Mamici si Gravidute Italia (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

chiccutza-ce bine de voi ca tot iesiti,ba la munte,ba la mare...asta da viatza!

irina-lasa ca o sa vina si momentul ala...eu,sincer nu-i ca mi-am programat sa-i scot pampersul...ma gandeam ca o sa incerc vara asta,dar dupa primele incercari am zis ca las balta...si dupa aia imi zicea ea sa-i dau chilotei,si isi dadea pampersul jos...
Cred ca mai ai putin cu dintii...cati are acum Fabi?caninii i-au iesit?

La 14.30 ma duc la un curs pre-parto,vorbesc cu ostetrica,nutritionista si ass. sociale...se duce somnul de la amiaza de azi ...parca vad ca diseara la 21 eu dorm...

andreea, Ambra si 13+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irina20

Andreea Fabian are 7 dintisori,4 sus si 3 jos caninii nu au iesit.

Da te primeste de pe acum la cursuri?la noi te ia abia dupa ce ai facut 6 luni,si atunci cand mergi si te inscrii te lasa pe la 8-9 luni.

Irina,mamy de Fabian
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

www.onetruemedia.com/shared?p=8bbff05b8d5de94fe11877&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POZE NOI


buna...
Si cristian are multi dinti:
2 sus si doi jos...,va dati seama cat de mult papa el saracutul daca nici nu are dinti..

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

irina-inseamna ca nu mai aveti mult cu dintisorii,si-o sa se linisteasca si Fabi...saracutul,cand nu e una,e alta...
Normal asta e doar un curs,care se face la 12 sapt,si pana la 7 luni nu mai merg.Asa e si aici,ca si la voi...nu te ia nimeni,pana la 7 luni...

neliacris-fiecare copil e in felul lui...inseamna ca la Cris ii vor iesi mai tarziu dintisorii...

andreea, Ambra si 13+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

oricum,ii se vad fr conturati sub gingie inca o serie de doi,laterali,plus caninii,sapt aceasta cu siguranta o sa iasa cei doi pt ca deja se vede albul fr bine,nu se manifesta Cris nicicum,doar cu un pic de diaree,desi cica diaree nu ar avea nimic de-a face,boo...
kemsy,am vazut pozicile,ai crescut frumos,burtica normala...mai e un pic si gata bebe...devii mamica

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Salut!

Noi nu avem dintisori azi am facut sapte luni

Bebe al meu de o luna mergea de-a busilea,am uitat sa va zicin girelo nu prea ii place,sa se joace cu jucarii idem decat daca ne jucam impreuna,vrea toata ziua in brate stiu ca acum o sa fie mamici care o sa ma judece ca l-am educat gresit dar...cred ca asa e la primul copil iti e mila de el cd plange si il ie-i imediat in brate.E asa de mamos..nu am vrut sa il educ asa dar...are o fata de milog ca nu pot sa ma abtin sa nu il dragalesc t ziua

Noi la fel ca si Nelia incepem sa cumparam materiale de constructii,luna viitoare trimitem pt caramida,bca nu vrem pt ca tine umezeala in schimb caramida desi e mai scumpa este izolant.Modelul il avem deja(casa cu mansarda,doua terasemari)noi avem terenul chiar pe malul Dunarii,din balcon se vad insulitele(avem insule mici)si padurea.
Economie la mancare facem foarte mult in afara de bebe dar macar stim pt ce



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

M-am intors de la curs,ne-a vorbit despre alimentatie,servici (pt. cele care il au ),urmatoarele cursuri pe care le vom face...

Gravidutelor,voi stiti ca se face cursul asta peste tot?Am inteles ca din februarie de anul asta au inceput sa-l faca,la 12 sapt.,la 25 de sapt.,si de la 32 de sapt. o data/sapt...

neliacris-are de-a face diareea cu dintii,ca si constipatia...cel putin asa mi-a zis pediatra...Ambra de fiecare data cand ii ies dintisori se constipa,dar depinde de la bb-bb...
Daca se vad sub gingie,e posibil sa iasa mai multi in acelasi timp.

bionda-deci incepeti la ,,construit"?spor la treaba!
La cat mai multe lunite!
Bucura-te ca inca nu i-au iesit dintisori,ca inca nu ai parte de atatea nopti nedormite...cu cat sunt mai mari copii,cu atat suporta mai usor durerea,si reactioneaza mult mai bine...

andreea, Ambra si 13+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui bionda

Salut!

Noi nu avem dintisori azi am facut sapte luni

Bebe al meu de o luna mergea de-a busilea,am uitat sa va zicin girelo nu prea ii place,sa se joace cu jucarii idem decat daca ne jucam impreuna,vrea toata ziua in brate stiu ca acum o sa fie mamici care o sa ma judece ca l-am educat gresit dar...cred ca asa e la primul copil iti e mila de el cd plange si il ie-i imediat in brate.E asa de mamos..nu am vrut sa il educ asa dar...are o fata de milog ca nu pot sa ma abtin sa nu il dragalesc t ziua

Noi la fel ca si Nelia incepem sa cumparam materiale de constructii,luna viitoare trimitem pt caramida,bca nu vrem pt ca tine umezeala in schimb caramida desi e mai scumpa este izolant.Modelul il avem deja(casa cu mansarda,doua terasemari)noi avem terenul chiar pe malul Dunarii,din balcon se vad insulitele(avem insule mici)si padurea.
Economie la mancare facem foarte mult in afara de bebe dar macar stim pt ce







http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/


ooo.vad ca citesti pe ici pe colo..sa imi spui cum ai facut ,ai fost la proiectant,de und eai proiectul,sau l-ati facut voi asa pe o foaie...astept ceva detalii
Pana ajungi la 1 ani si 2 sapt la cat i-a iesit primul dintisor lui cris mai e...

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

La proiectant nu am fost dar am gasit modelul pe net www.archeton.ro daca te intereseaza si pe tine.Voi ati ales proiectul?

Berapiri-iti multumim pt urari cum e la a doua sarcina?

Mie imi place ideea de a avea doi sau trei copii dar nu prea am rabdareAlbert e fff energic,de dormit nu prea doarme,pretentios,vrea t ziua in brate si ma cam obosestepe cucantul meu de onoare cd munceam eram mai odihnita decat acumdaca Albert ar fi ca ceilalti copii sa stea singur in patut,sa doarma mai mult poate as vrea bebe doi dar asa..no way!!!


Mergi la inceput