Miresele anului 2006 (106)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia daca ii ies mai multi o data, iti dai seama c-o doare...
Si eu la inceput am dat-o cu Calgel da mi se pare destul de slab, Dentinoxul mi se pare mult mai bun, dupa ce-o dadeam pe Diana aproape imediat se calma.
Poate aveti noroc si erup mai repede, cu toate ca ar fi bine sa mai astepte un pic, sa nu iasa asa repede ca nu-i bine.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu va zic doar noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut!

crina se chinuie cu dintii. are momente cand se linisteste apoi iar incepe sa o doara. mi/e mila de ea...baga in gura bavetica, paturica, jucariile, mana, tot ce prinde. nici nu prea a dormit azi noapte asa ca acum recupereaza.

in rest totul ok. e mai racorica asa ca o sa iesim afara.
va pupam

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

ralnied am "disparut" pt ca am fost plecati cateva zile pana in Germania.Si inainte de-a pleca am facut liste peste liste sa nu uit nimic, apoi cumparaturi, bagaje, etc.
Dupa ce ne-am intors, despachetat, spalat, reobisnuit cu fusul orar
Acum nu mai pot scrie pt ca a iesit soarele si vrea asta mica sa iesim la joaca

Mai intru saptamana viitoare (in weekend nu prea deschid calculatorul).
Un weekend placut tuturor.


Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

wow... tocmai in Germania...
fara noi chiar...

Week-end fain la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Lily tocmai pana in Germania.... fain de voi. Cum o fost pe acolo?

Eu am ramas singurica, Alin a plecat cu Diana pana in oras, ca la Diana tot bum-bum i-a trebuit asa ca eu am ramas acasa printre cratite

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

lili, frumoase pozele. julia e o dulce

ieri am fost la o aniversare. una din surorile mamei a facut 60 de ani. au venit multe rude si a fost f frumos. crina n/a stat la mine decat cat a papat ca in rest a umblat prin bratele tuturor...bunici, matusi, unchi, veri, fini, etc. si tare i/a placut sa fie in centrul atentiei.a obosit asa tare ca azi noapte s/a trezit doar de 2 ori ptr tzitzi si acum iar doarme.

restul fetelor ce faceti? cum fu in week/end?



silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna fetele,

va doresc o saptamana linistita si racoroasa ..nu foarte racoroasa, ca nici asa nu-i bine

noi nu prea avem vesti....astept sa treaca zilele, sa mergem la eco..apoi sa vina sfarsitul lui septembrie, pentru baby-expo..sa incep sa iau si eu cupkilului cate ceva, ca saracu' n-are de nici unele..mama denaturata ce sunt

va pup pe toate si...revin mai incolo, dupa ce ma pun la zi cu cititul si dupa ce termin cinstea data de un coleg, de ziua lui

....cred ca, cat de curand voi intra in prenatal, ca deja parca nu mai pot sta pe scaun....una-doua, mi se intareste burta....o fi normal?


krelia 26+ si printesu' mic, Rares Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

am fost de dimineata la cumparaturi. acum crina face nani, mancarea e pe aragaz si in cuptor si eu am intrat sa vad ce faceti. se pare ca toate sunteti in concedii, plimbari...nu pe net.

krelia, eu ti/am mai spus ca nu e de gluma cu contractiile. asa simteam si eu la munca da ma duceam de parca mi/ar fi facut statuie. aveam program scurtat cu 2 ore dar tot rau era ptr bb si am ajuns sa petrec 2 luni si jumate numai in spital. in perioada asta am iesit din spital o singura data cand mi.a dat voie dr sa merg cu flo la restaurant...de ziua indragostitilor
ai grija de tine si bebe rares

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

ralnied nu cred ca ati fi incaput in masina Poate data viitoare daca inchiriem un avion

kitzy am fost in germania la o nunta. A fost cam obositor pt ca am fost 4 zile pe drum, 1 zi la nunta si doar intr-o zi am fost putin prin Rothenburg.
Hi hi, si Julia ii spune la orice masina bum-bum (e printre putinele cuvinte pe care le disting, in rest as avea nevoie de-un dictionar bebeluseasca-roman dar nu gasesc )

silvi merci de aprecieri

krelia daca ai contractii dese, chiar si nedureroase nu cred ca e f bine.Si eu am intrat in prenatal repede, pt ca era coborata Julia jos de tot si era risc de nastere prematura si-am stat ultimele 2 luni in pat.Daca-ti zice doctorul ca nu e bine, sa-ti dea ceva hartie cu care sa-ti scurteze programu de lucru, sau lucreaza de-acasa sau intra in prenatal.Nu-ti ridica nimeni statuie, vorba silviei

Iar is pe fuga, ca de obicei.

O zi frumoasa .

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput