Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

gigelica ai PM

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

chatonel... m-am laudat degeaba; a dormit mutunelul 15 minute si dupa aia.... a cerut papicaaaaaaa; i-am dat sa golesca tot ce a gasit, la 2 titi... si l-am pus in patut; acuma e acuma.... vedem daca mai caraie; eu am fugit din camera, sa-l las sa adoarma, dar cred ca el are alte planuri; sa inteleg ca tu esti mufata la dragonica????

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chatonel, Dyanna, si eu cred ca intru in club dar doar in cel de noapte !!
Ziua e ok, mananca si doarme ca un bebe adevarat ce este dar noaptea dupa trezirea de la 2 sau 3 urmeaza treziri la 2 sau 1 ora si nu inteleg de ce !!!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetili!

Am lipsit un pic, ca aici in deplasare e mai greu cu accesu la net si timpul. Beblina a fost suuuper urlatoare luni, de am crezut ca il chem pe tati sa ne ia acasa, dar de ieri i/am stopat supa de legume, plus ca s-a mai invatat cred cu alta casa, atmosfera, aer, etc. si ieri si azi s fost ceva mai bine. Cred ca i-am dat eu prea multa supa de legume, cand am inceput sa ii dau legumele pasate in ea, la zeama am respectat regula cu treptatul´, dar la legumele pasate m-am lasat dusa de val ca i-a placut, ce mama imbecila sunt si eu. Acuma dupa ce fac pauza sa vad ce imi zice doctorita, daca incercam iarasi legumele sau cereale, oricum o sa ii dau cu taraita, ca am invatat lectia.

Moni, felicitari pentru oficializare! O meriti din plin

Joanna, cand citesc ce scrii parca ma vad pe mine. La noi e mai bine in sensul ca doarme noatpea si afara in landou, dar in rest aceleasi urlete fara motiv, plecat de la restaurant, terasa, orice loc public si plimbat in nestire ca sa taca, etc. Sper sa vina vremuri mai bune

La Multi Ani ghioceilor sarbatoriti azi

Apropos de trezit noaptea, pitica mea nu se mai trezea, acu de cand suntem la Valcea se foieste toata noaptea si cel putin o data trebuie sa ii dau sa pape. La noi e si de adaptare, dar cred ca la voi e de cald. A mea ziua papa putin ca e f cald si seara o razbeste.

A, colac peste pupaza am si intepenit de spate si ma intorc precum lupul

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hihi, Lucica Purcica...mie imi ziceau copiii "Laura Balaura" si crede-ma ca exact ca un balaur mananc. Adica saptamana asta m-am tinut in frau un pic, am dat-o mai pe fructe (vishineee...ador vishinele!! Azi am mancat aproape un kil) sa dau cat de cat bine la botez
Azi a venit in vizita o fosta profa a mea (actuala colega, da' de fapt nu, ca de anul asta a intrat in universitar) si ne-a adus cadouri la toti, mie doua cutii de bomboane de ciocolata supe fine si buuuneee, la Sophiphi niste super hainutze (am vazut pe eticheta ca au si site, sarabanda.it, m-am uitat ce faine lucrushoare au), doua rochitze grozave, un compleu cam sexi pt. o bebelusha, 2 body-uri foaaaarte colorate si un hanorac trendy care ii va fi bun prin septembrie. Problema e ca sotzului i-a adus o sticla de uzo, cred eu (scrie pe cutie, ca e in cutie sticla: oyzo, Grecia, blabla deci am tras concluzia ca e uzo, nu?) si mi-e pofta! N-am baut chiar niciodata, cum e? Ce sa fac, sa beau si eu un degetzel? Nu e prea tare? Sophiphi doarme de la 21, dupa bunul ei obicei si se va trezi ori la 2 ori la 4, depinde...ce ziceti, daca beau si io acum o guritza se evapora pana atunci? Ca n-as vrea s-o imbat!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

oricum, am facut ceva laptic dela cate am bagat in mine- galactogilul e sfant, plus ca am mai baut ceiut de la humana si am luat si 2 pastile de galafor... pai si barbati'miu' ar fi facut lapte dupa atatea alea



Numa' io nu fac ieri am facut supradoza de galactogil, doar-doar... am halit juma' de cutie, ca mi s-a si aplecat de la atata dulce.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PISIK se mai intampla pupam nora. Si noi avem oarecari radacini valcene - bunicii dinspe mama sunt de p-acolo.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare la toata lumea si pupam sarbatoritii pe obrajori!

Simina, interesante filmuletele alea de vizionat, dar eu nu m-as stradui sa fac ca acolo. Mie si cand eram gravida si le-am vazut, mi s-a parut ca prea seamana a smotru baia respectiva, dar am zis ca na, nu am eu experienta. Parca baita trebuie sa fie o placere, bebele ala mi s-a parut ca o tine tot intr-un urlat. Iti spun cum fac eu si poate iti povestesc si fetele cum fac ele si poate te ajuta. Eu iau cheliutu si il dezbrac, cu un buretel (natural am eu, ca-i moale) sau un prosopel inmuiat in apa din cadita, il sterg cu grija la pliurile de la gat si de la axila, si pe unde cred eu ca mai e cazul. Luam cheliutu de pe masa de schimbat si-l punem in cadita. Barbatu-meu il tine si mai arunca usor cate o mana de apa pe el, sa nu-i fie frig, iar eu il spal usor pe spatic, burtica, picioruse, manute si alte parti componente, iar la sfarsit il spal pe cap. Poate ca nu-i bine, stiu ca mama zicea ca la fund trebuie ultima oara, dar eu prefer asa ca sa il tin cat mai putin cu capul ud. Am uitat sa zic ca pun in apa foarte foarte putina crema de baie pt bebe. Si ca atare nici nu il clatesc. Ce vreau sa subliniez, e ca moasa mi-a spus ca la baita miscarile noastre trebuie sa fie lente, nu grabite, ca sa nu se sperie bebe. Mie in filmuletul ala tocmai asat mi-a sarit in ochi, cum tot arunca o gramada de apa pe bebe si bebe urlllaaaa! Eu am facut asa cum ti-am zis si nu mi-a plans niciodata, nici macar prima data, cand nu-i trebuiau motive prea multe sa se puna pe bazait. Si nu m-as strofoca sa-l frec atat, ca doar il mai speli si altadata si nu-i decat un bebelus, nu-i unu ce a venit transpirat de la munca campului. A si inca ceva, in cartile mele scrie ca baita nu trebuie sa dureze mai mult de 5 minute, parca si acolo in filmulet zice ca nu trebuie sa dureze mult ca sa nu-l scoti epuizat si sa nu mai poata suge.


3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

salutare tufete

intru rapid, am o oboseala de zile mari: dragoana s-a luat dupa pretenu ei, alexandros, si m-a facut varza: de azi-noapte suge la doo ore! m-a capiat!



chatonel.. si al meu la fel; nu stiu ce are azi, dar m-a secaaaaaaaaaatttttt; papa la 2 ore, a si dormit o ora jumate ziua, cum n-a dormit de cand era bebe mic, dar s-a trezit cu gura mare; acuma nu am strop de lapte, am golit cutiile de galactogil si ceai de lactatie de la humana.... si rad sticlele de apa plata pe banda rulanta; o sa fac broaste-n burta

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David



Dr mea mi-a recomandat sa ii dau sa suga cat mai des pt ca de fapt suge de sete. Ei si atunci m-am gandit eu ca poate daca e sete sa inlocuim cu ceva mai racoros, decat lapte cald. Si atunci ii dau ceai. Cand vad ca i se fac brobonele de transpiratie pe fata sau este mai marait ii dau cate o lingurita de caei. Iar ne jucam iar ii mai dau. Si uite asa azi a supt ca la carte la 3 ore. Si chiar a supt. Ca pana sa imi dau eu seama ca ii e sete el sugea si la jumate de ora, de intrasem la banuieli. Azi a mers pacaleala sa vedem maine.

Incercati si voi poate de sete cer mai des. SI apropo de somn, dupa ce cu chiu cu vai il culc la pranz care de fapt e vreo 2.3 dupa amiaza, dupa jumatate de ora se trezezte intr-un racnet de arde casa. Pana astazi il luam in brate in dragaleam (si evident ii stricam somnul) Azi am schimbat tactica , m-am asezat langa el si repede am bagat tzatza in gura a tras de cateva ori si iaca a dormit copilul pana pe la 6. Ei, atunci eu zic ca ii este sete. Se pareca azi a fost ziua incercarilor.

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Kea, bine zici, curat shmotru! Stiu ca si pe mine ma impresionase foarte mult cand eram gravida, am zis: wooow, ce dexteritate! dar acum mi se pare exagerat...Cica sa spalam bine la axila unde se pot strange MIROSURI NEPLACUTE! Hai serios, as vrea sa vad si eu un bebelush care pute la subratz, da' ce, e tractorist?! Si recomandarea aia, sa-i uscam parul cu foeunul! Sigur, nu vrea sa-l si vopsim si sa-l facem permanent, sa se deterioreze cu totul, din start? Il usuca si pe bietul bebelus chelios cu foenul, de parca ar avea ditamai claia in cap...of si vai.
(nu mi-a raspuns nimeni in legatura cu uzo, nu-i bai, risc si ma indrept spre el...sa-mi pun un degetzel..sper sa nu-mi pierd uz(o)-ul ratiunii!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput