Leoaicele DC *(39)*-in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Zuzilici, bine ai ajuns la noi ! Si eu te stiu de la nou stil, insa eu l-am abandonat in favoarea ciocolatii Isabella este superba, te-am mai prins acolo la subiect cand imi fac curaj macar sa citesc

Copilutza ... si eu am avut doo zile de kko

Revin ...

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Zuzilici bine ai venit .
acum sunt 2 Isabelle la leoaice cuna Maria a ta si o Elena a mea sunteti in listutza

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Daria probabil ca ti s-a mai spus dar nu strica sa citesti de 2 ori. Giulia e o superba si-are niste ochisorii de te baga-n boala. Se pot scrie cantece si poezii despre ei.
Ma bucur sa te "revad" . Si zi asa ii tragi cu cioco, no problemo.
Dodo multumesc frumos si intr-adevar fetele noastre sunt tize , ba mai mult sunt nascute si-n aceeasi luna.

Cuba 2009
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Zuzulici , am admirat pozele voastre din Cuba aveti o fetitza foarte frumoasa si vesela, sa va traiasca!

Edit : unde locuiti in Canada? cum este acolo? eu iubesc aceasta tara dar nu voi ajunge niciodata sa o vad-cel putin asa cred acum .
cand ai timp poate pui ceva poze si de la voi de acolo si poate ne povestesti cum este Isabela ta, cu cine sta sau o duceti la gradi deja


Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

As avea nevoie de un sfat (cine se pricepe bineinteles):
so... eu sunt in cocnediu de cresterea copilului pana in sept....ok
sefu' are angajata o tipa pe postul meu....bun
next... eu mi-as dori sa mai fac un bebe si sa nu-l mai incurc sa ma intorc la munci si sa se dea fata care o are afara iar eu in cateva luni sa plec
asadar....ce pot face sa am continuitate pe cartea de munca si sa nu ma duc la serviciu?

imi trebuie cumva cateva luni lucrate inainte de un prenatal? (caz in care ar trebui sa-mi platesc eu darile la stat iar sefu' sa-mi pastreze cartea de munca activa)

sau pot sa faca rost de medical si s-o tin asa pana in prenatal?

cam care ar fi solutiile?

multam!

ps: n-am uitat de poze. cum am timp ma ocup de ele.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata fetele, cafea

Bun venit in grup livyei si Zuzulicei sper sa fiti cat mai active
Zuzulici si eu ca si Cata unde stai in Ca? si eu visez sa ajung acolo, dar poate in next 2-3 ani, eu nu vreu sa crap in australia, mancata de nush ce vietate ne aparuta in regnul animal

Daria, fetele, ce ati gatit ca si mine, dealtfel, (ma laud, normal - modestia ) ardei umpluti, musaca, borsh de perisoare, tort de clatite, priptura de vita, , azi am pauza

Ioana sunt bine incerc sa ma mentin la suprafata

restul trupei

noi suntem ok, azi ar trebui sa merg sa schimb sterletu ( dupa faza, "mai bine i scot ca oricum nu facem secs" apoi schimbai, apoi scoatel ...... ) cum dreacu sa nu ametesc ? problema e ca am sangerat si acuma parca s-a oprit
..am sa merg totusi la dr

sper sa reusesc sa pun niste pozici

pup iu!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...

La Navodari e innourat si eu am "gaseala" cu o forumista(sper sa nu "ploaie" caci altfel nu ne cunoastem-nu vreau sa-mi ud Isabella)
A inceput sa ploua mocaneste
Daria si poate azi e mai bine
Emma nu ma pricep ,dar ma bucur ca ti-am facut"pofta" de BB2
Zuzilici ,coincidente,coincidente...
Cata,Raluca,ANCAAAAA,Copiluz,Lilia,Aniiiii,Nicole,AdiLivya...

Astrele spun:

Familia si prietenii vor fi pe primul loc astazi.

Ideile tale se vor contura astazi si asta te va inveseli pentru toata ziua. Viata ta sentimentala atinge cotele maxime. Iubirea este in aer. Se simte si la tine.




oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza.
Emma,intreaba la legislative.
Dupa parerea mea,din ce-am citit,nu poti sta acasa in medicale atat.Acum esti insarcinata?Ca s-ar putea sa mai dureze nitel pana ramai..Pana la prenatal mai sunt cam 7 luni,asta daca ai fi acum insarcinata si nu ai cum sa o tii in medicale atat pt ca exista un numar de zile maxim,apoi trebuie sa intrii in comisie..Si nici nu stiu ce dr ti-ar da atatea medicale,ca dr de fam nu poate decat 14 pe luna,maxim..in total 40 si ceva parca,..am uitat.
Nu poti sa-ti platesti tu darile,din cate am inteles eu de la legislative.Deci ca sa ai continuitate pe cartea de munca trebuie sa te intorci la munca si sa lucrezi min 6luni,ca poti intra apoi in CIC 2.
Eu asa stiu din ce-am tot citit,nu stiu daca intre timp s-a mai modificat ceva.Insa cel mai bine posteaza un subiect la legislative si fetele sau marius te vor ajuta.

Dodo si eu as vrea sa ne vedem,dar nu acum,ca am barbatul in pioneze si tre' sa am grija de amandoi.

Zuzilici,bine ai venit.

Eu sunt nedormita de 2 nopti,nu din cauza copilului,ca el e un cumintel,ci din cauza sotului care se simte f rau..Si tot de 2 zile alerg de la unu' la altu',la farmacii..(noroc ca am multe aici)..
Va las,ca ma cheama datoria..
O zi superba va doresc.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Dodo, trimit eu soare si 30 de grade
Ledi, sanatate multa sotului
Emma, musai sa intrebi la legislative !
Zuzilici, poi eram io, Mamicadulce, tu si Sigrid - de care nu mai stiu nimic de o groaza de vreme Pe Mephala, Delidana si Tzuni nu le pun ca`st slabanoage

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolle_t spune:

Cu scuzele de rigoare intru si va salut.De citit v-am citit dar de scris nu.Asa ca azi e inceputul
Salut fetele cele noi si le urez bun venit.Intr-adevar lumea nu prea este activa, probabil si din cauza concediilor, dar o sa treaca toate astea.
Eu ma bucur tare mult ca am terminat cu clasa l si avem vacanta.Cred ca mi-am dorit mai mult decat si-ar fi dorit domnisoara mea.Sotul s-a intors din tarile straine asa ca acum sunt mai linistita si mai fericita.

Mergi la inceput