Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana ma bucur tare mult ca mergi spre bine, sper ca nu te superi ca te mai citesc pe aici
Vad ca se aduna tot mai multe mamici, ma bucur tare mult pt voi, sa va dea DD mult noroc in sarcini si sa le duceti la bun sfarsit!
Pupici!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

bravo oana burtica curajoasa.

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: A fi femeie
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

oanka80 bine ai venit printre noi ! Nu-ti fa griji legat de kilograme, si eu am sub 50, asa am avut si la prima sarcina. Numai burta era de mine, in rest topmodela
Fericirea pe care o simti iti va da putere si daca esti mai slabuta fizic.

liliana_28 presteaza in continuare cu spor, noi suntem aici si te asteptam

discordia fii cu grija in zilele mai grele, si cere si tu un masaj de la taticu' fericit

honeybaby cand terminati constructia? eu am cateva fire carunte din cauza mesterilor Manole, dar noi mai avem 2 saptamani pana la finish

kossir multi ani fericiti iti doresc, asteptam pozele, fii cu grija pe drum sa ne recitim cu bine

---------------------------------------------
vine bebe2 4+
si mamica de Sasha Gabriel 14.09.2007
poze

www.sevenalice.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Happy, treci tu fetele noi, sau le trec eu?

Oana 7+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!





Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Oana, la fel e si la mine.Eu insa nu am varsat decat o data.Cat despre contipatie nu stiu ce sa spun.Mi se intampla de cateva zile desi eu nu papa decat fructe, iaurt si apa ca altceva nu pot.Dr mi-a zis ca e de la atata utrogestan (8/zi).Progesteronul cica constipa.
Am si eu o intrebare?Ce este aceea decolare si la ce se poate referi?M-a intrebat o prietena ca a auzit-o pe dr ei bolborosind asta.
Va pup pe toate!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Am facut modificari la listuta, am trecut burticile in ordinea UM.
Happy sper ca nu te superi ca am modificat un pic. Dar va fi mai usor de gestionat si urmarit listuta asa.
Discordia cand imi dai datele te trec.
Ella, am auzit si eu termenul ala pe la fete aici pe forum, dar nu stiu exact ce inseamna. Stiu ca e ceva legat de placenta.

Oana 7+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!





Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

va salut gravidutelorsi eu ma numar printre voi ,sper sa ma primiti si pe mine aici,am o fetita de 11 ani si o sarcina de 5+ce pot sa va spun ,abia astept ca aceasta minune(spun minune deoarece la echo .mi sa spus ca ar fi tot o fetita ), sa se nasca stiu ca atunci cand se va intampla acest lucru ne va schimba viata,suntem toti 3 nerabdatori ca acest eveniment sa se-ntample .sanatate maxima tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Allisi cum sa iti zica la 5 sapt ca e fetita?

Scuze, bine ai venit. Ne dai si datele tale complete? DN(data nastrii),UM (ultima menstruatie), DPN (data probabila a nasterii).

Eu ma bag la pat. Pupici si ne auzim maine.

Oana 7+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!





Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

scuzati nu am scris demultttt .pe 27 iulie se-nplinesc 6luni de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

oana . nu ma supar... in definitiv voi aveti tot dreptul sa faceti cum e pe placul vostru. eu mai putin... am modificat numai nr la ultima graviduta, ca sa fie mai usor sa tii evidenta... cand adaugi burtici noi, sterge nr, si adaugi ce vine la rand. sper ca nu te-am incurcat.

allisi sa iti fie de bine bebita. ai 6 luni de sarcina, sau 6 saptamani? daca ai 6 luni, uite, da click aici si intalnesti burtici cu aceeasi varsta a sarcinii ca si tine.

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: A fi femeie
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput