Mamici de zmeurici de iulie-august (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mergem acasa, yuppy-yuppy-ei!!!!!
a scazut 200 gr, de ieri a inceput sa puna pe el, se prezinta bine, razele la plamani erau ok, dar tot nu erau maturati 100%, i-au facut injectiile de rigoare, acum asteptam externarea si ceva rezultat la nu stiu ce analiza.
Oricum, numai dupa 13:30 plecam acasa.
Cica dr. ...m-am tot gandit ca trebuia sa va dau drumul sambata si veneati azi la control si externare, dar fiind prematur...ma gandeam ca va panicati acasa cu el. Nu mai conteaza acum....doamne ce fericita sunt!

nu mai conteaza hemoroizii...sunt convinsa ca trec mult mai repede acasa.....

ne-am distrat la spital, gasca nebuna, dar nici nu am fost taiata/rupta tare, asa ca a fost floare la ureche. astept sa treaca si hemoroizii sa-mi preiau drumurile zilnice cu masina....tare bine ma simt...nu zici ca am nascut...burtica asta ma da de gol, dar scapam noi de ea.

M-am uitat pe fisa mea...placenta a avut 400 gr, bb 2880, lichidul....cred ca numai vreo 5 kg am pierdut. asa ca am de dat jos o groaza.....

AndreeaC refacere usoara si mult laptic!
Bine ai venit pe lume printesa, sa fii sanatoasa si cumintica!

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

" Astazi la ora 15:09 a venit pe lume zmeurica Alexandra Maria bebe de Andreea C. Nastere normala cu epidurala, 39s1z, 3250 gr, 50 cm, apgar 9"


Felicitari Andreea C! Bine ai venit pe lume Alexandra Maria!!

Viitoare Mami superr fericita! 37s Isabelle
AMR 3 SAPTAMANI Bebelina in burtik Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Andreea_C,felicitari!!!!Sa va traiasca printesa!!!! Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Giova super!Veniti acasaSi BB Edi inteleg ca e un fortos daca trage tare din tzitzi
Hera uite aici despre pusee,pana iti raspund mamicile.Poate va regasiti. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=97022
ma bag in pat.Pup.


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Citat:
citat din mesajul lui hera01

neata

Cum este sa dormi mai mult de 2 ore ?De cand s-a nascut Roan (3spt) nu se mai doarme la noi in casa, azi dimineata mai aveam un pic si al aruncam peste gard la vecini, schimbat scutec, mancat si pe urma pus pe urlat cat al tine gura si plamanii(si al tine)si nimic , ASOLUT nimic nu al calmeaza , dat si infacol ptr colici si tot nu ajuta.
Fetele care au deja copii, ce faceti cand chiar va simtiti coplesite de astfel de sentimente?


Incearca metoda dr. karp, poate tine Eu mi-am luat carticica si studiez la greu Dar gasesti filmulete si pe youtube. Poate, poate ...

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si37+ cu Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

mQQm, felicitari pentru travaliul in direct! esti o curajoasa ca ai rezistat atat de mult!
Bine ai venit pe lume bb grasunel de mQQm!


Andreea C, sa-ti traiasca micuta printesa!

Cri mami de Ale ( 2003) & +32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Intru si eu sa o felicit pe Andreea_c, suntem prietene si sunt incantata!!!! Bravo printesa mica sa fie sanatoasa si fericita cu parintii ei si fratiorul Radu.


Clau 29+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

neata fetelor,
Felicitari noilor mamici!!!
AM NISTE EMOTII !!!!! DE NU MAI POT!!!!!! Azi merg la doctor sa programam cezariana, sper sa ma opreasca azi. oricum va fi saptamana asta , dar nu mai am rabdare.

Multi pupicii!!!!

http://bd.lilypie.com/E9zmp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui icmanu

neata fetelor,
Felicitari noilor mamici!!!
AM NISTE EMOTII !!!!! DE NU MAI POT!!!!!! Azi merg la doctor sa programam cezariana, sper sa ma opreasca azi. oricum va fi saptamana asta , dar nu mai am rabdare.

Multi pupicii!!!!

http://bd.lilypie.com/E9zmp2.png


O sa fie bine! Suntem alaturi de tine!
Sa ne spui ce s-a hotarat!

Cri mami de Ale ( 2003) & +32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata!!!!Noi tot in formula 2 in 1,tot astep semne,degeabaGiova,felicitari ca va lasa acasa si sunteti amandoi ok,cred ca esti tare nerabdatoare!Alinutza,te-am visat azi noapte,ai nascut gemeni si erai taaaare surprinsa.....off,visele astea!Mica,voi cand plecati la Cluj?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs40+(dupa calculele mele)39+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput