Mamici de zmeurici de iulie-august (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

fac dimineata plinul...aseara nu mergea la un moment dat serverul si am pierdut vreo doua mesaje

Giova..crunt prin ce treci..cred ca de problemele cu alaptatul nu scapa niciuna dintre noi indiferent de modul de nastere. Eu cand am avut primii hemoroizi in sarcina si care incepusera sa sangereze m-am dat cu tot felul de creme naturiste care au ameliorat relativ putin...noroc de Crixia care mi-a recomandat Proctolog. Incearca-l si pe asta...pune sotul sa intrebe la farmacie daca e safe pentru alaptat..si mult succes

Meleea felicitari pentru bebe grasunel...inca putin si-l trimiti la gradinita. Ma bucur ca ai mai dat vesti...ma ingrijorasem cand nu am vazut ca nu ai mai intrat. Hai ca mai e putin pana pe 13

Lorelay frumoasa gravidutza...si rochia e super.

Alina la mine numele de Eric are alta rezonanta...nordic blond, vanjos si care inspira putere...barbata;miu rade non-stop de mine cand imi aude explicatia. Spune ca ce dezamagire o sa fie pe capul meu cand o sa vad prima data un bot de carne...da' las' ca-l face mami puternic, sa moara fetele dupa el (cred ca m-am dilit de la gravidenie...dar acum cat mai pot sa invoc motivul asta).

gata fetelor...ma pregatesc sa plec..am trebi importante astazi si vreau sa incep de dimineata
pentru zmeuricile care mai apar astazi


Alinutza s35 viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Good morning..m-am trezit de dimineata caci o astept pe dna cu curatenia..cica vina la 8 dar uite ca e 8:15 si nimic...sa vina odata ca sa termine odata...

Alinutza..chiar..ati montat patutul si comoda? hai ca vreau sa le vad .

Giova ma inspaimant de faza cu hemoroizi, eu am avut sangerari inainte de sarcina am fos tla control si stau acolo in interior ei, ma asteptam sa apara si in sarcina dar vad ca nu..insa la nastere sigur isi scot ei capul afara..brrrr...nasol moment..nu vreau.

Pooh, Monica...nica in noaptea asta? Eu am avut asa parca niste dureri vagi de mijloc.

Meleea noi avem acelasi termen..hai inca putin..stiu cum e

Azi noapte ma cam durut mijlocul si burtic, dar ieri am si exagerat..am fost la curte, apoi la plimbare prin Hersatrau pe jos si cu vaporasul si terasa...tot tacamul..dar a fost asa frumos ....

s38 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

neata

Cum este sa dormi mai mult de 2 ore ?De cand s-a nascut Roan (3spt) nu se mai doarme la noi in casa, azi dimineata mai aveam un pic si al aruncam peste gard la vecini, schimbat scutec, mancat si pe urma pus pe urlat cat al tine gura si plamanii(si al tine)si nimic , ASOLUT nimic nu al calmeaza , dat si infacol ptr colici si tot nu ajuta.
Fetele care au deja copii, ce faceti cand chiar va simtiti coplesite de astfel de sentimente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Salutare

Ylla , felicitari si refacere cat mai usoara, bine ai venit bebe Luca Andrei!

mamilivia, felicitari si bebe Daria sa fie sanatoasa,papacioasa si bucuroasa!

uliiasi, felicitari pentru curaj si fie ca bebe David Andrei sa va aduca numai bucurii! Asteptam vesti si pozici de pici.

mqqm, felicitari si bine ai venit pe lume bebe voinicel !

AndreeaC , felicitari pentru printesa Alexandra Maria!

36+ Tudor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Inca nu stiu nimic de bb, daca ii da drumul acasa. eu sunt ok...pot pleca, toti dr. imi zic ca daca e cu mine in salon, e ok si plecam...inca nu indraznesc sa vb. cu pediatra. la ora 10 aflu. Doamne ajuta! vrem acasaaaaa!!!!!

Bb e un cumintel, doarme mult si se trezeste la 3 ore cu o super voce si tare nervos...cautand tzitzi.
laptic am slava domnului, am scapat si de furie si de colostru....acum incepe sa vina totul mai usor.

bianca azi dim. erau mult mai retrasi hemoroizii, am reusit sa pun crema si inauntru, are aplicator pt. asa ceva si s-a cunoscut.
dar azi dim. am fugit la wc pt. lipsa mare si uite ca iar au mai iesit....sa ajung acasa, rezolv totul cu bai si alte cele.

va dau vesti imediat ce aflu, daca plecam nu o facem mai repede de ora 13.

toate hainutele luate pt. bb pt. iesit sunt enormeeee....al meu nu mai are timp sa cumpere, saracul l-am purtat zilele astea de a innebunit, si cu pregatirea cuibului si tot, si cu copil....

revin cu vesti.... la toate mamicile, zmeureii si.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Giova, imi pare rau pentru ca ai probleme, sper sa treaca . Si eu am folosit Proctolog de care zicea Alinutza, dar inainte de sarcina. Stiu ca e pe baza de anestezic local usor si ca este f eficient, sper sa-l poti folosi si in perioada alaptarii.

PatriciaArdelean, iti doresc sa treaca totul dupa nastere.

Elenada, maine 36, esti fenomenala!!! Moniland, atat de activa cu 2 bebe la burtica !!! Sunteti foarte tari mamicilor de gemenasi. Bravo!

ayda m,dar stiu ca ai convins-o pe bebelina sa mai stea in burtica, cum ai reusit?

Galarina, noi avem acelsi dpn si bebe al meu are tot aproximativ aceeasi greutate, dar se fac ei mari. Eu ma rog totusi sa mai stea in burtica sa mai creasca, daca va dori daca nu crestem dupa

Fetele care doresc, donez contractii dureroase zilnice! Rog multa seriozitate! Eu imi doresc sa ajung la 40 ca sa mai creasca bebe.

Mamicilor, va doresc sa treceti peste toate problemele cu alptatul

36+ Tudor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata!
Andreea_c FELICITARI!!!Recuperare usoara si laptic mult mamico!Bun venit BB Alexandara Maria!Sa fii papacioasa,cumintica si o viata minunata sa ai!!!
Hera vezi sa nu fie cumva puseu de crestere.Exista mai multe ture de asa ceva si am inteles ca sunt destul de dureroase si naspa in primul an de viatza la BBei,adica se manifesta exact cum spui tu:plang orice le-ai face,chiar daca sunt papati,schimbati,etc.Singura metoda care mai da roade e sa-l tii pe BB in brate cat mai mult pana trec.Tre sa se simta in siguranta si mangaiati.Deci in afara de colici sunt si nenorocitele astea de pusee,nmai tarziu dintisorii...dar crestem
Giova parca ai fi in vacantza.Auz:plecat toata gascoteca de paciente la pizza in pijamineImi pare rau cu hemoroizii,poate azi scapati si veniti acasa si mai te dregi tu cu una-alta acasica,ceva bai de sezut.
Alinutza bafta la ce faci tu azi,ca vad ca esti ft intreprinzatoare si pusa pe fapte mari.No ai grija si las-o mai moale,ca esti dupa raceala si se pare ca ai uitat episodul cand ai venit acasica lesinata de la caldura.
Noce lasa ca nici cu lasagna ta nu mi-e rusineImi plac pastele de mor si mai ales cu tomate, nu sosuri albe.
Romanitza un pup pt fiecare fata
Noi am inceput sa reluam gynipralul...musc din pastilutza cam in trei reprize si vad ca nu mi-au iesit bubitze.Pupa muta burtica din locMa baga in toate alea,taaare panicoasa sunt si pe buna dreptate cu durerile astea menstruale care ma tin de atatea saptamani si ma iau cand mi-e lumea mai draga ori spun ca am scapatM-am apucat de facut dulapurile pe reprize,sa vad cum ma misc azi ca mai am un pic.
aseara gafaiam ca pestele de la caldura,asa imi venea sa dorm pe banca afara,e horror fara AC.
Va doresc tuturor o saptamana excelenta si nasteri usoare!
Grishca chiar doream sa te intreb cum te simti..hof!
Multumim Giova si Alina pt info legat de testul respectiv la BB.Habar nu aveam.
aaa si Lorelay multumesc si de info legat de weleda unde se gaseste la unguri,deja am sapat pe net in urma celor spuse de tine si vad cum gasim pe cineva sa ne aduca.Noi clar nu mai mergem,abia ma tin pingelele sa merg cu masina un pic si pe jos si mai un pic
Voua nu va pare horror trim 3?Sau sunt eu dusa?
KISSES


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Buna dimineata

wow deja s-au nascut multe zmeurici. La multi ani minunati si felicitari mamicutelor!

Suntem si noi pe utima suta de metrii, parca nu mai am rabdare sa astept. Dpn e pe 18 iulie dar eu tot sper sa nasc mai devreme, desi nu am deloc contractii si colul e inca tare. Si cu Philip am asteptat 10 zile peste termen cand mi-au provocat contractiile. Dar acum as vrea sa simt cum vin de la sine fara sa influentez durerile. Sa vedem cand o vrea bb Marc sa vina, ca tare curioasa sunt cum arata!

Va dorim o zi minunata

Nico

38+
Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata si de la noi ! Ne-am trezit mai de dimineata pentru ca am avut putina treaba , acum tare as vrea , sa vedem daca ne lasa arsurile in pace !
Maine mergem la ecograf , sper sa fie totul bine , e posibil sa ma opreasca in spital pentru cezariana !
s 37+ Laura Maria
http://picasaweb.google.com/andreeajianu2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Mmmm a mai aparut o zmeurica era sa scriu piersicuta. Merg imediat in piata sa-mi cumpar
Felicitari ANDREA C pentru zmeurica Alexandra Maria, frumos nume. Sa fi sanatoasa, sa cresti mare si frumoasa printesa
Noi azi mergem la nenea doctorulAbia astept sa vad ce face printesa mea
Azi noapte am dormit mai bine. Aseara a plouat si s-a mai racorit afara iar in casa asa placut era...
Aseara am vorbit pe mess cu Nico23 de la pozitia 73. Fetele care va ocupati cu modificarea listutei, treceti si la ea o si mai stiu ca naste la spitalul CFR2 cu dr. Florina Mihalache. Sper ca nu am gresit
Nico23 daca am gresit ceva date te rog sa anunti, da? te asteptam pe forum
Merg la piata ca se vine caldura....

aaa era sa uit pentru mamicile care azi se vor intalnii cu zmeuricile lor.

33+viitoare mami de Maya
burtica la 34 s

Mergi la inceput