa fie copilul si familia ta. si ca sa ai grija de familie si copil trebuie sa fii tu ok, fara probleme, griji, ceruri ale altora. nu le ai si tu pe ale tale? toti avem nu? asa ca eu in locul tau as zice politicos nu...

fetelor, mai sunt printre voi care au pitici care nu fac caca? eu am incercat tot. v/am mai zis defapt. de la 4 luni am inceput cu suc de fructe tocmai ca sa faca caca. asa a zis pediatra si a mers pana acum. acum cred ca s/a obisnuit si nu mai are efect. asa deci a gasit cineva solutia?

noapte buna si vise placute la pitici

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, am primit azi bani de la Pisigri, Floric si inca o persoana - nu o cunosc, Mates Milian (54 lei). Cine mi i-a trimis p-astia?


Mona, mie imi suna a milli, a comandat si ea ceva?

4 luni

Mergi la inceput