Albinute & bondari de mar-apr '07 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Salutare!

Intru si eu rapid...

Roxana, imi pare sincer f.f.rau ca trebuie sa treci prin chestia asta. O sa punem o vorba buna la DD sa te recuperezi repede si sa fii apta sa vii la Raresoi sa il papi tot. Doamne ajuta!

Karra, sanatate la piti sa ii treaca bubele si sa fie iar papacioasa!


Mady, felicitari pentru licenta...esti mai mult decat o mama de nota 10 cu *.


Kitiloaso romantica, doar nu crezi ca o-r veni toate trupele tale de suflet la tine sub nas si tu nu ii merge sa te delectezi. Macar atata meriti si tu, ca si asa alergi ca o furnicuta harnicuta sa impaci pe toata lumea..


Va pupam si va dorim un vichend frumos si mai racoros.




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Roxaniciule sunt tare suparata ca s-a intamplat asa, stiu ca e greu, dar o sa treaca si normal ca ti-e dor, dar Pufu e bine unde e, nu ai de ce sa-ti faci griji pentru el. Uite un de la mine, sa te enervezi..
Lauramar, ai uitat ca la noi in stup totul se termina cu bine? Uite cum ne punem noi toate cu gandul bun spre tine si o sa vina niste analize bune de pus in rama!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramar


Eu de cand am venit de la dr. nu ma mai pot opri din plans,mi-a facut colposcopia si rana este f.mare si am 4 zone suspecte asa ca saptamana viitoare imi va face biopsie,imi va lua din toate cele 4 zone tesut si mai dureaza inca vreo 10 zile pana vine rezultatul,deci sunt suspecta de cancer de col uterin,mi-a zis clar,dar poate DD nu ma lasa si o sa fie bine.






Hai, stai linistita ca o sa fie bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Mady, felicitari pt licenta !



Roxana sanatate multa si sa se termine cat pai repede perioada de "orizontala"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzuna



IUNIA-La Maria a functionat faza cu -e rusine sa pui mana acolo.Uite la celelalte fetite ca nu pun sau dc uita de asta ii spun: esti murdara de maine. Daca pui mana acolo te poti imbolnavi, trebuie sa te dau cu crema si nu mai poti face baie. Asta chiar tine.



La noi nu functioneaza, pt ca Teodora e fan crema, s-ar cremui peste tot, pt orice lovitura, piscatura sau chiar atingere , nu mai zic de locuri unde au fost bube acum un an ...

Ce face Maria, ii place sa fie calatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Of Roxaniciule imi pare tare rau....sa te faci bine cat mai repede si sa ajungi sanatoasa la Raresu tau.....

Laurmar...suntem alaturi de tine ...fi optimista...totul va fi bine....tinem pumnii



Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna dimineata!

Intru si eu sa zic doua vorbe.
Laura, te rog mult sa incerci sa te linistesti, indiferent de rezultatul biopsiei, ai mare nevoie de un tonus bun ca sa faci fata evenimentelor. Probabil asteptarea rezultatului va fi cea mai grea perioada, insa cel putin vei sti apoi ce ai de facut. Daca e bine (Doamne-ajuta!) e bine; daca diagnosticul confirma suspiciunile, oricum exista posibilitati de tratament si de vindecare, sunt sigura de asta. Te imbratisez si iti tin pumnii sa fie bine.

Roxi, fantastic ghinionIti doresc insanatosire rapida si rabdare si putere sa treci peste moment.

Mady, nu pot sa zic decat bravo si multa bafta pe mai departe!!

Karra, multa sanatate lui Winnie mic!

Maya mea e bine. Cu olita stagnam, adica peste zi o putem lasa fara pampers, ii punem la somn, insa daca simte pampersul pe ea, ii da drumul linistita, nu cauta olita.
Face progrese in schimb la vorbit; bine, telefonul a ramas foton, "da-mi drumul" este tot "da dugu la mine", desi ar putea sa le spuna corect. Acum cateva zile vorbeam cu sora mea la telefon si imi spunea ca nepotul meu de 1 an si 9 luni a inceput sa rupa cuvinte: tocmai descoperise ca "papusi" inseamna la el pampers. Radeam amandoua pe tema asta, moment in care Maya, auzind discutia, intervine ea, cunoscatoare: "Pem-pas! Asa se zice!" Deci copilul a trecut la alt nivel
Trebuie sa ma intorc la treburi, insa va mai arat ceva inainte: aseara cand a venit barbata-miu la culcare, a gasit-o dormind asa. Mi-a trimis poza de dimineata si mi-a luminat ziua.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Citat:
citat din mesajul lui arissa

Buna dimineata!

Intru si eu sa zic doua vorbe.
Laura, te rog mult sa incerci sa te linistesti, indiferent de rezultatul biopsiei, ai mare nevoie de un tonus bun ca sa faci fata evenimentelor. Probabil asteptarea rezultatului va fi cea mai grea perioada, insa cel putin vei sti apoi ce ai de facut. Daca e bine (Doamne-ajuta!) e bine; daca diagnosticul confirma suspiciunile, oricum exista posibilitati de tratament si de vindecare, sunt sigura de asta. Te imbratisez si iti tin pumnii sa fie bine.

Roxi, fantastic ghinionIti doresc insanatosire rapida si rabdare si putere sa treci peste moment.

Mady, nu pot sa zic decat bravo si multa bafta pe mai departe!!

Karra, multa sanatate lui Winnie mic!

Maya mea e bine. Cu olita stagnam, adica peste zi o putem lasa fara pampers, ii punem la somn, insa daca simte pampersul pe ea, ii da drumul linistita, nu cauta olita.
Face progrese in schimb la vorbit; bine, telefonul a ramas foton, "da-mi drumul" este tot "da dugu la mine", desi ar putea sa le spuna corect. Acum cateva zile vorbeam cu sora mea la telefon si imi spunea ca nepotul meu de 1 an si 9 luni a inceput sa rupa cuvinte: tocmai descoperise ca "papusi" inseamna la el pampers. Radeam amandoua pe tema asta, moment in care Maya, auzind discutia, intervine ea, cunoscatoare: "Pem-pas! Asa se zice!" Deci copilul a trecut la alt nivel
Trebuie sa ma intorc la treburi, insa va mai arat ceva inainte: aseara cand a venit barbata-miu la culcare, a gasit-o dormind asa. Mi-a trimis poza de dimineata si mi-a luminat ziua.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)



Ce poza tare...pai si tu mami dormeai acolo si cupilu se chinuia...ce dulcica este Maya...pupam si ma bucur sa auzim vesti....da am vazut poze cu ea..face spagatu?? merge la gimnastica??

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Laura, ma gandesc cat de greu tb sa iti fie. Totusi incearca sa nu iti pierzi speranta si in nici un caz sa te gandesti la prostii. Cum zicea si Arissa de o fi sa se confirme suspiciunile sunt metode de vindecare.
Ma gandesc la tine si te imbratisez de incurajare.

io is cam la fel... no news....insa persista disperarea ca nu pot pleca de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Eu, mama denaturata, n-aveam habar ca migreaza odrasla. Inainte o simteam cand se foieste, de la o vreme m-a ajuns oboseala, dorm bustean...da' mai am o saptamana si intru in concediu !
Daca i-o placea, o dam si la gimnastica, deocamdata vad ca-mi mosteneste flexibilitatea, chiar ma intrece.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput