King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele, Motanik sau Desprecopii, o mare rugaminte, la inceputul subiectului de aici, faceti trimitere la cele doua subiecte deschise la "generale":
"Ultimul mesaj pentru Michael Jackson"
"A murit Michael Jackson!!!!"

Mi-e drag sa le frunzaresc si cred ca nu numai mie. N-as vrea sa ajunga la coada cozilor pe generale sa nu le mai gasesc...

Multumesc

If you smile
Through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile...

That's the time you must keep on trying
Smile, what's the use of crying
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Fetelor, am ajuns ca o coarda intinsa la maximum. Simt ca o sa explodez. Nu vreau sa ma bata Dumnezeu dar parca nu m-a tinut asa mult tensiunea asta nici cand au murit bunicii mei (pe care i-am iubit si care m-au crescut).
Sunt ok si deodata imi aduc aminte de el, butonez pe youtube si mi se umplu ochii de lacrimi.
Nu stiu, a ajuns sa-mi fie atat de familiar, de parca am copilarit impreuna.
Uitat-ul asta pe youtube a devenit ca un drog si caut cu disperare ceva nou tot timpul.
Sper sa nu ma dea afara de la serviciu!!!!!!!!!!

P.S. As dori si eu carticica de la memorial pe cris_nichita@yahoo.com

Multumesc mult!



Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Intr-adevar foartre frumoasa melodia si impersionanta! si de asemenea imi place la nebunie cum danseaza, cum se misca...
Este una din melodiile mele preferate.

Multumim de filumlete fetelor! m-am uitat pe toate filmuletele cu mare mare drag! si exact cum zicea mai devreme una din fetele de pe DC, este cu adevarat uimitor cum un copil ca el care se juca si se dadea pe tobogane, putea sa tina in palma un stadion intreg??!! si nu numnai un stadion, ci un mapamond intreg la picioarele lui...in delir!

Mi se pare ceva incredibil.
Iar filmuletul cu dansul din masina mi-a palcut enorm, se misca extrem de bine, pe ritm funny frumos, frumos, ce sa zic (cred ca l-am vizualizat de 5-6 ori...) - chiar a cui o fi melodia pe care dansa? Aveti idee? Acum ca dansa MJ pe ea si dansa bine imi place si melodia respectiva ce sa zic...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

este ora 15;10 de azi dimi nu fac altceva decat sa caut ca si tine tot ce se scrie despre el,si mie mi-a murit bunicul cu o luna inainte de Michael, dar pe bune frate daca am jelit in halul acesta, nici eu nu pot sa imi dau seama de unde un asemenea impact asupra mea, du unde atat durere pentru el pana la urma? Nu stiu, stiu doar ca viata mea nu mai este la fel, stiu ca plang toata ziua si mai stiu ca nu pot sa ii accept moartea chair daca am vazut fotografia facuta in ambulanta.Nu pot pur si simplu
Vreau si eu carticica de la memorial anka77it@gmail.com, multumesc mult de tot

Citat:
citat din mesajul lui crisiacob

Fetelor, am ajuns ca o coarda intinsa la maximum. Simt ca o sa explodez. Nu vreau sa ma bata Dumnezeu dar parca nu m-a tinut asa mult tensiunea asta nici cand au murit bunicii mei (pe care i-am iubit si care m-au crescut).
Sunt ok si deodata imi aduc aminte de el, butonez pe youtube si mi se umplu ochii de lacrimi.
Nu stiu, a ajuns sa-mi fie atat de familiar, de parca am copilarit impreuna.
Uitat-ul asta pe youtube a devenit ca un drog si caut cu disperare ceva nou tot timpul.
Sper sa nu ma dea afara de la serviciu!!!!!!!!!!

P.S. As dori si eu carticica de la memorial pe cris_nichita@yahoo.com

Multumesc mult!



Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am editat primul mesaj si am pus acolo si linkuri catre subiectele de la generale.
Mirela, daca ne citesti, ne faci sticky, te rog?

Cordelia, cred ca melodia pe care dansa Michael era a lui R Kelly, Ignition, sper sa nu ma insel.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

"Heal the world"-din punctul meu de vedere una din cele mai frumoase nu numai ale lui Michael, ci cele mai frumoase ever.o recunosc oricind si numai de la primele acorduri.desi prima data cind am vazut clipul, fiind un mesaj de-a dreptul planetar mi s-a parut chiar putin overwhelming (pt.mine).
am inteles ca e melodia de care Michael e cel mai mindru ca a scris-o (nici nu se putea altfel, avind in vedere ca fabletea lui erau copiii).
din cite stiu, "Heal the world" este hitul de pe albumul Dangerous (1991) si este printre putinele in care nu apare Michael, la fel ca in "Cry", "History"-adica in care Michael apare doar in arhivele de filmare (cer scuze daca a mai scris cineva aceleasi lucruri, ca nu am timp sa citesc f.atent toate mesajele voastre).Conceptul de bine pentru toata lumea a devenit piesa de rezistenta din Dangerous World Tour.am inteles ca tocmai era in pregatiri la Staples Center citeva zile inainte...offf.
special adrianka : mi-a placut foarte tare cum ai scris ca el vroia sa "heal the world", dar lumea nu vroia sa "heal Michael".cam asa se intimpla.foarte trist, dar adevarat.
acum in legatura cu tema zilei, ca o continuare, tot asa de trist mi se pare ca de la ceea ce a iubit el mai mult (copiii) i s-au tras cele mai mari necazuri.trebuie sa ai un suflet infinit de bun ca sa nu urasti ceea ce ti-a adus necazuri.sa va dau un exemplu : mie imi plac foarte tare animalele si daca mi-as aduce in casa o pisica virgula care m-ar zgiria rau de tot, hm nu stiu, dar cu siguranta n-as mai vrea sa o vad o perioada, cel putin.dar sa continuam.
pe mine personal problema copiilor lui nu m-a pasionat foarte tare, mai ales ca nu se stiau foarte multe despre ei.daca am dat un search pe utube am gasit doar video in care ei sint foate putin expusi.dar de cind au aparut in prim plan si mai ales vederii publicului (memorialul) am observat si eu niste chestii.acum desigur sint supozitii.si-anume, fetita mi se pare ca aduce cu Debbie Rowe (daca va uitati atent are aceeasi forma a fetei), iar baietelul cel mic (care e frumos foc) mi se pare leit Michael.zic asta pt. ca am citit toate diverse speculatii, cum ca tatal ar fi dermatologul lui (a infirmat ulterior), etc., etc.stiti si voi asta, nu mai scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mie mi-a placut ce a scris cineva anterior, scuze ca nu retin cine anume, copiii sunt ai lui, el i-a crescut, el le-a pus sufletul lui pe tava si a facut tot posibilul sa-i fereasca de rautatile lumii in care traiesc. Indiferent cine e tatal biologic (desi cel putin Blanket seamana tare bine cu el), Michael ESTE TATAL LOR!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Paris Jackson: "Voi canta pentru tati"
Paris, fiica in varsta de doar 11 ani a lui Michael Jackson, vrea sa inregistreze o piesa in memoria tatalui sau.
Fetita a fost inspirata in special de Stevie Wonder, dar si de ceilalti cantareti care au fost la Staples Center si au cantat pentru tatal sau.
Paris a discutat deja despre planurile sale cu matusa Janet, insa, impreuna, vor trebui sa lupte cu restul familiei, care sustine ca inca nu este momentul, in incercarea de a o proteja.
Cu un caracter la fel de puternic ca si al tatalui, Paris e convinsa ca ideea sa este buna, indiferent de ce considera cei din jur, scrie The Sun.
In programul initial de la Staples Center Paris nu era inclusa pe lista vorbitorilor, insa melodia favorita a tatalui sau, Smile, interpretata de unchiul sau, Germaine, i-a dat putere. Atunci i-a parut rau ca nu poate sa cante si ea pentru cel care a crescut-o si despre care a declarat ca este "cel mai bun tata din lume".

Da, aveti dreptate, nu mai conteaza daca e tatal biologic sau nu, important e ca el i-a crescut si le-a modelat caracterul intr-un mare fel. Chestia asta cred ca il indreptateste sa fie "tatal lor" mult mai bine decat daca el ar fi fost cel care le-ar fi dat viata.
Blanket clar seamana cu el, am citit ca stie sa moonwalkeze foarte bine si parca are in privire ceva din inocenta lui Michale. Iar Paris, desi la fizionomie nu are trasaturile lui (si mie mi se pare ca seamana putin cu Debie), cred ca a demonstrat si la ceremonie ca are taria si caracterul "mostenite" de la Michael. Prince parca urma sa apara cu el pe scena la Londra, sa cante ceva impreuna, deci e clar ca iubeste muzica. Cu atat mai mult acum....

Michale s-a straduit sa le tina fata acoperita la aparitiile in public. Insa am vazut pe youtube un interviu cu el in care zicea ca in afara acestui fapt sunt copii normali. Se joaca, alearga, fac nazbatii si merg chiar la o scoala normala.

M-a impresionat un alt filmulet in care Paris e mica si e intrebata ce vrea sa se faca cand va fi mare, iar ea raspunde Alba ca Zapada, iar Prince - Peter Pan. Imi dau seama ca pana acum 2 saptamani au trait intr-o lume de poveste. iar Heal de World li se parea un fapt natural din viata. Acum, cred ca intr-o zi s-au maturizat brusc, si au vazut o alta fata a lumii, de care Michael i-a ferit. Si au mai vazut ce inseamna MJ pentru toata planeta!!! Cu siguranta faptul ca tatal lor a adormit o sa le dea forta si o sa ii indarjeasca sa duca mai departe in spiritul lui Michael tot ceea ce el a lasat...

Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

As dori si eu cartea daca se poate.
Va multumesc. b_criss75@yahoo.com
Cand moare cineva drag, obisnuim sa spunem "viata merge inainte", sa nu ne lasam coplesiti de durere, etc. Dar si eu sint ca totul s-a oprit, ca nimic nu mai e la fel, ca am uitat sa zambesc, ca plang doar cand il vad pe desktop. Nici nu sunt in stare sa ascult "Heal the world" fara sa plang.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Asa este Motanik.
Copiii sunt superbi, iar cel mic de departe cel mai adorabil.
Daca as putea sa ii spun lui Michael vreodata ceva i-as spune ca a fost egoist( nu dati cu rosii), ca nu a avut puterea sa se adune, sa renunte la medicamente ( macar sa reduca doza), ziceau azi la CNN ca lua 10 pastile de Xanax seara sa poata dormi,daca nu pentru el macar pentru copiii pe care ii iubea atata si care la randul lor il adorau.Imi pare tare rau ca a sfarsit atat de urat un om atat de frumos...., ca s-a distrus incetul cu incetul si ce este mai trist nici macar nu vedea realitatea.Michael.... daca citesti forumul ( cum bine zicea cineva) sa stii ca asta este parerea mea si marele meu regret.
Inc-o portie de boceala ca se uscasera celelalte lacrimi si obrazului ii sta bine ud nu-i asa?

va poop

Mergi la inceput