Albinute & bondari de mar-apr '07 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Of mai Roxanici, ce ghinion. Ai grija de tine, iti dorim insanatosire grabnica !
Lauramar, o sa fie bine pentru ca asa trebuie sa fie !!!Fruntea sus !
Arissa, superba Maya cum doarme ea asa , din picioare !
Habar nu aveam ca vaccinul s-a mutat la 4 ani! deci trebuie sa-l mai sun si eu pe doctor, macar asa de bagare de seama !
Noi ne pregatim de concediu, plecam de astazi. I-am luat Anastasiei si rucsacel si e foarte mandra de el.
stupul
sa va gasim sanatoase


Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Roxanici, multa sanatate, si ai grija de tine, refacere cat mai rapida!

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna fetele!

roxana ceasu rau ... pisica neagra ... sa te faci repede bine, sa ajungi acasa!

lauramar tinem pumnii sa iasa bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna!

LAURA- imi pare atre rau ca treci prin momente asa de grele. Roaga-te insa la Dumnezeu s ate ajute sa treci cu bine peste toate. Trebuie sa-ti fie ingrozitor de greu. Pana la urma lucrurile se vor rezolva dar pana atunci e groaznic. Nimic din ce-ti scriem noi nu te poate linisti. Sa speram insa ca va fi vorba doar de o sperietura. Noi vom fi intotdeauna alaturi de tine.

ROXANICI- sper ca in cateva zile iti va fi mai bine si vei putea calatori. Multa sanatate.

CARMENFR- pai si Mariei ii place sa o dau cu crema pe bube etc. dar ce nu-i place ei e sa i se interzica s afaca bae oriunde ar fi asta: in lighean, in piscina, in mare.... E disperata dupa balaceala si e normal doar e in zodia Pesti.

Daca ii place aici? Pai ce sa nu-i placa daca ai mei ii cauta in coarne toata ziua. Are jucarii si tot ce-i trebuie: masuta cu scuan, scaun de masina, carucior, patut, colac, barca... si multa dragoste. Cel putin in zilele cat am fostr eu plecata cu prietena mea i-a fost si mai bine. Mama nu o cearta, nu o pedepseste..... bine ca nu trebuie sa aiba grija de ea o perioada prea lunga ca i-ar strica "educatia" de pana acum. Va las ca fug sa pregatesc lucrusoarele pentru piscina ca dupa amiaza d ela 5 mergem iar. Cum e vrema acolo? aici e fff cald. azi sunt 38 de grade la umbra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Multi Ani Mady pentru maine! sa fii sanatoasa si voiasa si sa ai petrecere frumoasa!


Roxi ... refacere rapida si cheltuieli minime pentru spitalizare. Macar restul zilelor v-ati simti bine? ti-a priit concediul inainte de cazatura?


Lauramar ... sanatate maxima! Existaa cu siguranta metode de vindecare si oricum trebuie asteptat rezultatul final. Din experienta unei foarte bune prietene te sfatuiesc sa treci pe un regim naturist, pentru ca ajuta foarte mult.


Arissa ....

Tzuna felicitari pentru concediul reusit. Pai tu cred ca i-ai luat locul lui Sherbi la voiaje ...


O zi buna tuturor si un sfarsit de sapatamana placut!

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Fetelor va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine,si eu sper sa fie bine,dar imi este foarte greu sa gandesc pozitiv acum,a fost un soc pt. mine eu eram deja speriata doar pt. cauterizare si cand mi-a spus ieri ca nici nu mai poate fi vorba de cauterizare va dati seama...cel mai mult ma omoara incertitudinea asta,dar si daca este pozitiv rezultatul trebuie sa lupt,ma uit la Arianna si ma bufneste plansul si ea imi spune :iubita mea nu mai fi supalata,incerc sa ma stapanesc cat pot nu vreau sa o afecteze starea mea si pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramar

Fetelor va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine,si eu sper sa fie bine,dar imi este foarte greu sa gandesc pozitiv acum,a fost un soc pt. mine eu eram deja speriata doar pt. cauterizare si cand mi-a spus ieri ca nici nu mai poate fi vorba de cauterizare va dati seama...cel mai mult ma omoara incertitudinea asta,dar si daca este pozitiv rezultatul trebuie sa lupt,ma uit la Arianna si ma bufneste plansul si ea imi spune :iubita mea nu mai fi supalata,incerc sa ma stapanesc cat pot nu vreau sa o afecteze starea mea si pe ea.

POZE



Offff


Tzuna, vremea la noi a fost din ce in ce mai calduroasa...
Bine de voi, cel putin, ca va puteti racori la strand, in mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

buna, buna

Of ce de vesti neplacute, dar sigur or sa treaca repede fara urmari grave Roxaniciu sa-i treaca repede buba sa mearga la bubul ei.

Lauramar- capul sus, sper sa nu ti se confirme suspiciunile . Sa-ti povestesc ceva similar patit de sora mea cu cativa ani in urma. La un control, am fost amandoua la un control de rutina la un medic de la filantropia care i-a zis ca are o rana urata pe col, am intrebat daca trebuie cauterizata si a zis ca pare destul de urata si ar vrea sa-i faca papa nicolau si biopsie si apoi decidem. I-a iesit la papa nicolau III, iar pana cand urma sa-i ia probe de biopsie am convins-o sa urmeze un tratament naturist de care-mi spusese o colega: spalaturi cu ceai de galbenele si supozitoare (ca ovule nu se mai gasesc) cu propolis. Dupa o luna de zile (ca a amanat momentul biopsiei) rana abia se mai vedea, iar dupa alte cateva (nu mai tin minte cate) a trecut de tot. Asa ca sfatul meu este sa ai incredere in tratamentele naturiste (sunt sigura ca o sa gasesti multe pe net despre asta)

Eu am inceput concediul asa ca o am pe matza mea acasa (mi-a adus-o sora-mea de ieri). Distractie din plin , abia am timp sa respir.

Noapte buna tuturor
si niste poze din iunie (ca abia pe astea am reusit sa le incarc, maine revin si cu cele din iulie).





Crina & Maya Georgia

Decembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuulti anu, Mady!


Lauramar stiu ca e greu, dar te rog gandeste pozitiv




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La multi ani, Mady!!!

Mergi la inceput