King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Buna dimineata! Insule... ohohoho, cu sutele! Care mai de care mai exotice! Eu si cu sotul meu ne place sa gogaluim cu Earth si sa vedem pozele de pe unde sint puse in aceste insule... superb! Niste peisaje de-ti vine sa intri prin ecran in ele si sa nu mai pleci.

La inceput cochetam si eu cu ideea ca poate nu a murit, asa cum se spune si de Elvis (stiti ca s-au scris sute de pagini si despre Elvis, s-au vazut fantome, s-a spus ca traieste inca... dupa citiva zeci de ani chiar a aparut o fotografie cu un nene barbos, misterios, care semana cu un Elvis batrin, apoi a mai aparut o inregistrare misterioasa, o fotografie a Lisei Marie pe undeva, nu stiu pe unde si nu stie nimeni ca cauta pe acolo... s-a scotocit, dar nimeni nu a gasit nimic, totul a ramas la nivelul acestor teorii conspirationiste. Totusi, se spune ca asigurarea mare de pe numele lui nu a fost incasata in totalitate si sint unii care au demonstrat ca numai daca o persoana traieste inca pot ramine bani dintr-o asigurare in cont. Si inca imi place sa ma gindesc la el retras undeva... Dar, din pacate, una din teoriile conspirationiste poate fi si ca, in ultimul timp, bolnav fiind, era tinut in viata numai cu medicamente (se stie ce stari iti pot da energizantele de tot felul, sedativele etc.), ca totul a fost pus la cale ca sa iasa multi in cistig, iar el era marioneta, simbolul, cel care fabrica acesti bani.

Mi se pare tare ciudat pentru o moarte naturala totusi, chiar si un urma unei supradoze de medicamente, sa dureze 4 saptamini sau cine stie cind sa dai publicitatii cauza mortii. Nu circumstantele in care s-a produs, ci cauza clara a mortii. Eu cred ca ei stiu din prima saptamina, dar tocmai pentru ca ceva e putred acolo, incearca sa gaseasca cel mai bun raport care sa nu lezeze sau sa nu nasca suspiciuni atunci cind va fi facut public. Pina atunci, se vor scrie multe, si de bine si de rau, asa cum ii sta bine unui fenomen mondial asa cum a fost si va ramine MJ.

purple_blue, da, am vazut filmuletele facute de cameramanul lui MJ, dar eu nu am descoperit ceva nou in ele. E clar ca MJ a facut o greseala ca a spus ceea ce simte. La 45 de ani, sa recunosti ca iti imparti patul cu copii, baieti si nu vezi nimic rau in asta, suna cel putin a minte un pic dusa, daca nu a altceva. MJ avea un fix cu impartitul patului, pentru el a da patul lui cuiva era una din dovezile supreme de a iubi... ori, daca te gindesti bine cind spui in cuvinte aceste lucruri, in ochii si urechile unui mapamond, dupa ce ai avut deja o acuzatie de pedofilie de care ai scapat pentru ca ai platit... trebuie sa fii cel putin inconstient sa faci asemenea declaratii... Pe minea asta m-a facut din start sa-l consider nevinovat, doar daca ai fost fortat sa spui asa ceva, o spui, nici nu mai conteaza ceea ce simti... sinceritatea asta e buna atunci cind exista conditii sa fie primita ca atare, ori nu era o asemenea situatie in cazul lui.

Deci, ru nu-l consider vinovat si nu l-am considerat niciodata, nu as mai scrie aici despre Michael oricit de mult cred ca eu ca viata unui om nu-i atinge arta creeata... Da, dar totul pina la pedofilie, sint mama si numai la gindul ca vreun pervers ar putea sa se uite la copiii mei, la trupusoarele astea firave si sa-si imagineze tot felul de lucruri scabroase sau, si mai mult, chiar sa le faca rau... pentru mine e prea mult, trece dincolo de limita tolerantei. Stiu, toti sint copiii traumatizati, care au nevoie de ajutor de specialitate... dar nu stiu cum se face ca multi dintre pedofili, in loc sa fie in locurile unde ar primi ajutorul acesta, sint in pozitii favorizate si nimeni nu se poate atinge de ei... of, nu ma stirniti, ca am un sac intreg de naduf legat de acest subiect si in ultimii doi ani am citit si studiat atitea materiale despre abuzul de tot felul asupra copiilor, incit iti vine pur si simplu sa urli cind vezi in ce mizerie de lume traim.

Si cu toate acestea, intuitiv sau nu, nu am crezut niciodata ca MJ este vinovat. Poate pentru ca s-a ajuns la un proces, daca era nu se ajungea. La banii si la influenta lui ar fi musamalizat totul... Faptul ca orice lucrator de-al lui s-a putut exprima liber, spunind adevarul sau nu, faptul ca ceea ce s-a scris si s-a spus a fost atit de diferit, atit de contradictoriu, ca a avut parte de un proces in care a fost umilit, de o ancheta in care politia locala si cei implicati au putut sa faca ce stiu ei mai bine, mai ales cind li se permite, faptul ca a fost atit de de sus trintit in noroi... etc.... mie mi-au ridicat un semn mare de intrebare si mi s-a parut firul cu care a fost cusuta povestea prea alb si prea la vedere ca sa fie adevarat. Si apoi, dupa un proces in care esti acuzat de un lucru atit de grav, chair daca ai fost achitat, se mai gindeste cineva sa te promoveze, sa te ajute sa te reintorci si sa mai tii fie ele si doar 10 concerte de adio!?! Cine s-ar baga in asa ceva pentru un artis, oricit de mare ar fi el, in declin, care nu a mai aparut de ani buni in ochii publici, asupra careia planeaza scepticism legat de pedofilie... cind toti cei care sint implicati in aceste afaceri fac, dar si pierd la o adica bani daca imaginea artistului e alterata, plus ca toti sint parinti si au copiii acasa... Raspunsul meu este nimeni! Daca era vinovat, chiar daca achitat pentru ca a dat bani, ar fi fost lasat acolo jos unde a cazut. Sint artisti mari, oameni publici mari, care au gresit, au cazut in mocirla ca o consecinta a greselilor lor, dar pentru ca au fost vinovati, au ramas acolo unde au cazut, nimeni nu le-a intins nici o mina de ajutor. Nu a fost cazul lui Michael Jackson, dimpotriva, as putea spune! Daca nu ar fi fost totul o inscenare, la o asemenea acuzare, nu i-ar mai fi intins nimeni nici macar o unghie... parerea mea!

V-am spus ca-mi place melodia zilei de nu mai pot de dragul ei!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua,

Fetelor de cand ma tin sa scriu: cum facea Michael cand se apleca in fatza si nu cadea in nas? Vai, de cand l-am vazut la concert stau si ma intreb...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

nelia, exact la acelasi lucru ma gandeam si eu, cand a aparut prima data teoria ca Michael traieste undeva. Si despre Elvis se spunea acelasi lucru. Chiar si despre Ceausescu, nu?

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:



E atat de dulce micutul Blanket. Toti trei sunt frumosi, dar micutul are ceva aparte.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Cory-box, toata presa mondiala era cu ochii pe clanul Jackson si mai ales pe cei trei copii. Va dati seama la ce presiune psihica au fost supusi cei trei copii. Poate Prince mesteca guma sa-si calmeze nervii si nu pentru ca era plictisit. Faptul ca restul clanului purta ochelari de soare nu e un lucru neobisnuit. Vezi si in filme, intotdeauna la inmormantari poarta ochelari membrii familiei decedatului. In plus nu dadea bine sa apara toti cu batistute si sa-l jeleasca, mai ales ca lumea in general stia cam ce relatii existau intre Michael si restul familiei.
Nu toata lumea isi manifesta durerea intr-un mod zgomotos. Ca la noi de exemplu, si mai ales la tara cum se obisnuieste sa se boceasca, sa se strige in gura mare tot felul.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

o sa va intrebati de ce va plictisesc acum cu pozele de la memorial.pai, din 2 motive mari si late (chestii care le-am observat si atunci, dar nu le-am dat importanta) :
1.fetita plinge in hohote, dar fara lacrimi (?!).in schimb,are unghiile proaspat vopsite cu oja rosie.
2.baiatul mesteca guma-lipsa de respect.
+ nimeni din familia Jackson nu plinge (am vazut ceva ochi umeziti, parca la jermaine atunci cind cinta, dar n-as baga mina in foc).
concluzie : cita stapinire de sine.admirabil !

nota : copiii sint superfrumosi toti 3.

danat : si mie mi se pare putin schimbata fizionomia lui Michael la Staples (inclusiv parul, dar mi-a dat cineva explicatia cirliontilor), insa nu mi-am pus problema, ca doar el isi schimba look-ul tot timpul).si in legatura cu invidia fratilor/surorilor pe Michael nu ma indoiesc.evident, ca doar el polariza atentia tuturor (si deci si a parintilor), iar ei cine ar fi fost fara Michael ? l-am sesizat intr-un concert pe jermaine alaturi de Michael.avea asa o figura mucalita, dar nu va ginditi ca nici nu l-as fi observat daca nu stiam ca e frate-su.pe latoya o stiam mai mult de la scandalul cu playboy-ul, iar janet, in sfirsit are citeva piese bunicele (that's the way love goes-preferata mea).

criss75 : esti culmea acum si tu cu ceausescu. asta ne mai lipsea

off-topic :

nelia : lasa, draga ca nu-i asa fain in insule.apa prea sarata, mincare super iute, anghile si tot felul de chestii intepacioase in apa.asa ca, daca ma gindesc mai bine la aceste dezavantaje, abia acum realizez, ca nu imi mai sustin teza cu Michael si cu insulele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Cory-box, toata presa mondiala era cu ochii pe clanul Jackson si mai ales pe cei trei copii. Va dati seama la ce presiune psihica au fost supusi cei trei copii. Poate Prince mesteca guma sa-si calmeze nervii si nu pentru ca era plictisit. Faptul ca restul clanului purta ochelari de soare nu e un lucru neobisnuit. Vezi si in filme, intotdeauna la inmormantari poarta ochelari membrii familiei decedatului. In plus nu dadea bine sa apara toti cu batistute si sa-l jeleasca, mai ales ca lumea in general stia cam ce relatii existau intre Michael si restul familiei.
Nu toata lumea isi manifesta durerea intr-un mod zgomotos. Ca la noi de exemplu, si mai ales la tara cum se obisnuieste sa se boceasca, sa se strige in gura mare tot felul.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii



m-ai terminat psihic la faza cu bocitul ca la tara.ma duc sa-mi fac o ciocolata calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box


criss75 : esti culmea acum si tu cu ceausescu. asta ne mai lipsea




Eu sper ca ai inteles ce vroiam sa subliniez. Cand moare o personalitate, si mai ales asa brusc cum a murit si Michael, intotdeauna se fac speculatii.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Cory-box, toata presa mondiala era cu ochii pe clanul Jackson si mai ales pe cei trei copii. Va dati seama la ce presiune psihica au fost supusi cei trei copii. Poate Prince mesteca guma sa-si calmeze nervii si nu pentru ca era plictisit. Faptul ca restul clanului purta ochelari de soare nu e un lucru neobisnuit. Vezi si in filme, intotdeauna la inmormantari poarta ochelari membrii familiei decedatului. In plus nu dadea bine sa apara toti cu batistute si sa-l jeleasca, mai ales ca lumea in general stia cam ce relatii existau intre Michael si restul familiei.
Nu toata lumea isi manifesta durerea intr-un mod zgomotos. Ca la noi de exemplu, si mai ales la tara cum se obisnuieste sa se boceasca, sa se strige in gura mare tot felul.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii



m-ai terminat psihic la faza cu bocitul ca la tara.ma duc sa-mi fac o ciocolata calda


Eu sunt o fire tare, zic eu, rece ar spune altii. N-am plans cand mi-au murit bunicii, doi veri sau alte persoane din famile.
Cu toate astea Michael m-a facut sa plang zile la rand. Dar sa plang asa cu tot sufletul.
(Nu sa bocesc. )

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput