Mamici si Gravidute Italia (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

bionda-e ca la prima sarcina ...am greturi,dar asta sa fie cea mai mare problema.Sunt f. fericita ca ne-a ajutat D-zeu sa raman gravida,si ma rog in fiecare zi sa fim sanatosi,asta e cel mai important .In rest,emotiile sunt la fel...cred ca si sa am 10 copii,tot la fel ar fi pt. mine...
Eu iti dau un sfat,dar asta nu inseamna ca tre' sa faci cum zic eu.Incearca sa-l mai dezobisnuiesti pe Albert de brate,iti spun pt. tine,nu va fi usor,daca tot asa mergi inainte.De ex. eu o puneam pe Ambra in seggiolino (in care mananca),in carucior,jos pe paturica cu jucarii...si statea si se uita la mine.Pe ea a pasionat-o de mica gatitul,era f. atenta la mine,la tot ce faceam in bucatarie.E normal sa fii obosita,si fizic si psihic...si stai sa vezi cand incep dintisorii...

andreea, Ambra si 13+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatto spune:

Buna seara fetelor,nu stiu ce se intimpla cu pc-ul meu pt.ca se blocheaza foarte des,sper sa termin de scris inainte de a se bloca.
Noi stam binisor,vazind rezultatul ex.pina acum,asteptam sf.luni sa vedem si ex.singelui.Sper sa fie totul bine pt.ca o sa-mi vina esaurimentul.(sint intradevar obosita)
Katia am votat ratusca.
va pupic pe toate,noapte buna

ALESSIA 1/08/2007
http://tatto.weblog.ro
http://en.fotoalbum.eu/tatto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Neata fetele!

Eu sunt pe cai mari de la o vreme incoace aseara ca de obicei cautam pe net modele de case si am gasit casa visurilor noastre ne-a placut si aia de care v-am zis dar asta...e perfecta!!!Sper sa nu fie doar un vis,macar de ar mai tine treaba cu munca un an doi s_o ridicam ca dupa incetu cu incetu o terminam noi.

Roxali se pare ca nici fetita ta nu e prea mancacioasa,de ar putea a se schimbe rolurile ei sa se ingrase iar noi sa slabim

Slimatei-ai slabit?

toate mamicile si gravidutele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui bionda

Neata fetele!

Eu sunt pe cai mari de la o vreme incoace aseara ca de obicei cautam pe net modele de case si am gasit casa visurilor noastre ne-a placut si aia de care v-am zis dar asta...e perfecta!!!Sper sa nu fie doar un vis,macar de ar mai tine treaba cu munca un an doi s_o ridicam ca dupa incetu cu incetu o terminam noi.

Roxali se pare ca nici fetita ta nu e prea mancacioasa,de ar putea a se schimbe rolurile ei sa se ingrase iar noi sa slabim

Slimatei-ai slabit?

toate mamicile si gravidutele!!





http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/


Neatza fet,gata cafeaua?
Ia bionda arata tu casa visurilor tale,ca eu inca nu am gasito,mi-ar placea ceva cu mansarda si balcon,da sincer nici asa mare,ca e mult de curatat,stii cum e,eu am aici trilocal,cu bebe dupa mine nu reusesc sa fac curat zi de zi,dar in casa mea iti dai seama ca as vrea sa straluceasca totul,asa ca as vrea 3 camere,living,o baie maricica,o lavanderie,si o baita far cada sus la mansarda,unde o sa stea copii cands o sa fie pe picioarele lor,deci...pe unde sa ami caut...?
Apropo de slabit...eu m-am lasat de mult,si am 60 aproape...deci m-am ingrasat...dar am mereu pofta de pizza,si de 2 ori pe sapt reusesc sa balonez 1,intreaga cu toate cele deasupra...

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

www.casamodel.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Casa se numeste Noua Casa Casa Royal

Mai, stiti gusturile nu se discutamie imi place ca are terase si jos si sus,living cu multe geamuri si vine in rotund,in dormitor baie proprie, ce nu imi place ca are multe dormitoare dar sotul a zis ca din doua dormitoare o sa facem o sala de fitnes sau putem sa cumparam un biliard sau calceto si un mini bar si bineinteles nu trebuie sa o facem f mare modelul asta dar mai mica.

Nelia vezi ca are planuri si poti sa maresti imaginile ca sa vezi mai bn.Mai era o casa care mi-a placut, vad ca sunt modele noi din 2009.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Fatada la fel, o faci cum vrei tu,acoperisul idem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Mi-a mai placut si casa Brava,dormitorul nostru ar avea terasa lui ,copii la fel + un living spatios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna! ..am venit cu cafeaua de amiaza
am citit ieri ce ati scris dar nu am mai apucat sa raspund asa ca tre' sa merg din nou sa citesc..din pacate eu timp de net nu am decat cat doarme stefy si daca doarme...
alt timp inca nu reusesc sa'mi fac..inainte mama statea mai tot timpul cu ea inclusiv noaptea... o minunatie ..nici nu simteam ca aveam copil... nu tb sa ma trezesc noptile,ziua aveam tot timpul pt. mine(afara de cel care lucram.. puteam sa dorm o ora sau sa umblu pe net...)acum va dati seama ce greu imi e...
in fine poate mai gasim noi o solutie...mai ales ca ne gandim serios la bb2
oricum ar fi stefy e o dulcica..nu'mi da mari dureri de cap ..ei, mai are si momente cand o face...(vroiam sa spun ca e cumincioara ..isi vede de ale ei..etc)in rest ..e un pic cam confuza ..cred .. nu vrea sa vorbeasca cu noi, decand atunci cand vrea ea..si numai ce vrea..cum vrea...are un caracter...
mai repeta dupa noi, sau ce spune la televizor..dar cum noi vorbim ba in romaneste, ba italiana..cred ca se confunde..habar n'am ..deocamdata incerc sa stau calma sa nu ma alamez ...o mai las in pace ..incerc sa nu mai insist asa tare sub anumite aspecte astept sa vad daca incet, incet nu va vrea ea..ma gandesc poate ca cer prea mult de la ea ..si ea inca nu se simte pregatita...cine stie...dar mi se par prea multe care nu vrea...

voi stiti ceva metode de incercare de pus la olita ..sau trucuri de spalat pe dinti..oricum fata de copii de varsta ei mi se pare un pic cam in urma..desi o vad destul de inteligenta(o vad facand unele chestii..acum nu-mi vin in cap...dar ma uimeste)
si ma repet ..ori vreau prea mult eu de la ea...ori tre sa-mi dau o calmata si sa o las in ritmul ei...poate faptul ca a stat cu bunica'sa si i'a intrat in voie mereu ..habar n'am...cred ca ar tb sa o i'au mai usor...o mai las un pic in pace

asta e cu stefy ..acum m'am oprit la aspectul asta care ma doare pe mine dar as vrea sa am timp sa va spun cu cate chestii ma uimeste ...in fine ar fi multe de spus...dar cum eu ma lungesc...

despre noi in rest doar ca suntem sanatosi...nu am mai fost mai nicaieri doar casa si munca si am iesit doar odata si noi la cinemade dorit am vrea sa mergem si noi intr'o vacanta dar inca o mai asteptam...

poze inca nu le'am incarcat..imi mai dati timp nu?

va pup!







"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui bionda

Slimatei-ai slabit?


da..mult tare.. din aprilie nik..nik...ma fac de rusine..mai am vreo 5 kile macar..macar..daca nu vreo 10
mai eu am reusit performanza de talie de 42 ..dar abondant taaareee si iote asa ma lasai pe o ureche
toata lume imi zice ca arat grozav..si..ce mai mananc bre ...ca imi place
halal ca nu mai am deloc ambitie ..dar ce sa fac cred ca am obosit si eu..nu serios o pauza...e buna dar nu prea mult

bun subiectul cu casele..ma gandeam si eu zilele astea la un proiect dar daca va spun ce idei am eu in cap..o sa va doara mintea...numai buc as vrea de 120mp(gluma buna ..nu?)

va pup o zi buna!




"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput