Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Kea, bine zici, curat shmotru! Stiu ca si pe mine ma impresionase foarte mult cand eram gravida, am zis: wooow, ce dexteritate! dar acum mi se pare exagerat...Cica sa spalam bine la axila unde se pot strange MIROSURI NEPLACUTE! Hai serios, as vrea sa vad si eu un bebelush care pute la subratz, da' ce, e tractorist?! Si recomandarea aia, sa-i uscam parul cu foeunul! Sigur, nu vrea sa-l si vopsim si sa-l facem permanent, sa se deterioreze cu totul, din start? Il usuca si pe bietul bebelus chelios cu foenul, de parca ar avea ditamai claia in cap...of si vai.
(nu mi-a raspuns nimeni in legatura cu uzo, nu-i bai, risc si ma indrept spre el...sa-mi pun un degetzel..sper sa nu-mi pierd uz(o)-ul ratiunii!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M



Fii pe pace! Nu e pericol de moarte un tzop de uzo. Eu beau cand imi e pofta si visisnata si o bere cu alcool (aia fara alcool nu are sens), si copchilu il vad ok. Acu, ce sa zic nu am baut sa intru sub masa si nici in fiecare zi,dar nici tu nu cred ca te pui sticla la gura.
Succes! Si chef...daca nu raspunzi maine stim de ce

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
(nu mi-a raspuns nimeni in legatura cu uzo, nu-i bai, risc si ma indrept spre el...sa-mi pun un degetzel..sper sa nu-mi pierd uz(o)-ul ratiunii!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


Ilinca mama ce mai faci? pup Sophiphica. Eu stiu ca uzo se bea amestecat cu apa, se pune putin uzo si restul apa, asa incat cantitatea finala sa fie cam cat jumatate de pahar de al nostru, normal. O sa iasa o bautura albicioasa. La gust eu nu ma omor dupa el dar simplu e ff tare si nu prea e recomandat nici daca nu alaptezi. Da daca pupi asa putin nu cred ca se simte. Sper ca nu ti-am raspuns prea tarziu. pupici


Mami de Gazii mica si frumoasa Avem doua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

denisamada si Ariana se uita la televizor cand nu sunt pe faza, dar in general mai bine inchid televizorul. Uite si o poza in care m-am pus in fata ei si nu mai vedea la tv
http://family.webshots.com/photo/2429367810103898217hYOlHB?vhost=family




purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gazaaa, prea tarziu. Am luat o gura, o guritza, asa "sec", maaamaaa, ce tare e,m-a luat cu calduri, am si asudat toata...da' e bun. Amu sper ca guritza asta mica se evapora in minimum 2 ore daca-si cere Sophiphi portia, n-o sa se faca pleazna din atat sa-mi cante toata noaptea, nu?
Floric, io zic ca are sens berea non-alcoolica, totusi umple laptaria si aia. Recunosc ca ieri am baut un pahar de Heineken de-aia adevarata, ca am fost la nashii fetei si astia mereu au bauturica in casa si nu rezist cand vad berea rece in fatza mea...da' si ieri am cam ametit din paharul ala, m-am dezobisnuit de tot, vai de capu' meu.
Doamne, Adee, ce scumpa e si ce bine-si tine cap'shorul! Acum vad ca e exact cu o luna mai mare ca Sophiphi, din 24
mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Ilinca, uzo este putin mentolat si nu are asa mult alcool ca alte bauturi. Eu zic ca nu are nimic daca bei. Si eu mai beau cate un pahar de vin cu cola

Apropo de baita; eu o spal pe Ariana pe fundulet la chiuveta inainte sa o bag in cadita.



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Gazaaa, prea tarziu. Am luat o gura, o guritza, asa "sec", maaamaaa, ce tare e,m-a luat cu calduri, am si asudat toata...da' e bun. Amu sper ca guritza asta mica se evapora in minimum 2 ore daca-si cere Sophiphi portia, n-o sa se faca pleazna din atat sa-mi cante toata noaptea, nu?
Floric, io zic ca are sens berea non-alcoolica, totusi umple laptaria si aia. Recunosc ca ieri am baut un pahar de Heineken de-aia adevarata, ca am fost la nashii fetei si astia mereu au bauturica in casa si nu rezist cand vad berea rece in fatza mea...da' si ieri am cam ametit din paharul ala, m-am dezobisnuit de tot, vai de capu' meu.
Doamne, Adee, ce scumpa e si ce bine-si tine cap'shorul! Acum vad ca e exact cu o luna mai mare ca Sophiphi, din 24
mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


multumim

vad ca nu am fost pe faza si deja ai baut sa-ti fie de bine. Eu cred ca este f mic procentul de alcool care ajunge in lapte. De ex eu am baut intr-o zi aprope o sticla intreaga de 2 l de cola si Ariana a dormit la fel. sau cand avea 2-3 saptamani am mancat sarmale si fasole si nu a durut-o burta.




purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Adee, nu Ariana era in burtica miscatoare? Parca tu pusesei un filmulet tare haios in sarcina. Si ce tare se ridica!!!

Ilinca, eu n-am zis nimic ca nu ma pricep, nici macar nu mai alaptez. Da asa m-am dezobisnuit, ca daca beau ceva ma simt tare vinovata, nu prea mi-e clar de ce, ca-n biberonul cu lapte praf nu trece. Ce mai beau eu acum, e bere cu lamaie, cred ca are numai 2% alcool, dar pot sa zic ca pana si asta ma moleseste.

Fetele, care aveti marsupii spuneti-mi si mie daca va sunt sau nu de folos si daca sta bebe in ele. Ma bate gandul sa-mi iau, mai mult de purtat prin casa, daca va puteti inchipui, pt ca Keutu meu are 7 kg si ceva, va zic eu maine ca mergem la dr, si vrea sa stea numai pe umarul nostru, ca are orizont mai larg. Si ma rupe! Cumnata-mea chiar mi-a zis ca acum 3 luni ma plangeam ca are numai 2 kg si ceva, acum ca are 7 iar ma plang, cine sa ma mai inteleaga?

Mai scriu maine cand ne intoarcem de la vaccin. Nici nu stiu daca se da oral sau il inteapa, e primul vaccin ce-l facem.

3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Neata!
La multe luni si ani pt ANDRADA TEONA. BOGDAN. MARIA SI MIHNEA SA CRESTETI MARI SI SANATOSI.PT mamici
LA MULTI ANI FLORIC SA FII SANATOASA SI SA ITI VEZI STRANEPOTII!


Denisamada si noi ne uitam la tv..o sa scot tv din camera ..au vreme cand cresc mai mari sa se holbeze toata ziua la tv.
Chatonel, Dyana si eu inntru in club..copchilul meu ma capiat cu tatu de azi noapte daca ar putea ar sta numa cu sanu in gura..nu stiu ce sa ii mai fac.Beau si eu la greu de toate de ma p.. pe mine.
Aris ma bucur ca ai dat un semn..vad ca daca biciui esti prezenta..faina povestea nasterii.eu nu am rabdare sa scriu
Ilinca nu are nimic o gura de uzo..si eu din cand in cand mai beau un paharut ede bere sau vin...nu se intampla nimic..doarme numai mai bine
Simina pupam mazarica..cu filmulete stai sa vezi ..nu o samai faci asa cum scrie sau vezi ci dupa instinctul tau..si ala e cel mai bun
Lucica purcica ..eu sunt LAURA GAURA....asa meriti tu o mama de bataie stii tu de ce..multu . pitonul
Pisik las ca ai nostri ori cuminti cand or fi mari
Olinska ma bucur ca atrecut picioru..inseamna ca o sa fii o mireasa dansatoare
Adee nora frumosasa..cum isi tine ea capu da un pm sa spui ce ati facut cu raza de la sold.
Noi raportam o noapte belea...nu a dormit deloc ...pana la 2 a urlat in continu si supa aia pana la 6 a stat numia cu titi in gura de am crezut ca inebunesc si capiez cu totul.....
In compensare azi a mancat si a dormit dar a mancat cam la 2 ore..ma bucur ca macar nu a plans si am puscat si eu cate un somn cu el langa mine..el cu titi in gura bineinteles.Sunt curioasa cat o sa doarma la noapte..
Ma duc sa dorm si eu un pic ca cine stie ce idei ii mai vin la fimiu.

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

Neata!
La multe luni si ani pt ANDRADA TEONA. BOGDAN. MARIA SI MIHNEA SA CRESTETI MARI SI SANATOSI.PT mamici
LA MULTI ANI FLORIC SA FII SANATOASA SI SA ITI VEZI STRANEPOTII!


Denisamada si noi ne uitam la tv..o sa scot tv din camera ..au vreme cand cresc mai mari sa se holbeze toata ziua la tv.
Chatonel, Dyana si eu inntru in club..copchilul meu ma capiat cu tatu de azi noapte daca ar putea ar sta numa cu sanu in gura..nu stiu ce sa ii mai fac.Beau si eu la greu de toate de ma p.. pe mine.
Aris ma bucur ca ai dat un semn..vad ca daca biciui esti prezenta..faina povestea nasterii.eu nu am rabdare sa scriu
Ilinca nu are nimic o gura de uzo..si eu din cand in cand mai beau un paharut ede bere sau vin...nu se intampla nimic..doarme numai mai bine
Simina pupam mazarica..cu filmulete stai sa vezi ..nu o samai faci asa cum scrie sau vezi ci dupa instinctul tau..si ala e cel mai bun
Lucica purcica ..eu sunt LAURA GAURA....asa meriti tu o mama de bataie stii tu de ce..multu . pitonul
Pisik las ca ai nostri ori cuminti cand or fi mari
Olinska ma bucur ca atrecut picioru..inseamna ca o sa fii o mireasa dansatoare
Adee nora frumosasa..cum isi tine ea capu da un pm sa spui ce ati facut cu raza de la sold.
Noi raportam o noapte belea...nu a dormit deloc ...pana la 2 a urlat in continu si supa aia pana la 6 a stat numia cu titi in gura de am crezut ca inebunesc si capiez cu totul.....
In compensare azi a mancat si a dormit dar a mancat cam la 2 ore..ma bucur ca macar nu a plans si am puscat si eu cate un somn cu el langa mine..el cu titi in gura bineinteles.Sunt curioasa cat o sa doarma la noapte..
Ma duc sa dorm si eu un pic ca cine stie ce idei ii mai vin la fimiu.

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#



chiar acum ti-am dat PM il pupam pe ginerica si pe mamica obosita




purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Adee, nu Ariana era in burtica miscatoare? Parca tu pusesei un filmulet tare haios in sarcina. Si ce tare se ridica!!!

Ilinca, eu n-am zis nimic ca nu ma pricep, nici macar nu mai alaptez. Da asa m-am dezobisnuit, ca daca beau ceva ma simt tare vinovata, nu prea mi-e clar de ce, ca-n biberonul cu lapte praf nu trece. Ce mai beau eu acum, e bere cu lamaie, cred ca are numai 2% alcool, dar pot sa zic ca pana si asta ma moleseste.

Fetele, care aveti marsupii spuneti-mi si mie daca va sunt sau nu de folos si daca sta bebe in ele. Ma bate gandul sa-mi iau, mai mult de purtat prin casa, daca va puteti inchipui, pt ca Keutu meu are 7 kg si ceva, va zic eu maine ca mergem la dr, si vrea sa stea numai pe umarul nostru, ca are orizont mai larg. Si ma rupe! Cumnata-mea chiar mi-a zis ca acum 3 luni ma plangeam ca are numai 2 kg si ceva, acum ca are 7 iar ma plang, cine sa ma mai inteleaga?

Mai scriu maine cand ne intoarcem de la vaccin. Nici nu stiu daca se da oral sau il inteapa, e primul vaccin ce-l facem.

Keutu cheliutu 3 luni


Daaa, Ariana era burtica miscatoare. Si acuma ii la fel de activa, exact cum zicea Ilinca, asa da din maini si din picioare in timp ce scoate cate un sunet zici ca isi ia zborul. De ridicat asa tare cam de o luna, ii foarte dornica sa vada ce este in jurul ei, drept care se intoarce singura pe burta ca sa studieze locul

Eu am marsupiu de la Chicco, dar l-am folosit pana acuma de 2-3 ori. In primul rand ma doare spatele de la el, iar cand iesim afara de obicei Ariana doarme si nu ii place ca nu poate dormi in el; Pe vremea asta nici nu cred ca ii foarte indicat pt ca ii foarte cald in el.

purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput