Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mar_apr_2010 spune:

moanecorina gata, esti pe listuta.
am vazut ca ai scrise 6 mesaje. inca nu iti apar in timp real. ai nevoie de 11 scrise.
te asteptam la povesti. sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alina

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: A fi femeie
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

drage si scumpi printese cu si fara burtici. vreau sa ma alatur si eu grupului vostru si ma sper din suflet sa facem o gasca tare pana in primavara anului viitor, cerand sfaturi si impartasind din experientele noastre.
sunt si eu o proaspata mamica de fluturas, dupa 5 ani de incercari si grea asteptare. Cel de sus s-a milostivit spre noi si ne-a ascultat rugaciunile si acum sunt f emotionata si sunt intr-o plutire continua.
data ultimei menstruatii e 27 mai 2009, iar data probabilei nasteri ar fi 4 martie, asta e ce mi-a zis dna doctor. am facut analizele medicale complete de graviduta si am inima cat un puricel sa iasa bine caci sunt mai slabuta(am 43 kg). am vazut inimioara fluturasului cum batea cu viteza si am avut lacrimi in ochi toata ziua. va rog sa ma treceti si pe mine mpe listuta voastra(oana e numele meu).
simptome speciale de sarcina nu am avut pana acum, nu am avut greturi deloc si dr mi-a zis ca nu sunt sanse sa mai am de acum inainte, sa ma astept la ultimul trimestru.
merg ceva mai des la baie si dorm pe unde apuc, chiar si in picioare daca se poate. am o pofta de mancare nebuna, dar ce ma atrag cel mai mult sunt fructele.
imi cer iertare ca am vorbit asa mult, si sa dea Dumnezeu sa se alature grupului cat mai multe aspirante dragi mie

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
7+
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dragelor,

Ma bucur tare ca la odiseea aceasta se inscriu tot mai multe proaspete mamici.
Saptamana trecuta am avut ovulatia. Pana pe 22 cand ar trebui sa vina CM mai am de asteptat. Nu mai am rabdare. Oricum daca nici luna asta nu am prestat cu folos mai am sanse si luna viitoare sa ma inscriu la aprilie.
Sa fiti fericite si sa aveti grija de buburuze.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Buna, fetele, am si eu o rugaminte, treceti-ma si pe mine pe listuta de gravidute intrucat eu nu ma regasesc pe acolo.
Astazi am avut o zi mai grea si ma doare capul, greturi nu am si sper nici sa nu vina. Se pare ca scurgerile au disparut si sper sa nu mai apara.
Pupic toate gravidutele si sa ne auzim cu bine.

mamica de fetita si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

kossir, La Multi ani !!!
Petrecere frumoasa ! Acum ca esti 2 in 1 trebuie sa petreci de 2 ori ( glumesc ).

pt fete!
Ma duc sa ma distrez pe santier ca am casa in costructie !

Denisa, in curand , Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Buna!As vrea sa ma treceti si pe mine in listuta.DN 25.06.1980,UM 23.05.09,DPN 24.02.2010 la spitalul titan cu dr Tarig.Mai am un baietel de 1 an si 9 luni David Andrei 02.10.07.Am 7 saptamani de sarcina,am fost la dr vineri,mi-a dat sa iau ac folic,utrogestan si nospa la nevoie,mi-a dat sa fac niste analize printre care si unele la institutul de hematologie,pt coagulare,asta pt ca am avut 2 sarcini oprite in evolutie,una chiar in februarie.Sper ca de data asta sa am noroc si sa fiu alaturi de voi pana la sfarsit.

mami de David Andrei 02.10.07 si 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

kossir la multi ani si de la mine, sa fii fericita!
Eu ma simt bine deocamdata, doar ca pic de somn pe la pranz. Mici senzatii de greata care le simt cand nu am de lucru, altfel nu le observ.
Am vazut ca nu sunt complete datele de pe lista, deci: DN - 2.03.1974, DUM - 3.06.2009, DPN - 10.03.2009.

Bun venit noilor gravidute!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna fetelor,

Multumesc tuturor pentru urarile voastre, urari care m-au bucurat fooarte mult. Suntem o mare familie si eu simt asta efectiv. Va multumesc.
Cel mai mare cadou primit azi este faptul ca am fost la dr. si am auzit inimioara puiutului meu. Este bine, inca mai e putin desprins sacul, dar puiutul a crescut si e in limite. Deci repaus inca, dar un alt dar pretios a fost acela ca dr. mi-a dat verde la plecarea spre casa, cu conditia sa fiu cu mare bagare de seama, fara bagaje de mana, etc.
Asa ca eu o sa sarbatoresc in pat in seara asta, pentru ca maine (la noapte de fapt), sa fiu in forma .
Cand o sa ajung in tara o sa incerc sa pun si poze cu puiutul si inimioara, deocamdata nu stiu cum sa fac.

Bun venit noilor burtici .

Va pup si ne auzim peste doua zile din tara.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 7+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Pupici la burtici si nu numai!
Bun venit fetelor noi!Sarcini usoare si la termen si la sfarsitul celor 40 de saptamani, un bebe sanatos si norocos.

Kossir, felicitari pt vestile bune si pentru ca vi s-a dat unda verde sa veniti in tara. Ai mare mare grija de tine si asteptam pozicile.

Eu sunt tare tare fericita. A trebuit sa merg la medicul de fam sa ma inscrie si a venit sotul m-a luat, am trecut prin mall un pic sa prelungim abonamentul la Adevarul cu cartea, apoi la dr unde am stat juma de ora, apoi la farmacie. In tot acest timp am mers destul de multicel pe jos si nu a mai curs nimic
Aveam mari emotii. Vai ce sentiment placut sa ajungi afara dupa atatea zile. E fix o saptamana de cand nu am mai iesit.


Discordia, mai imi dai o data datele tale si te trec eu mai tarziu si pe fetele noi. Acum merg sa mananc.

Pupici

Oana 7+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!





Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput