King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 114

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

http://www.guardian.co.uk/music/2009/jul/31/michael-jackson-propofol-drug-diprivan

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

De bine ce va spuneam eu sa nu il mai plingem, uite ca picai acum in butoi pina peste cap, ca am revazut un filmulet din '92, cand a fost Michael pt prima data in Ro:



Este atit de simplu, frumos, uman, gingas...nu mai am cuvinte...
Cred ca, copiii il iubeau atit de mult si se simteau atrasi de prezenta lui pentru ca vedeau ingerul din el .





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson




nu mai vazusem video asta.. Doamne ce dulce putea sa fie.. si cand zice "now i'm getting embarassed" ...
era imposibil ca un astfel de suflet frumos sa nu atinga atatia oameni..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

ce frumos il descriu aici, cei care au colaborat cu el:

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid29318074001?bclid=18584191&bctid=1417354856




e la bookmark link-ul asta!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Buna dimineata fetelor - Michael

De dimineata mi-am pus video-ul acesta sa incep ziua cu zambetu pe buze



Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*



"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:



Foarte interesant articolul. Trist, in acelasi timp.
"Dependenta" de orice a existat intotdeauna, dar se pare ca, cu cat societatea avanseaza cu atat suntem mai constransi sa ne luptam pt integrare, sa traim intr-un anumit ritm, sa ne inscriem in tiparele create. Vrem nu vrem, putem sau nu, TREBUIE sa fii sociabil, comunicativ, sa ai viata sociala, sa dormi 8 ore pe noapte, sa fii fresh la serviciu chiar daca tu ai probleme de nu le vezi capatul...TREBUIE, in sensul ca altfel tinzi sa fii privit si tratat "ciudat". Cu atat mai mult in sistemul medical, unde se lucreaza multe ore, nu gluma si trebuie sa fii pe faza tot timpul. Nu poti sa visezi cu ochii deschisi cand de tine depind vietile altora. Si ma gandesc... cand vezi acolo pe rafturi "tratamentele" la discretie...inceputul e greu ca apoi...Cred ca dependenta de orice fel de medicamente ar fi mult mai raspandita daca accesul ar fi mai usor la ele.
Si iar ma intristez cand vad cat de reala e vorba aia...cu cat civilizatia e mai avansata, tinde spre autodistrugere.
Si iar ma intristez cand ma gandesc prin cate a trecut "Michael al nostru"...la urma urmei a fost si el om, chiar daca sufletul si talentul lui depasesc sferele umanului. Nu e corect ca un asemenea spirit sa sufere atat. Sau suferinta te face mai bun? Iar ma necajesc si numai ce imi propusesem sa vad partea buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Cred ca am devenit ridicola si eu, dar mai postez ceva si VA ROG sa va uitati. Pe mine m-a impresionat ce bine se potriveste melodia (pe care o stim cu toatele f bine) si versurile cu viata lui Michael:



...So I say, THANK YOU for the music, for giving it to us, Michael








Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson




superb! thank you Michael!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna dimineata Michael, fetelor!

Dana, nu esti deloc ridicola. Poate nu scriem indeajuns de mult aici ca sa vezi ca si noi suntem la fel de disperate sa il vedem, sa il auzim zilnic. Cel putin eu una i-am zapacit pe toti, al meu deja nu ma mai intreaba ce fac daca ma vede ca ma asez la computer, e clar ca mai caut articole, melodii, imagini... Cum zicea cineva inainte, e tare greu de explicat de unde atasamentul asta incredibil. Adica da, am fost in adolescenta la concert, aveam casetele, aveam postere, carti, am luat si bilete pt Londra...dar de ani buni il stiam undeva si imi era ok, nu simteam nevoia de cum ma trezeam dimineata sa deschid computerul si sa caut o poza sau un clip cu el. Acum tot astept sa ma linistesc si astept si astept si astept...

Bine macar ca sunt alaturi de voi, caci numai noi ne intelegem unele pe altele, daca trecem prin aceleasi stari. Probabil ca in timp va amorti durerea din suflet si va ramane mai puternica decat orice admiratia fata de omul si artistul MJ, admiratie care sa ne faca sa ii ducem numele, muzica, dansul mai departe, prin copiii nostri.
Sper ca nu suna siropos. Doar ca mi-e tare dor si stiu ca numai aici sunt persoane care nu considera ca-mi pierd mintile cand zic asta.

Cat despre filmuletul de la orfelinat, cred ca ai ales foarte bine un cuvant care l-a caracterizat in afara scenei: gingas. Cata de delicat era in miscari, cand radea, cand vorbea.. Pe scena insa devenea alt om, exploziv, dur, cred ca prin muzica si dans isi putea elibera energia.


Nelia, am citit articolul. Am pierdut detaliile ultimelor ore, vad ca scrie in inceput ca dormea intr-o camera foarte calda ca-i era tot timpul frig. Unde s-a scris asta, cine a declarat, stii?



Cat despre melodia zilei, e tare faina dar eu una nu am mai auzit-o. Cine are mai multe amanunte despre ea?


Va doresc un weekend frumos.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Motanikface parte din Ultimate Collection Album Song 2004.
hehehe...ce-mi plac reactiile astea, stiam eu ca are aer "proaspat" si o sa va incante urechile



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

Melodia de astazi ma afunda si mai tare in butoiul cu melancolie E foarte..trista..si romantica...
In legatura cu melodia am gasit asta:
Michael Jackson - Fall Again (Demo)
This is a song that Michael planned to complete and include on his 2001 album, Invincible, but when his son Prince was taken ill he didn't have time to finish it and it didn't make the album.

"We worked to the point that we were three-fourths of the way finished." confirmed Walter Afanasieff in January 2000, "then the incident happened when his son got very sick. We're going to have to reserve a little spot to finish the song."

A demo version, recorded in 1999, was released in November 2004 as one of the previously unreleased tracks on The Ultimate Collection box-set.

It was also recorded by neo-soul singer Glenn Lewis - his version featured on the soundtrack album, Maid In Manhatten, issued in late 2002.

Sa aveti un weekend cat mai placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Fiie`mea a mare mi-a propus un pact, spala vase, aduna, face curat timp de o saptmana, daca, doar one day in my life, fac o cura de "dezintoxicare", fara MJ in boxe, casti, telefon, forum, articole Cred ca e inutil sa va mai zic ce ne purtam copilareste, in conceptia ei, nu doar eu ci si voi



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput