Miresele anului 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


krelia ce a trecut timpul...30 sapt, nu-mi vine sa cred.
Botezul il facem acum din cauza de vreme. Vrem sa mai prindem clad, cat se poate pt. aceasta perioada. Pana la anul trebuia sa asteptam pea mult. pe Marco l-am botezat la 3,5 luni... efain cand e mai mic...si ce-i daca il baga cu totul in apa...e frumos, si nu toti preotii fac asta, altii ii uda doar pe cap.

va, fug la bucatarie.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Krelia, botezul il faci cand vrei. Se poate face si a doua zi dupa ce l-ai nascut (ma rog, aici e vb de cazurile speciale!), sau la multa vreme dupa (cum zici tu) sau in jur de 40 de zile de la nastere. Asa stiam eu.
Evident ca poti sa faci botezul intr-o zi, cand doresti si petrecerea in sine (cumatria) ulterior.
Tu stii cum e cel mai bine pentru voi. Oricum, in general stiu ca un copil, cu cat e botezat mai repede, cu atat e mai bine. Acum... si gura lumii, stii cum vorbeste...

Gio, mai rezisti? Cred ca esti intr-o agitatie continua.

Silvia, pe unde sunteti? Mogaldeata?

Ralule, voi ce faceti? Printesa?

Oana, Aly, va dau eu pauza, ca sa puteti trece la semnat condica.

Ana Maria, voi? Eva ce zice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

vad ca nimeni nu are noutati, nici eu
...decat ca am facut o sinuzita de toata frumusetea...si cred ca intru in concediu medical de maine, fac antibiotice injectabile ...si bineinteles ca nu era momentul potrivit sa lipsesc de la birou, dar cred ca nu exista un moment potrivit niciodata

Gio, spor la treaba cu pregatirile pentru botez!
Ralu, uite ca te ascult si iau pauza
Krelia, asa zice si cumnata mea...cica e bine sa botezi copiii cat mai repede...si ei fac botezul in 27, iar bebe va avea doar 2 luni.
Aly ce mai faci? hai da si tu un semn de viata....


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Is pe aici, va citesc din umbra, nu prea am noutati, am stat o sapt la ai mei pana am avut santier in casa, am terminat si curatenia, finaly!!!!
Diana ii un pic racita, inca ne luptam corp la corp cu caninii, mama lor de dinti, ca asa o chinuie de rau, am trecut pe raboj a doua noapte aproape nedormita, in rest e bine, imita toata ziua animale, ma sperie tot timpul cu Bau! cred ca-i cuvantul ei preferat momentan ii place sa danseze, bate pe loc din picioare, se invarte in cerc, bate din palme, chiuie, incearca sa pocneasca din degete, in special pe muzica po****ra si asta in conditiile in care la noi in casa nu se asculta asa ceva, dar de dragul ei mai mut pe Etno sau Favorit

Noi botezul l-am facut 3 luni, am botezat-o la catolici si n-a bagat-o deloc in apa, spre bucuria mea

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, sa te faci bine cat mai repede, ca uite, tara are nevoie de tine

Ralule, sa scape si Diana de toate mai repede, ca e tare greu asa si pt tine, si pt ea.
In afara de "bau", ce mai zice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsorica!

cu botezul....initial ne gandeam sa fie undeva prin martie....dar....totusi, as vrea sa il facem undeva la o terasa...sa fie cald...deci, cred ca il devansam prin mai......ca doar nu e primul botezat la 6 luni

..iar gurile satului..sa mai taca din gura.....ca daca-mi raceste copilul....nu vin ele sa mi-l ingrijeasca..oricum, aia cu 40 de zile chiar mi se pare o mega-prostie...dar, ma rog....

iar cu bagatul in apa, clar nu mai sunt de acord, nu mi se pare nimic funny..sincer...de cand cu botezul fetitei nasilor...cand s-a inecat copilul, de se inrosise si tusea non-stop....din cauza acelui popa plictisit.....

va pupix, plec la somnic...sa aveti o saptamana frumoasa!


krelia 31+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1



Oana, sa te faci bine cat mai repede, ca uite, tara are nevoie de tine


Neata'

sper si eu, ca ma "ciuruieste" asistenta care vine sa imi faca injectiile....si uite asa sunt in CM, si am timp sa intru mai des.
Kitzy, cred ca te distrezi de minune acum cu Diana, care a inceput sa vorbeasca. Sa speram ca trece repede chinul cu dintisorii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule iti zic acuma: mau = miau, am = ham, unu, doi, tei = unu, doi, trei, apa, papa, mama, tata, mu = mu, imita tropotul de cal, ca-ca = cra-cra, bum-bum = masina, ta-ta = tic-tac, bang = clopotul, mai sunt, da nu mi le amintesc acuma pe toate
Stie sa-si aduca papuceii s-o incalt cand iesim, stie sa-si puna jucariile la loc daca ii spun, da numa cand vrea

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Am revenit si eu
Ne-am intors din concediu.A fost frumos, obositor, dar scurt Julia s-a simtit extraordinar in nisip, cu pietre, s-a catarat pe sezlonguri. Cu valurile nu s-a prea impacat dar pana in ultima zi a prins putin curaj si intra in apa pana la genunchi.Asteptam cu mult interes urmatorul concediu pe care am zis ca-l vom face inainte de-a implini Julia 2 ani din 2 motive: va merge gratis si dupa ce incep eu lucrul nu mai am concediu pana la craciun.

kitzy, wow cate zice Diana. Si a mea spune multe-multe, dar nu pricep mare lucru ca nu am invatat japoneza la scoala .Am descifrat: tata/tati,bum-bum = masina, nene, bobo (vrabiutele si bobocul ei de jucarie), bapa=baloane, aaa=maimuta si magarul, hu=bufnita,ga=gasca; mai spune ba sau bo la o multime de obiecte, iar mama spune doar cateodata cand o intreb daca ii e foame (deci o asociaza cu papa ).
Si Julia e botezata la catolici

krelia eu stiu ca unii preoti ortodocsi accepta doar sa ude putin pe bebe fara sa-l bage in apa.Si mai ales daca e iarna, cred ca nu va fi problema.Cred ca trebuie intrebat la biserici.Dar si daca ii veti face botezul la 6 luni nu cred ca are nimic.

oana insanatosire grabnica.

Ma duc sa ma joc cu asta mica care-a inceput sa rupa cartile daca nu am bagat-o in seama



Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutare!
cu bagatul in apa nic bunicul nu e de acord. Mie chiar imi place...mai ales daca e tinut bb de nasuc urechi si gura...nu se poate ineca.
Noi l-am botezat duminica pe finut...tare cumintel a fost, a plans cand l-a bagat popa si gata.
se zice ca la 40 zile se boteaza bebele, atunci poate participa si mama, care e lahuza pana atunci si nu are voie in biserica.BB se poate boteza oricand, dar e bine sa fie mai repede.
Nasii nostri l-au botezat la 10 luni, era ditamai bebeloiul...nici nu a putut sa-l bage in cristelnita.
Mie imi pare rau ca nu l-am botezat mai repede, in aug. cand era cald de tot...cica in 20 va ploua si va fii frig. si nasa i-a luat printului costum de panza/in, crem din Italia...asa ca va ingheta iubitul meu.

Kitzy sa scapati repede de canini...tare pacatosi sunt, dar trec si astia...cum au trecut colicii si altele.

Mai trebuie sa cumpar bautura, sa vedem cum aranjam invitatii la mese, sa comand lumanarea si cam atat.

va si mai intru eu cand pot.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput