King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kalid spune:

Ufff, e prima data cand scriu, dar am citit toate paginile (si de la celalalt subiect).
Nu pot sa spun decat ca am o stare de nu am chef de nimic (la munca), nu mai pot nici sa rad din toata inima... Nu credeam ca ma va afecta atata ... Fii-mea pleaca duminica in prima ei tabara si NU POT sa ma bucur cu ea... La birou numai eu sunt asa, acasa cam la fel, asa ca ma refugiez printre voi.
Ma doare ca nu am mai ascultat demult muzica lui (exceptand desigur ultimele 2 sapt.). Acum revad videoclipurile... ce frumoase! Ascult melodiile si realizez ca stiu mare parte din cuvinte... Ce voce frumoasa si ce frumos e ...
Ufff, DE CE a trebuit sa plece ?!?!?!?!?! DE CE ?!?!

Va multumesc ca scrieti atat de frumos despre el!


kalid si copiii : alex (5 ani) si ioana (10 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

E tare dulce cel mic, Blanket si chiar seamana cu Michael. Toti 3 sunt ai lui, pentru ca el i-a crescut si iubit mai presus de orice.
Acum spun la stiri la Antena 1 ca Michael lua cate 10 pastile de xanax pe noapte ca sa poata dormi.
Pe Michael nu medicamentele l-au distrus in realitate. Ci minciunile in primul rand. Si umilinta pe care a trebuit sa o indure. Si entru ce? Asa a fost rasplatita bunatatea, generozitatea, daruirea si iubirea lui.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

de pe prima pagina:

http://news.yahoo.com/s/ap/20090710/ap_on_en_mu/us_michael_jackson_investigation

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Yupiiiii, suntem sticky! Multumim, Mirela.

Azi am avut cateva momente de fericire: am gasit o comoara de mult uitata- caseta mea originala (adusa din SUA!!) cu Thriller! Draga de ea, are cred peste 15 ani si ma mir ca mai merge la cat a fost ascultata! Si uite asa m-am trezit eu, femeie la aproape 32 de ani dansand pe Beat it si Billie Jean...nu am mai dansat asa de vreo 12 ani, si totusi nu am uitat...Iar fetei i-am dat o mostra de Thriller
Atunci m-am simtit aproape de el, ca l-am evocat nu prin lacrimi, ci prin dans; prin dansul lui.







I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

http://www.eternalmoonwalk.com/

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Incerc si eu sa ma adun chiar daca de regula nu ma manifest, nu am mai avut atata amaraciune in suflet de cand a murit Octavian Paler. Nu stiu daca exista vreo melodie de-a lui MJ care sa nu imi placa, doamne, ma innebuneste vocea lui. Pot asculta pe repet o singura melodie zile intregisau km intregi




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

mandrele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

kalid bine ai venit si te asteptam sa scrii mai des, sa te descarci, suntem o familie, o familie care l-a iubit frumos fara sa aplece urechea la rautati.
hai sa va spun ceva:
zilele trecute veneam de la gradi cu copiii. am pus bineinteles albumul Bad sa cante in masina. La un moment dat incepe Man in the mirror, care mie mi se pare colosala, si of course incep sa plang.Ma vede fi-mea de trei ani , zice: Mami iar plangi dupa " Maical gepson"?, ii spun da mami, ea de colo : mami nu mai plange iti fac altul din cuburi... draga de ea. Va dati seama ca am inceput si mai tare sa bocesc, ce bine era daca era asa de simplu...Michael`s return sub forma de cuburi... f tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Yupiiiii, suntem sticky! Multumim, Mirela.

Azi am avut cateva momente de fericire: am gasit o comoara de mult uitata- caseta mea originala (adusa din SUA!!) cu Thriller! Draga de ea, are cred peste 15 ani si ma mir ca mai merge la cat a fost ascultata! Si uite asa m-am trezit eu, femeie la aproape 32 de ani dansand pe Beat it si Billie Jean...nu am mai dansat asa de vreo 12 ani, si totusi nu am uitat...Iar fetei i-am dat o mostra de Thriller
Atunci m-am simtit aproape de el, ca l-am evocat nu prin lacrimi, ci prin dans; prin dansul lui.







I am alive and I am here forever

Michael Jackson



Atunci m-am simtit aproape de el, ca l-am evocat nu prin lacrimi, ci prin dans; prin dansul lui.


Alexia 27 : nu trebuie sa te complexezi ca ai 32 si ca dansezi.come on!!! uita-te la Michael (asta am mai spus-o).si apoi, muzica e in suflet.eu m-am uitat putin la persoanele care au venit la memorialul lui Michael si erau o gramada si de 62 (si acum ce sa faca oamenii daca le place Michael??!!! o fi vreo rusine?).sa stii ca eu cunosc persoane care sint batrine la 20 (dupa vorba, dupa port, si daca vrei si dupa fizic).si da, da, it's no joke.asa ca, beat it!!!


acum, scuze de off-topic: alexia27, eu am stat un an pe sukhumvit bangkok si nu am vazut picior de roman.
aaa!!! si mi-a mai placut ca cei din bangkok l-au omagiat pe Michael!eu asta de la stiri o stiu, e adevarat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Cory unde pe Suk. ai stat? Eu tot aici locuiesc, pe soi 23...si nici eu nu am vazut romani pe aici. SUnt, dar stau prin alte parti.

Eu tot din auzite stiu despre comemorarea lui Michael. Eu nu am putut sa ies din casa zile bune, n-am facut decat sa stau pe canapea cu laptopul in brate, ochii la CNN si sa jelesc. Noroc ca a avut sotul niste libere si a preluat el fata, ca eu nu eram in stare de nimic. Doar sa

Nu sunt complexata ca am dansat la 32 de ani, sunt surprinsa!
Am mai povestit la topicul celalalt ca am fost la bowling cu niste colegi de-ai sotului (deh, obligatii) si m-am trezit moonwalk pe pista Uite ca Michael ma face si pe mine din nou copil! Cum sa nu-l iubesti?



I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Multumesc mult motanik!

asa este am intrat repede pe youtube si am cautat si ai avut dreptate!



Oricum, asa cum mai zicea cineva de aici, parca sunt nebuna si drogata - daca nu mai am filmulete de la voi cu MJ intru repede pe net si caut melodiii videoclipuri

Mergi la inceput