Mamici de zmeurici de iulie-august (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Meleea felicitari pt grasunel sa va traiasca sa va bucure toata viata



_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

wow Cornelia ai timp si de prajituri? cum reusesti? eu noroc ca mi-a facut mama o supa de pui ca in rest numai senvisuri si de la rotiserie papam , n-am timp, ma rog acum daca bubulina si-a facut cat de cat un program poate incep sa mai fac si eu una alta
s-au adunat un munte de rufe de calcat si ma uit la ele cu groaza, trebuie sa gasesc neaparat pe cineva sa ma ajute la curatenie si la calcat

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Adriana, si lui Vladimir tot la 7 zile i-a cazut buricul! Dar papa f. bine Anastasia, mai ales ca intai mai papa si de la san si depune cev aefort acolo. Vladimir mananca un pic mai mult (40-70 la o masa), dar acum la doua sapt. jumate si doar formula.

Edit: E am timp de praji , dar sunt mai rau dacat cand eram insarcinata cu poftele .
Azi chiar am pierdut timpul ba la calculator, ba cu bb in brate si nu am facut nimic. E o nebunie la mine in casa. Copiii au stat mai mult pe afara, ca altfel...

Chiar vroiam sa ma plang canu am timp de DC. Am facut azi o cura sa imi ajunga


www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

si eu am niste pofte dar de fructe , de saptamana viitoare o sa incep sa pap si eu fructe cred ca e ok, nu? de fapt vreau pepene rosu, o sa incep cu jumatate de felie
in rest mi-am impus sa nu pap dulciuri deloc ca asa am facut la Cezar si dupa nastere mai aveam de dat 6 kg jos si in loc sa dau jos am pus inca vreo 5, asa ca acum incerc sa profit de fructe

eu mai am de dat jos 14 kg , azi cand m-a vazut dr iar s-a luat de mine ca-s grasa si are dreptate, dar le dau eu jos, vad ca burtica e inca mare dar pare ca se retrage pe zi ce trece mai ales daca ma strang bine bine cu centura

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

FELICITARI MELEEA sa iti traiasca bebe ALEXANDRU si sa fie frumos, sanatos si destept toata viata .

FELICITARI IONIK..ati trecut printr-un hop dar acum e totul bine..tot asa sa fie si bebta IOANA ANTONIA, numai bine

FELICITARI MICHELLE ai devenit mamica, ce frumos si MARIA sa fie sanatoasa, frumoasa si plina de viata mereu.

CRIXIA

Ce de zmeurici astazi..sa compenseze...sa vedem ce face si Inutsa..

s39 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Astazi am trebaluit, am facut ciorbita de pui a la grec, snitel de pui, salata de vinete si porumb fiert...plus stat dupa doamna cu curatenia...si o tura buna de somn...

Pana mai devreme ma ingijorasem ca bebita mea e cumintica dar de vreo jumatate de ora sa trezit si face tumbe atat cat mai are loc.....ce o face draga de ea acolo in burtica..acum parca vreau sa stea pana vine dr din concediu (duminica) cand mi-a zis sa il sun fara probleme de cand se intoarce..dar daca tot sta sa stea pana macar pe 23 cand incepe leutul .
Burtica a coborat rau de tot (zice lumea) si simt si eu..dar altceva nici un semn..nu tu dop, contractii, dureri...in schimb am facut eu niste falci de mai mare dragul .....


s39 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna seara si de la noi!
Meleea felicitari pentru bebe !
Michelle , felicitari , sa ai un bebe sanatos si papacios!
Blanca si eu ma ingrijorasem azi ca nu misca bebita suficienta , dar a fost alarma falsa , cred ca ne stresam prea mult si nu e cazul , ar fi bine sa incercam sa ne linistim , ce a fost mult a trecut!
Eu maine am control la doctorita , doar control pentru ca la eco am fost martea trecuta si bebe avea 3150 g si cred ca a mai luat in greutate ca deja nu ma mai pot misca , nici nu ma mai pot intoarce in pat de pe o parte pe alta , dar bebe sa fie sanatoasa !
s 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Toate viitoarele mamici ati mers la control ? Eu am facut un echo la un medic ( al meu ginecolog e plecat pana pe 24 iulie - asa zice el ) generalist sapt trecuta si nu stiu ce sa fac ? Sa merg la alt ginecolog sa mi faca control intern ?

Adela 39 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu am dormit, azi doar o ora, dar tot e ceva.
Fete voi eliminati cheaguri de sange tocmai am eliminat unul marisor, in rest lohiile sunt pe maro, curg putin, nu miros. Nu stiu daca e bine sau rau...pareca nu-mi vine sa sun dr. pt. atat. si de la marco am uitat.

Clau e cu marco la multiplex, la ICE AGE 3, nu stim ce sa mai facem cu el...de la gradi il ia gata marait, nu vorbeste cu noi, sau cand o face e obraznic si ne ingana. e total schimbat, nu mai e copilul cuminte si ascultator, care era inainte de venirea lui bebe.

In rest e tot calare pe bebu, il pupa, il mangaie....sunt tot in urmarire, cum scapa e la el in dormitor.

[red]Michelle refacere rapida si mult laptic! Bine ai venit pe lume Maria[red]!
Adriana ma bucur ca ai reusit sa-i dai formula si doarme mai mult. si mie mi-a facut acum rana la stangul. azi nu i-am prea dat din el, mai mult m=am muls. si eu am mameloane de silicon si tot imi face rana. Nu stiu cum naiba prinde cutite imi trec prin mine, pana se mai detensioneaza sanul.
Cornelia nici eu nu am prea facut nimic azi...am fiert porumb si un spanac lui Marco. ma astepata si pe mine rufele la calcat le tot aman de pe o zi pe alta.
Blanca gospodina ai fost azi...cata mancarica ai facut.
Alina mersi, ne-am uitat de chestie dintr-aia pt. carucior in Au. eram convinsi ca nu va sta pe el. El de fapt vrea sa stea in carucior, nu in picioare pe dintr-ala. de fapt...a vrut la Clau in brate si tat-su' a venit cu ideea stralucita sa-l puna acolo.

pun si eu niste poze...sper sa apuc.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ivanoiuadela9

Toate viitoarele mamici ati mers la control ? Eu am facut un echo la un medic ( al meu ginecolog e plecat pana pe 24 iulie - asa zice el ) generalist sapt trecuta si nu stiu ce sa fac ? Sa merg la alt ginecolog sa mi faca control intern ?

Adela 39 sapt


Adela, te referi la eco pe masa? Da, si eu am facut de vreo 2 ori pana acum, chiar la ultimul control ca sa "vada" cum stau cu colul si sa nu o mai streseze pe bebe cu o alta eco si probabil ca data viitoare (ultimele controale au fost la 2 saptamani) tot asa o sa faca...vom vedea luni.

s39 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput