Miresele anului 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio deja vine botezul.......mama.....ce trece timpul
Abia astept sa ne spui cum a fost.
Lilly pai spune multe si puiul tau
Diana incontinuu zice mama, cum dispar din raza ei vizuala, incepe deja sa ma strige

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare gagici!

am scris ieri cu crina in brate un mesaj lung si frumos dar mi/a inchis pitica clculatorul cu piciorusul...
asa ca reiau pe scurt...
sunt racita cobza si sper sa nu ia si crina. deocamdata e bine si sper sa imi treaca si mie repede.
am fost la mare si a fost f frumos. m/am relaxat, m/am odihnit...crina a fost f cuminte, a dormit si a papat bine. problema a fost ca nu a vrut sa stea deloc in carut motiv ptr care am carat/o numai in brate si in port bb, am mancat pe rand si ne/a ocupat carutul locul degeaba in masina...
dar important este ca i/a placut f mult la mare. a fost fascinata de apa dar mai ales de nisip. in mare am bagat/o doar putin cu piciorusele ca era totusi rece. s/a balacit in schimb in piscina ei gomflabila unde ii cara tati apa cu galetusa si o lasa la soare sa se incalzeasca.
la mare a sarbatorit pitica si 6 lunite! i/am luat f multe jucarii...am cheltuit f multi bani pe prostioare.
aveti si cateva poze la semnatura cu pitica.
dupa mare am stat acasa cateva zile, am fost cu crina la dr la bilant, am platit facturi etc apoi am plecat la tara. am fost la un botez, am taiat un porc(am pozat/o pe crina pe porc da sunt inca pe card)si cam atat.
acum tati a terminat concediu si iar e plecat si noi ne/am reluat programul obisnuit.

am citit da uite ca s/a trezit pitica si iesim afara asa ca nu mai pot sa si raspund...
va pupam pe toate si pe pici

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:



am trecut sa va salut.
sunt ok, doar prinsa cu diverse chestii...

Oana, sper ca ai scapat.

Silvia, ma bucur ca te-ai relaxat la mare. Deci se poate, chiar si cu bebe dupa tine.

Krelia, tu stii cum e cel mai bine pt puiutul tau.

Gio, sa va traiasca finutul si spor la ultimele pregatiri.

Lilly, sa va fie de bine vacanta si voua.

Ralule, asa-ti trebuie, sa nu indraznesti sa iesi din raza Dianei...

Ana Maria, sunteti bine, da?

Aly, mai traiesti? Pe unde? Cum?

Mi-a scapat cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

din pacate am reusit sa ii dau raceala si crinei...azi are muci si putina febra. deocamdata i/am pus un supozitor cu paracetamol si mai vedem...

krelia, felicitari ptr suma rotunda, acusica se fac 40 cat despre botez cred ca tine de fiecare familie. noi am botezat pitica la o luna jumate din motivul ca pica de paste si era nasa in tara. nu a trebuit sa mai faca un drum numai ptr botez.

gio, sa va distrati frumos. asteptam poze cu micul crestin!

botic, te/ai plimbat deci, am hoinarit tara in lung si/n lat? bravo!
eu fara crina nu ma duc nici pana la paine deci era logic sa mearga cu noi la mare. si ne/am distrat si relaxat ca n/am avut de facut nik...plaja, nani, plimbarici, papica buna...tot ce vrei. crina a fost mai cuminte mult fata de cum ma asteptam. te pupam

oana, sanatate multa!

aly, ana maria va pupam si pe voi!

kitzy, lily, aveti fetite mari deja. pitica mea a facut multe progrese. sta singura in fundulet se deplaseaza ca sa zic asa, ca nu pot sa zic ca merge in 4 labe, se taraie, topaie...e comica rau, deschide sertarele, se ridica in picioare daca are de ce se tine, face tot felul de trasnai dar nu prea mai zice nik...cand era mai mica era mai vorbareata. acum zice doar aaa, eee, gg, si un cuvant bubu, care nu stiu daca are vreo semnificatie.

pupam pe toate lumea

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

si am uitat...cine are vreme poate ne voteaza si pe noi www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=15" target="_blank">aici si mai avem o poza, sil 1 pa pag 15. multumim!

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
si mai mare!!!
Crina la mare!

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia votat!
M-am uitat si la pozcici, tare comica cu ochelari de soare si mi-a mai placut mult cand facea nani in marsupiu, arata super dulce cu costumasul ala si dormind Si are niste colacei........
E tare precoce daca deja se ridica tinandu-se de ceva, Diana tarziu s-a ridicat, se deplasa pe fundulet in schimb, in 4 labe abia pe la un an a inceput sa mearga. Cu vocabularul, nu-ti fa probleme, au ei momentele lor de pauza, sa vezi mai incolo cate o sa-ti spuna
Multa sanatate va doresc, Si Diana-i racita de o saptamana, m-am saturat sa-i tot aspir nasucul si s-o vad cum plange

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

totul in regula pe la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Toate bune Ralule ......
Pe Diana iar a luat-o o criza de dinti, un canin da sa iasa, seara la culcare plans non-stop, noaptea trecuta 3 ore a plans aproape incontinuu, imi vine s-o iau razna......da trebuie sa fiu tare pt pui mic ca sigur o doare rau

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns si noi acasa. gata cu deplasarile pe termen lung.
Duminica am avut botezul...inainte sa iesim din casa, l-a dus salvarea la spital pe bvunicul meu....acum este mai bine, dar am avut o zi tare trista toti. atat si-a dorit saracul sa participe si el si uite..a fost in spital cu bunica, matusa si unchiul. In plus era si ziua mamei mele si tare ne-am temut sa nu ii faca un cadou pe viata, dar uite ca DD a tinut cu noi si l-a mai lasat sa se bucure de nepoate si nepoti.
Edi a fost un cumintel toata slujba, a dormit, iar la scufundarea in apa sfanta a fost ok nu a plans defel, a opus putin rezistenta cu picioarele. Am ramas muti cand l-a scos preotuil si el nu a chitzait defel.
aici sunt pozele de la botez:
https://www.dropshots.com/Edi_Marco#
revin mai tarziu, iar sunt prinsa cu o groaza de chestii, bagaje de despachetat, haine de spalat, copii la doctor.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
http://community.webshots.com/user/ioananemes" target="_blank">poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">http://www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio felicitari pt micul crestin!!!!
Ce mare a crescuuuuut.........si ce frumos eeeee
Si tu arati foarte bine, nu se vede ca ai doi copii
Localul a fost foarte frumos, si biserica, si bb foarte cuminte....Marco arata tot mai smecher, o sa rupa niste inimi cand mai creste

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput