King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

fetelor, vreau sa fac un apel la voi. Cele care nu sunteti in tara, as vrea sa ne tineti si pe noi la curent cu ce se mai aude pe acolo si cum se pregatesc sa il omagieze fanii din strainatate pe Mike pe 29 august, iar pt cei din tara, care vor sa ni se alature, sa imi dea un PM sa le dau mai multe informatii. VA pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna dimineata Michael, buna dimineata fetelor!

Deci melodia zilei a ramas You Rock My World, da? Sa stiu ce trec la lista. E greu cand scrieti mai multe propuneri, haideti sa lasam o singura melodie ca sa nu incurcam borcanele.

Imi place tare You Rock My World si mai ales varianta live cu Usher si Chris Tucker.
Eu vad asocierile cu alti artisti gen Justin, Britney altfel, arata ca Michael era un artist complet si putea sa cante melodii vechi de zeci de ani (ex Smile sau melodiile lui din copilarie) dar sa faca si un duet extraordinar cu artistii momentului caci fie ca ne place sau nu la vremea cand a cantat cu ei erau pe val toti si a atins astfel si alt public, cel care poate nu-i era fan lui ci era fan lui Britney, Justin, Akon, Usher samd. Cred ca a fost intelept din partea lui si mai cred ca toti cei care au avut ocazia sa cante alaturi de el s-au simtit foarte onorati.

Cat despre Chris Tucker, e un nebun tare simpatic, nu ai cum sa nu-l indragesti, cred ca Michael il placea f tare. Si faza cand pica pe jos de ras e...n-am cuvinte, super, super!



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Fetelor, voi ati vazut versiunea materialului facut de nenorocitul de Bashir, filmata de cameramanul lui Michael?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Buna fetelor!
Apropos de fotografii prelucrate sau nu, pe mine m-a 'socat" din primul moment figura lui Michael de la repetitii. Parca pare mai aspra decat era el in ultima vreme, mai machiata, nu stiu ce imi da senzatia asta...sprincenele parca sunt f pronuntate, are ceva f artificial in figura. Oricum, se observa ca era slabit si acolo...

Cat despre crima, e plauzibila si varianta asta, dat fiind cati bani s-au scos acum de pe urma lui. Aici zilnic se dau melodii de-ale lui, tocmai ce am auzit la radio Thriller. A, si se dau, la fel, dupa o lunga absenta, si melodiile Beatles, asupra carora MJ a cumparat multe drepturi de autor. Macar sa se duca banii catre copilasii lui pe care i-a iubit asa de mult...



Ramine pt maine melodia propusa de mine, I Wanna be startin' something?







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:


Buna,

Aceasta melodie nu va place? O putem propune intr-o zi?

In the closet.

http://www.youtube.com/watch?v=cupnsUDyjuA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Buna fetelor
Am revenit si eu si am recuperat tot ce ati scris. Melodia de ieri,"Smooth Criminal", clar geniala. Se vede dincolo de orice talentul lui in a face "clipuri" cu un mare impact. Nu cred ca sunt clipuri, cred ca pot fi numite scurtmetraje in toata regula.
Revenind acum la "You Rock My World", v-am zis de la inceput ca e preferata mea. Nu stiu de ce, insa imi atinge coarda sensibila intr-un mare fel. Simt ca pus si simplu ma furnica ceva de cate ori o acult. Ma gandesc ca o fi compusa intr-o perioada in care iubea intens, ca e prea reala si sincera. Nu numai versurile, ci si interpretarea. Iar Chris..."jomon" ala e total. SI MJ zicea ca e dificil sa lucreze cu el pentru ca e mereu bine dispus si il face mereu sa se amuze la fiecare pas. E oarecum pe aceasi felie cu Michael, radeau din tot sufletul si gaseau motive bune sa rada sanatos. pt cine a propus melodia.

nelia n-are sens sa mai repet ce s-a scris. intelegi.

Despre Janet, cred ca Michael o iubea intr-un fel aparte. Cred ca era o legatura mai speciala intre ei. Si mie mi se pare potrivita sa aiba grija de micuti. Cred ca stie foarte bine sa ii fereasca de ceea ce el nu ar fi vrut sa indure copiii lui.

Teorii conspirationiste....inca stau pe muchie de cutit. De gandit mi-au dat unele lucruri. Totusi cred insa ca nu si-ar fi supus copiii la o asa trauma. Si cu atat mai mult fanii.

Pozele de la repetitii, am trecut cu ochii peste ele rapid, n-am bagat de seama decat abia acum. M-am uitat mai mult la video ca imi parea mai real. Si imi place la nebunie in partea de video cand se invarte si scutura mainile. Se vede ca era purtat cu energie si pasiune de muzica. Nu cred ca ar fi vrut sa revina la concerte daca nu se simtea in stare de asa ceva. Si mie imi suna tot mai mult a "crima" chestia care s-a intamplat. Pana la urma pentru majoritatea din jurul lui devenise o masina de facut bani. Pe el banii nu il impresionau (zicea ca nu ii pasa de bani atata vreme cat la 12 ani a incasat primul cec de 200.000 dolari, si voia sa isi cumpere de toti ciocolata, insa Joe nu a catadixit nici macar o ciocolata sa ii ia din ei), banii devenisera o chestie pur si simplu minimala pentru el. Pentru cei din jur insa, chestia asta devenise o obsesie cred, voiau din ce in ce mai multi bani de pe urma lui. Mai ales dupa ce au vazut cat de repede s-au epuizat biletele de la Londra dupa o pauza buna a lui MJ.
Cred ca sedativele le trebuiau administrate cu precadere sacalilor din jurul lui ca sa le mai potoleasca foamea de bani si goana dupa averi imense usor obtinute.

Nu vreau sa ma intristez iar, asa ca mai ascult o data you rock my world. Oricum e clar ca oricare ar fi varianta care sta in picioare si oricare ar fi adevarul, acum e linistit si zambeste pe deplin cu sufletul.






Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

criss75 : nu scapau ocazia sa fie mediatizate celebritatile prezente la ceremonial, mai mult ca sigur.daca l-au pozat de citeva ori si pe nu mai stiu ce actor no name care-l imita pe Michael.oricum ai da-o, tot e ciudat ca la ceremonial au fost invitate persoane (aparent) fara mare legatura cu Michael, iar cei efectiv importanti erau marii absenti cum se zice (vezi link ca explica acolo mai bine).
sweetmelon : Michael nu era negru, era mulatru.
diana23ct : eu nu am niciun interes sa va conving ca Michael traieste (nici eu nu cred intocmai), dar chiar sa nu admiti nici macar un 10 la minus 5, daca vrei, mi se pare aiurea de tot.sint atitia fani care-si pun intrebarea asta.in linkul care l-am pus aseara, este si un forum :

http://www.michaeljacksonhoaxdeath.com/?page_id=293

intrati si cititi, ca mie mi-ar lua prea mult sa raspund la toate intrebarile. o sa zic doar repede citeva chestii ca trebuie sa fac lucruri, cum zicea nelia .

diana23ct : copiii lui nu au fost lasati de nicio izbeliste, poti fii linistita.in jurul lor sint o armata de oameni de tot felul (uita-te numai la familia Jackson citi sint).sint absolut convinsa ca totul e cit se poate de bine pus la punct, regizat, supervizat si cum mai vreti (in caz ca ar fi...).si sa-ti mai evidentiez un aspect : te-ai gindit uneori ca poate trebuie celor care-i iubesti sa le faci, paradoxal vorbind, un mic rau ca sa eviti un rau mai mare ? nu putem sti cum se pune problema.eu am asa un feeling ca (,) copiii vor disparea sub un motiv sau altul din peisaj.o sa vedeti ca nici nu o sa se mai auda nimic de ei in 2 luni. de aia se si face atita caz cu joe jackson (ca ar vrea sa-i bage deja in showbizz) ca sa fie lumea revoltata, si sa dispara.ar putea fi o versiune.

si mai vreau sa va zic ceva : Prince (cel care mesteca guma la ceremonial) una peste alta era si foaaaarteee plictisiiiit.si va rog, nu-mi veniti cu textul ca oamenii reactioneaza diferit la evenimente, ca nu tine.fetita a plins in hohote, e drept, dar sa va zic ceva : fetitele sint mult mai usor impresionabile si mai emotive. va zic din proprie experienta.ele sint in stare sa plinga si numai de faptul ca sint coplesite de solemnitatea evenimentului, nu neaparat de el.si oricum ai suci-o, Prince Michael tot booored ramine.
si familia Jackson (uitati-va la o poza globala cu ei ) au toti ochelari de soare pt. ca pling (yeah right), dar a-ti sesizat ceva ? nici care nu au in mina batiste.pai eu si daca ma duc la "rascruce de vinturi" ca l-am vazut de 4 ori ma duc cu o poseta de servetele.

nu pot sa mai scriu ca ma grabesc, dar i will be back soon with another cartoon.aaaaa, si inca ceva fetelor : vorbim totusi de Michael, o personalitate inovatoare, care a revolutionat tot ce am stiut noi in materie de videoclipuri si altele (care pleca de pe scena cu costum de zbor la vremea la care majoritatea nu stiau ca exista si smintina cu 25 % grasime) si nu de cotabita (nu stiu cum mi-a venit, nu ma intrebati-puteti sa replace cu oricine, ca tot aia), asa ca orice-i posibil, zic eu, pina la urma.
nelia : fantastic video !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Daca teoriile astea depre conspiratii ar fi reale si sa zicem ca e totul facut de asa natura, va dati seama atunci ca cei care "rascolesc carbunii" nu fac altceva decat sa-i dejoace planul de a trai linistit. Daca ar avea dovada cineva ca e undeva intr-un colt de lume cu o alta identitate ca sa poate fi linistit , clar toata mass-media lumii ar migra acolo si l-ar haitui din nou ca sa afle ce si cum. Si atunci, cum ramane cu dorinta lui de a avea liniste?

E normal sa fim toti curiosi in privinta a ceea ce s-a intamplat. E o chestie normala sa vrem sa aflam adevarul de fapt. Cred ca daca am avea certitudinea ca exista o varianta adevarata am simti multi dintre noi o usurare. Ca a fost crima, retragere premeditata planuit de cei din jurul lui, disparitie fara urma din prorpia vointa pentru a gasi linistea mult dorita....cred ca explicatia reala ne-ar aduce un plus de liniste. Insa de asta nu o sa avem parte. Nu curand.

Sa nu ma intelegeti gresit, cum ca am ceva cu cei care sapa si cauta detalii despre conspiratie. No way! Pur si simplu sunt convinsa ca daca un fan ar afla ca e undeva pe o insula si sta calm la soare sub o umbrela imensa, imbratisat in sfarsit cu linistea si impacarea pe care a cautat-o, nu cred ca ar da fuga cat il tin picioarele sa navaleasca in linistea lui si sa i-o conturbe. Insa despre media, din nefericire nu putem spune asa ceva.
Multimea de oameni care il iubesc de pe tot globul asta pamantesc, sunt o forta mult mai putenica decat mass-media. Insa vocea lor rasuna in surdina deoarece fiecare prefera sa il tina pe Michael strans in inima lui, sa ii spuna tot ce simte intr-o tacere deplina, tacere invaluita intr-o dragoste imensa si un respect pe masura. Cel mult sa se auda de la ei muzica lui.




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cory_box ma faci sa zambesc (de bine) cu explicatiile tale, care evidentiaza de fapt ce am scris si eu de ieri cand m-am intors din concediu. Referitor la copii si la familia lui MJ. Nici mie nu imi plac deloc fratii, surorile, nici macar maica-sa pe care el o iubea...mai alea acum cand a spus ca tacsu de fapt avea grija de Michael si-l educa cand era mic, doar atit... Toti au vazut de la un moment dat in MJ numai banii si asa usor li s-a nascut invidia. Asta e de cand lumea, doar si in Biblie se pomeneste despre ura dintre frati din pacatae e o realitate ne place sau nu sa admitem.
Si stiti cum se intampla, ala mai bun si curat sufleteste plateste mai urit decat oricine. Si este tratat exact invers decat ar merita.

Dar...sa visam...ca poate...undeva...in Bahrain CINEVA canta si danseaza acum, live, pe Billie Jean




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

Daca teoriile astea depre conspiratii ar fi reale si sa zicem ca e totul facut de asa natura, va dati seama atunci ca cei care "rascolesc carbunii" nu fac altceva decat sa-i dejoace planul de a trai linistit. Daca ar avea dovada cineva ca e undeva intr-un colt de lume cu o alta identitate ca sa poate fi linistit , clar toata mass-media lumii ar migra acolo si l-ar haitui din nou ca sa afle ce si cum. Si atunci, cum ramane cu dorinta lui de a avea liniste?

E normal sa fim toti curiosi in privinta a ceea ce s-a intamplat. E o chestie normala sa vrem sa aflam adevarul de fapt. Cred ca daca am avea certitudinea ca exista o varianta adevarata am simti multi dintre noi o usurare. Ca a fost crima, retragere premeditata planuit de cei din jurul lui, disparitie fara urma din prorpia vointa pentru a gasi linistea mult dorita....cred ca explicatia reala ne-ar aduce un plus de liniste. Insa de asta nu o sa avem parte. Nu curand.

Sa nu ma intelegeti gresit, cum ca am ceva cu cei care sapa si cauta detalii despre conspiratie. No way! Pur si simplu sunt convinsa ca daca un fan ar afla ca e undeva pe o insula si sta calm la soare sub o umbrela imensa, imbratisat in sfarsit cu linistea si impacarea pe care a cautat-o, nu cred ca ar da fuga cat il tin picioarele sa navaleasca in linistea lui si sa i-o conturbe. Insa despre media, din nefericire nu putem spune asa ceva.
Multimea de oameni care il iubesc de pe tot globul asta pamantesc, sunt o forta mult mai putenica decat mass-media. Insa vocea lor rasuna in surdina deoarece fiecare prefera sa il tina pe Michael strans in inima lui, sa ii spuna tot ce simte intr-o tacere deplina, tacere invaluita intr-o dragoste imensa si un respect pe masura. Cel mult sa se auda de la ei muzica lui.




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale




oana_n : imi place cum scrii.as putea sa-ti raspund in multe feluri, dar pt. ca ma grabesc in brief: in lumea asta sint f. multe secrete bine pazite (pt. ca sint uneori putini implicati ?) una la mina si doi : in locul ala de care vorbesti ("the place with no name"), tu crezi ca poate fanul ala sa ajunga ????? sint insule private unde accesul e permis numai unui numar restrins de persoane (selectate pe diverse criterii-deci nu banii !), unde mai pui costurile respective.am sa-ti dau exemplu : sotul meu a lucrat in maldives, o destinatie care e (oarecum) accesibila si romanilor.dar vreau sa-ti spun ceva, in afara de hotelurile la care se duce toata lumea sint insule la care se ajunge numai cu ferry si sint pazite (acces interzis!).
repet : nu sustin aceasta teorie, dar mi s-a parut interesanta pt. ca intr-adevar anumite lucruri nu se leaga.sau ca asa vreau eu sa cred, am mai zis.

Mergi la inceput