Strumfi de 2 ani! La multi ani! iul-aug 2007 (149)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

nu stiu, or spera ca ai murit , nu-mi explic rationamentul.



da-mi voie sa-mi scot palaria in fatza ta! am ras de m-am spart!!!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*




Si eu! si eu!

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Acum a venit postarita cu cei 8 mil pentru Saby si mi-a zis sa astept sa se termine alocatia pentru ea (inca vreo 2 luni) si abia apoi sa fac cerere de alocatie pentru Larisa, si o sa primesc din urma, cica in felul asta nu se pierde niciun ban. O sa mai studiez problema, deocamdata trebuie sa fac cerere pentru trusou si prima de nastere, total 380 lei, valabil doar pentru primii 4 copii .

Citat:
citat din mesajul lui jadi

Carla, eu daca imi mai aduc aminte ca a trecut o groza de timp, am luat 6 milioane pana in luna in care e nascut Vlad adica septembrie si apoi din octombrie am depus acte pentru a lua pentru Tudor. Cei 2 milioane se iau pentru fiecare copil in parte, parca . Oricum trebuie sa te mai informezi si sa nu iei de buna ce zic eu, stau prost cu memoria!

La mine e a doua saptamana de servici Cred ca de aia nu ma pot concentra, am stat prea mult acasa

Deni & Vlad & Tudor


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu am depus cereri pentru toate, problema e ca nu m-am dus sa si ridic banii ca erau pe zile, ore si nu mai stiu ce kkturi de m-am enervat si le-am zis in sinea mea sa ia banii si sa ii bage undeva. Si uite asa a mai castigat statul inca o suma ceruta si neridicata, daca nu cumva o fi luat-o cineva in locul meu . Azi sunt nervoasa Se vede?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi

Azi sunt nervoasa Se vede?





Se vede, se vede....pana aici la mine la servici...

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Carla nu sunt suparata, eu oricum ii voi face ziua Crisitanei. Numai ca m-as bucura sa veniti si voi, pentru ca am considerat ca este o ocazie sa ne strangem macar o parte dintre noi. Si am spus asa devreme deoarece am facut rezervare, si trebuie sa spun cu aproximatie numarul copiilor si al adultilor, precum si sa ridic niste invitatii. neavand nici o confirmare nu pot sa preconizez eu cate doriti sa veniti. Una este sa vina 3, 4 strumfi cu parintii lor si alta sa vina 15. Deasta spuneam. Dar oricum eu astept confirmari si o sa iau eu niste invitatii, daca se aduna mai multi decat am preconizat, facem cerere de mai multe. Este bine???? Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Diana, te inteleg bine, eu doar am incercat sa-ti explic cum stau lucrurile la noi si banuiesc ca mai sunt fete care nu-si pot face planuri pe termen lung. Eu nu stiu ce fac de pe o zi pe alta. Inteleg partea cu pregatirile si invitatiile, dar sunt sigura ca o sa rezolvati voi intr-un fel .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Diana, cel mai bine iti stabilesti o limita de timp in care poti primi raspunsuri, nu stiu daca poti pune presiune pe asa ceva. Eu spre exemplu, nu am copii cu mine si nu as avea de ce sa vin singura dar iti multumesc pentru invitatie. Alte mamici poate au planuri, in iulie si august tot vor fi zile de nastere si fiecare isi face un plan cum sa petreaca acasa sau in deplasare. Si posibil ca unele mame sa nu fie de acord cu McDonald's, fiecare stie ce regim urmareste cu puiul sau si atunci nu trebuie sa te superi absolut deloc. In plus, ei sunt mici, petrecerile la aceasta varsta se fac cu cei apropiati nu de alta dar ce ar putea intelege un copil de 2 ani dintr-o petrecere cu alti 15 strumfi pe care nu ii cunoaste, nu mai zic ca ei saracii nici macar nu constientizeaza ce e aceasta zi de nastere. Sper sa nu te superi ca iti raspund atat de franc, eu am incercat sa simulez toate scenariile posibile.

Eventual daca ti se pare ca anumite persoane nu citesc forumul sau poate au omis invitatia ta, le poti scrie personal asa cum si Madalina ne-a scris PM si ne-a invitat. Mult succes cu petrecerea!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Jadi, dar nu am fortat pe nimeni sa vina la petrecere si nu as vrea decat sa vina cineva din placere. In ceea ce priveste planurile, normal ca fiecare face ce vrea. Din aceasta cauza invitatia a fost deschisa pentru toata lumea, deoarece in funtie de placerea si disponibilitatea fiecareia sa accepte sau nu invitatia. Nu vrea sa bat pe nimeni la cap cu petrecerea asta. Doar ca mi s-a parut normal, avand in vedere ca suntem o comunitate, cu diferite ocazii sa profitam si sa ne vedem. In ceea ce priveste varsta copiilor, nu cred ca trebuie neaparat sa inteleaga ca este ziua lor, ci pur si simplu sa fie o ocazie de petrecere, joaca socializare intre copii, si de ce nu si intre noi adultii. Cat despre locatie, vreau sa-ti spun ca nici eu nu sunt total deacord cu McDonald, dar am ales din punct de vedere al spatiului de joaca si al admosferei. Cat despre mancare, in ceea ce priveste meniul copiilor se pot alege in asa fel incat sa nu fie o bomba, iar tortul se face separat. Oricum in concluzie, nu vreau sa fac din asta o dezbatere. Eu am lansat o invitatie si atat punct, si am incercat sa raspund celor care au pus intrebari. Chiar vreau sa inchei acest subiect si am rugamintea cine are placerea sa vina sa petreaca alaturi de noi sa imi transmita mesaj pe PM.

Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Noi am facut petrecerea acasa din mai multe considerente. Am evitat sa plecam cu copil atat de mic, a fost mai comod sa stea in patutul ei si sa o schimb acolo de exemplu. Apoi am vrut sa nu schimbe Saby mediul, am decorat casa cum i-a placut ei si s-a bucurat. Apoi am vrut sa avem alaturi prietenii, cu si fara copii, cu si fara serviciu fix, deci unii au ajuns abia pe seara.
Despre constientizare ce sa zic, Saby spune ca a fost ziua ei, ca se bucura de ziua ei, inca ne arata decoratiunile si ne povesteste cum s-a jucat cu copiii, isi canta "multi ani traiasca", vrea sa vada poze cu tortul cu Pooh si ne povesteste cum a suflat in lumanari, cum a taiat tortul, ce cadouri a primit si de la cine, stie mai bine decat noi partea asta .
Eu zic ca nu realizeaza exact ce inseamna ziua ei, dar a fost o zi placuta, in care s-a bucurat mult si pe care o va tine minte.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(3) iunie 2009 *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Diana,eu as veni cu mare placere,dar de aici pana la Bucuresti

Feteleor,eu am fost la neuro ca ma durea capul si coloana si mi-a dat jumatate antidepresive,dar ce am oare???oricum trec printr-o faza rea,plang repede,ma enervez,sunt apatica,nu am pofta de mancare...dar cred ca si cei 4 ani de stat acasa m-au ..sigur am nevoie de o pauza,altfel....oricum nu le iau,am luat sedative pc...

Mihaela ti-am explicat pe mess ce e cu avatarul

Si acum,Aaron ma cauta pe sub rochie.Eu il intreb ce cauta.Si el imi spune "cucul"Eu ii spun ca nu am(deja ma gandeam ce as putea sa-i spun in continuare).El,foarte serios:"Nu ai?Lasa ca para(cumpara)tati unul.

Mergi la inceput