Miresele anului 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina mai incearca o data
http://picasaweb.google.com/raluca.irimias/PrimiiPasi?authkey=Gv1sRgCPjf0tOdzbTkhQE#5357248296304113538

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pupix fetele!

botic, scuze, nush ce aveam impresia ca iti cauti de munca....deh...mintea mea merge mai incet, de cand cu "chiriasul" din burtica

Aly, da, sunt masterata..astept rezultatul ca sa pot da de baut, desigur

onutz, felicitari pt hazband si noroc cu negocierile

pup si restul fetelor!


krelia 22+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu mi-am recuperat bebeul de la al meu de la birou...a facut plaja pe balcon cat am fost la cumparaturi in Real. e super ca are biroul in aceeasi scara, il mai plasez cand am o urgenta.

Bb e ok, mananca si doarme, avem 3100 gr, a pus 450gr/sapt. daca continua tot asa, il bag la regim, dupa prima luna.

Marco merge la gradi, nu prea vrea, dar n-are incotro. Cu bb e ok, il iubeste, are grija de el, doar ca tot ce a fost a lui e a lui si pace. In patut nu-l lasa, doarme el acolo si bb in landou. eu cu Clau in pat, toti in dormitor. Dupa naiba avem atatea camere ...mai bine aveam un ap. cu o camera.

oana felicitari pt. marius si spor la negocieri!
Krelia ai lipsist motivat, felicitari d-na!
Botic la noi se simte tare criza, inca nimic nou sub soare...o ducem de la o luna la alta.
Aly nu ne mutam la Alba....s-ar putea la Cluj, a primit Clau o oferta buna, pe o perioada indeterminata...acum stam si calculam...daca e bas bine sa ne mutam cu catel, purcel....sa o luam de la zero.....
Silvia am vazut ca m-ai sunat intr-o zi, scuze, dar eu canddorm il pun pe mut...am vazut numai ieri la apeluri ratate numele tau. nu stiu cum de nu mi-a aparut.

merg sa ma spla si eu pe cap...bb nu da semne de trezire.
dupa care ii dau laptic si la somn cu noi, numai asa rezist sa fiu fresh noaptea cand trebuie sa pape....de nu adorm cu copilul la san.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

noi la tara mergem in fiecare week/end, la socri, mai stam la aer, mai un gratar...luam fructe, legume etc, adica ne facem aprovizionarea, mergem si pe la ai mei si pe la bunica ...asa ne/am obisnuit cu toate ca uneori e obositor acum de cand este si crina.

o fi greu, dar bucurati-va ca aveti unde va duce si ce aduce...
conteaza mult.
mergeti acum, cat inca se mai poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
botic, scuze, nush ce aveam impresia ca iti cauti de munca....deh...mintea mea merge mai incet, de cand cu "chiriasul" din burtica

a... asa, la general, da, am mai zis eu ca e tare greu si bine ar fi daca as gasi altceva, dar nu gasesc.
Dar intai mai asteptam sa fiu concediata la 1 august si dupa aia voiam sa vad ce urmeaza. Acum nu se mai pune problema asa.

"Chiriasul" e cea mai buna scuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Lasa, Gio, ca scapam noi si de perioada asta pana la urma... Ca doar nu tine o vesnicie!

Aly, tu muncesti cu drag si spor?

Oana, tu te imbeti azi? Sau te-ai imbatat azi-noapte?

Ana?

Ralu e grabita azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

crina e fetita mare, sta in fundic mi se pare cam devreme da nu mai pot sa o tin, cum o pun rezemata in perne sau intr/o pozitie favorabila se ridica.

gio, te sunasem sa vad ce faceti da nu/i bai. si eu cand alaptez de ex nu raspund. ne auzim alta data cand am timp. ca la mine cel mai mult e criza de timp...deabia acum a adormit pitica si tre sa fac baie, sa mananc ceva...

botic, ai dreptate e bine ca avem unde merge. si e si un mare ajutor ca nu cumpar multe> legume, fructe, branza, oua, etc...

noapte buna tuturor!

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

... plus ca nu se compara calitatea, Silvia...

E cam devreme sa stea in fund, pt Crina?
Parca dupa 4 luni e ok, daca-mi amintesc eu bine de la o prietena.
Ma rog, la cata experienta am eu...

Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1

Oana, tu te imbeti azi? Sau te-ai imbatat azi-noapte?




Ralu nu mai avem putere sa sarbatorim...pentru asta muncim de 4 ani de zile mai bine de 12 ore/zi...si voi stiti cate delegatii si deplasari, cu toate ca nu le-am raportat pe toate aici la voi...plus perioada din DE

incepe perioada de asteptare , cumnata mea are DPN in 17 iulie

si astept si wee sa fac curatenie generala ...ca tot am amanat


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza la amiaz!

Kitzy filmuletzul tot n-am reusit sa-l vad, cred ca la mine e ceva in neregula, nu m-as mira ca doar la serviciu ne-au blocat la greu multe chestii. Dar macar am vazut pozele, ai o fetitza mare, sa va traiasca!

Ralu da, muncesc cu drag si spor , ca n-am de ales. Concediul fuse si se duse si parca nici n-a fost... iar urmatorul e sub semnul intrebarii ca s-ar putea sa nu mai poata sotzul sa-si ia cand ne programasem, mai repede nu se poate din alte motive... si tot asa...

Oana pai trebuie sa va faceti timp si pentru sarbatorit, altfel ce rost mai au orele alea lungi de munca si toata truda daca nu mai apuci si sa te bucuri de ele?

Gio ce-as putea sa spun, voi stiti mai bine daca se merita sa va mutati sau nu. Clujului nu pot decat sa-i fac reclama .

de grup si o zi frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput