Parinti adoptivi in asteptare..

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Eu v-as sfatui sa va ocupati personal de cereri si sa le trimiteti in toate judetele tarii. Succes.

www.Satmarean-Alexiss.piczo.com

http://b1.lilypie.com/3q8rm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_gabi spune:

Da, pentru mine a fost destul de greu cu unul singur, adica adaptarea noastra a fost mai dificila cu toate ca am reusit sa stau acasa cateva luni cu el la inceput.Recunosc ca nu m-as fi descurcat cu doi copii dar nici noi nu eram pregatiti pentru doi, nu suntem nici acum deocamdata.
Dar crede-ma cand ne-am intalnit puiul pur si simplu am stiu ca el trebuia sa fie acela, n-am avut nicio indoiala, era perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

sufletDInger-Pai de doua luni numai asta am facut.Am trimis cereri prin fax,scrisori cu confirmare de primire dupa care telefoane sa vedem daca au primit cererile noastre.
Ce sa facem mai mult??Stam pe telefoane mereu,intrebam in dreapta in stanga.Toata lumea ne spune sa asteptam luna septembrie sa vedem ce se intimpla cu ORA.
Am incercat cu pile,relatii etc...la fel.Luna septembrie ca acum e perioada de concedii.Asa ca astetam sa se implineasca destinul.
Daca aveti alte idei noi le asteptam cu nerabdare.

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IT

Buna,

Simo, vineri noi am mai trimis vreo 3 cereri in judete diferite .. Astept sa vad ce raspuns primesc saptamana viitoare. Intr-unul din judete ni s-a spus ca au doi frati de 7 si 4 ani. Nu stiu ce sa zic.
Nu prea suntem pregatiti sa adoptam doi copii.

Mirela, poate nu ar fi rau sa cunosti copilasul. Nu se stie. Oricum bafta multa!

IT la inceputul lui august am stabilit sa mergem sa vedem baietelul, am de pe acum emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela_70
IT la inceputul lui august am stabilit sa mergem sa vedem baietelul, am de pe acum emotii...

Mirela, multa bafta, doamne ajuta.Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabibociort

Citat:
citat din mesajul lui mirela_70
IT la inceputul lui august am stabilit sa mergem sa vedem baietelul, am de pe acum emotii...



Mirela, multa bafta, doamne ajuta.

Gabrielafericita dewww.webshots.com/user/gbociort" target="_blank"> MARIA (07.08.2007)
ce nu te omoara, te face mai puternic......si mai bun

Gabi iti multumesc mult,am vazut pozele cu Maria si cu voi de la Bihor, sunteti o familie f. fericita.Te pup si pe tine si pe frumoasa Maria.Sper ca in curand sa pot pune si eu poze cu baietelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IT spune:

Mirela,

Sper sa fie bine si sa aveti o experienta minunata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

mirela_70- Hai Mirela!!! Sa auzim vesti bune si sa te muti de la subiectul asta si sa intri la "Nascuti din suflet, crescuti in inima " unde speram cat de curand sa mergem toate si sa uitam de "Parinti Adoptivi in asteptare!!
Abia astept ziua cand o sa pot sa imi impartasesc bucuria cu fetele care scriu acolo!!!
Asadar: mult succes si sa va ajute bunul DD ca acest baietel sa fie al vostru cat mai repede!!!!

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Simo,IT,maria_t_71 va multumesc pentru incurajari si va doresc sa va gasiti copilasii cat mai repede.Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

buna fetelor

si noi suntem atestati din aprilie, si noi am trimis peste tot adrese dar......... nimic deocamdata. asteptarea asta ma omoara............. in adevaratul sens al cuvantului............
maria_t1971 iti trimit un PM sper sa imi rapunzi
pupici

Mergi la inceput