Cu dragoste din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

mihharo, noi mergem in curte la Cantemir sa scrie cu creta, sa alerge... In parc nu mai merg, exact din acest considerent. Acolo mergem cu copii pe care ii stim si care daca sunt bolnavi nu vin sa-i imbolnaveasca si pe ceilalti... daca tot stai in zona, vino si tu...


Multumesc de invitatie, Lacramioara. Inca nu locuim acolo, acum facem curatenie generala in apartament si mesterii astia se misca cam asa (ca n-am gasit melc) dar pe la sfarsitul verii speram sa reusim sa ne mutam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003

Scuza-ma Ramonika, am uitat sa iti raspund...
Mai adauga la lista Baia Comunala, Motelul Bucium si mai este una pe soseaua Bucium, parca Spa se numeste.
Intrebarea intrebatoare la tine este, tu ai voie sa faci baie in bazin? ca stiam ca nu e indicat... Iarta-ma ca imi permit, insa e bine sa stii, in caz ca nu ai fost avertizata.
Nu te supara...



nu e voie adica sa ma scald nicaieri? de ce? nici la mare (daca o fi sa ma duc)?

si la piscinele de la hoteluri, banuiesc ca nu poate merge oricine sa faca baie, trebuie sa te cazezi acolo sau cum?



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Ramonika, poti sa mergi la hoteluri sa folosesti piscinile daca platesti accesul.
Intreaba un doctor, mie mi se interzisese si baia in cada cu atat mai mult in bazinele altora... Nu o lua de buna eu asa imi amintesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Eu am fost la mare(la turci) la trei luni.Si ce m-am mai balacit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005

Fetelor, stiti cumva cat costa biletul de intrare la acest si de unde se pot cumpara?
http://www.mmb.ro/ro/stiri/concert_de_muzica_psaltica_la_iasi.html

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07


N-am idee..insa mi-am amintit sa va spun ca am fost duminica seara la un concert de muzica baroca-orga,trompeta si oboi- la Catedrala Catolica,s-au cantat arii,sonate si suite din T.Albinoni,F.Geminiani,J.S.Bach,G Finger,J.Pachelbel,J.Stanley si G.F.Handel.
Au cantat si ne-au incantat maestrii :Marcel Octav Costea-orga, Iancu vaduva-trompeta,Dorin Gliga-oboi.

A fost minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer un frappe si un suc de portocala proaspat stors, cu gheata si va doresc o zi buna.


Lacramioara si Stefania Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

LA MULTI ANI, GABRIELAG!!!!
Sa fii fericita,iubita si sa te bucuri de toate lucrurile frumoasa din viata ta!!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ce matinala esti, Lacramioara!

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihharo spune:

Gabriela, LA MULTI ANI si de la noi, sanatate si noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

La multi ani Gabi!
Sa fii sanatoasa,fericita si iubita !



Mergi la inceput