Cu dragoste din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

La multi ani Gabriela! Sa fii sanatoasa, iubita si sa te bucuri de toti ai tai! Tot ce iti doresti si numai bine! Si pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi69

Eu am fost la mare(la turci) la trei luni.Si ce m-am mai balacit!

Adriana



Eu am fost aseara la bazin si am vazut o viitoare mamica in bazin... Asa imi amintesc ca mi s-a spus... dar am specificat sa intrebe un doctor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi25

Scuzati ca ma bag in discutie, dar vreau sa va avertizez legat de capuse....sunt din plin capuse infestate in Romania....si nu, inca nu este vaccin.Aveti mare grija....cu atat mai mult ca multi medici nu prea iau in serios si fooooarte rar gasesti medic care sa recomande 24 zile tratament cu antibiotic imediat dupa o muscatura.
Vedeti ca este subiect despre borelioza in subforumul Clinica virtuala.



Ba da, exista un vaccin. In Austria si Germania este chiar obligatoriu.
Daca te intereseaza intra pe subiectele pe care activeaza mamici care locuiesc in Austria si vei afla cum se cheama. Apoi poti da comanda prin farmacii sau depozite farmaceutice...
Nu chiar acum dar, pot sa iti spun si cum se cheama (intr-un viitor apropiat). Noi vom merge in septembrie la Graaz in sudul Austriei la un parc tematic cu dinozauri si, cum majoritatea activitatilor se desfasoara in aer liber si f iniarbat, ni s-a recomandat sa avem in vedere procurarea si administrarea acestui vaccin din timp... numai ca acum pe moment nu am la indemana documentul sa iti scriu denumirea. Dar se poate rezolva. Cand am sa hotarasc exact perioada am sa fac si comanda acestui vaccin...

Ma doare capul de nu mai pot. E vremea sau 'batruneturile' sau asta e... dar m-as duce acasa sa dorm.. imposibil, trebuie sa merg la dentist la 12 si cine stie cat mai stau acolo...
Ma rog, una peste alta... o zi buna si racoroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

http://www.cdc.gov/vaccines/vpd-vac/lyme/default.htm

Adica ceva ceva stiam amandoua. exista vaccinul dar nu se mai produce in mod curent.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

am sa ii contactez pe aia de la Graaz sa imi spuna cum sa il procur pe susnumitul vaccin daca tot m-au starnit si va spun si voua.
e posibil sa nu il mai produca americanii dar europenii sa il aiba sub alta denumire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

La multi ani, Gabi, sa fii sanatoasa si fericita cu familia ta!
noi ne-am intors aseara de la concert u2 la milano, a fost absolut bestial ... inca visez si mai vreaaaauuuuu



www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

n-am prins intrebarea Ramonikai, dar eu m-am balacit la mare de m-am saturat cit am fost gravi.
la piscina n-am fost ca mi-a fost teama de diversi microbi

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Gabi, la multi ani!!!! La si unu de ani...ce sa iti mai doresc, ca le ai pe toate. De sanatate ai mai multa grija si sa de Dumnezeu sa te inconjori numai de iubire. Mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Gabriela!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi.

Carmen, si mie mi-a interzis medicul sa merg la piscina pe perioada sarcinii. Tot din considerent de microbi ... si ca nu se prea poate administra mare lucru ca sa-i combati pe perioada sarcinii... La mare... n-am avut voie ca eram deja in luna a-6-a si nici la soare mi-a zis sa nu ma expun ....


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna fetelor

spuneti-mi va rog o vila, cabana, pensiune ... la munte (cat mai aproape de Iasi)care sa aiba loc de joaca pt copii, eventual piscina, ponei ... unde am putea merge cu H.

Merci.



Mergi la inceput