Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (325)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonjour si de la noi !
Ana de France cu mare chef de curatenie si eu plus ca am si un maldar de haine de calcat...
Maraki bine ca s-a terminat cu bine aventura ta cu Robert, sanatate multa sa se faca bine repede. Cre sie u ca ai tras o spaima, bine ca nu afost ceva mai grav.
Giova drum bun spre casa cu bebelinul cred si eu ca abia astepti sa ajungeti in cuibusorul vostru cu hainutele nu iti face griji ca intr-o saptamana si mai ales dupa inca o spalare o sa ii fie bune toate, e si bine sa ii fi un pic mai lejere ca se imbraca mai usor.
Pufmic salutari de la noi, asteptam poze.
Pe mine ma asteapta o perioada mai congestionata Jean-Paul are 8 garzi luna asta, a inceput de azi cu prima garda, lui Alain la gradi nu prea i-am gasit locuri ca e super plin si merge 2-3 zile pe saptamana sa incapa toti copii pe rand...asa ca sa te tii ce o sa ne depanam impreuna si la bine si la rau. Mai am de umblat pe la Primarie sa fac dosarele de cantina si centru de activitati pt miercri mai mare distractia cu el, azi la Posta cat am stat sa trimit un plic pt Jean am crezut ca darama posta .Partea buna e ca are tati si 8 zile libere dupa garzile astea si o sa ne mai miscam si noi in mici excursii, s-a mai racorit a dat-o pe ploaie si sincer imi pare bine ca muream de cald.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola,
Irina felicitari !!!! Sarcina usoara !!
Silvi si eu cu curatenia dar asa nu am chef , cred ca am sa o las pe maine , sunt turtita rau de la caldurile astea . E o zapuseala groaznica aici , a plouat de vreo 3 ori cate 5 min , si si mai irespirabila s-a facut atmosfera.
Giova, ati ajuns acasa ?
Maraki vai de capul meu prin ce ai trecut , dar nu inteleg de ce nu ai sunta deja sambata seara la politie, doar iti cunosti copilul si mai ales stii ca nu pleca asa imbracat de lucru ?
La noi sunt fieste toata saptamana , ieri am fost la bataie cu confetii , azi mergem din nou


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana_m

Hola,
Irina felicitari !!!! Sarcina usoara !!
Silvi si eu cu curatenia dar asa nu am chef , cred ca am sa o las pe maine , sunt turtita rau de la caldurile astea . E o zapuseala groaznica aici , a plouat de vreo 3 ori cate 5 min , si si mai irespirabila s-a facut atmosfera.
Giova, ati ajuns acasa ?
Maraki vai de capul meu prin ce ai trecut , dar nu inteleg de ce nu ai sunta deja sambata seara la politie, doar iti cunosti copilul si mai ales stii ca nu pleca asa imbracat de lucru ?
La noi sunt fieste toata saptamana , ieri am fost la bataie cu confetii , azi mergem din nou


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m


Ana pai m-au bagat in ceata aia de la sv. Cu doua seri inainte au iesit toti la un club, cand m-am dus la sv spuneau ca o fi cu vreo fata si sa nu-mi fac griji ca poate s-o fi dus pe la Toolwood un fel de bazar misto rau care se deschide o data pe an. Este cu fel de fel, negrese care fac codite, tipi care te tatueaza,imbracaminte mai mult pt astia cu raegge,ai ce sa vezi acolo. sapt trecuta a venit UB40 si a cantat acolo, am zis ca poate stiu ei ceva si eu nu...prea erau lejeri si-mi spuneau sa nu-mi fac griji
Azi a fost la dr. cu Giorgos si am stat cu grija rau de tot ca vazusem leucocitele mari dar dr-ul a spus ca nu are nimic, in schimb sa renunte la proteine ca sant periculoase. A cumparat Robert o ditamai cutia cu proteine, cum i-au astia care se duc la sala si de 2 sapt lua de 2 ori pe zi nu stiu cate linguri de praf cu lapte. medicul a spus sa renunte la ele si le.am aruncat.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Irinaaaaaa, felicitari iubita!
MA bucur din tot sufletul pentru voi. Tot in decembrie nasti....sau in ianuarie?
Sunt bucuroasa si ca e bine Mario si sper ca s-au spulberat toate temerile voastre.
Mai, daca nu zicea Ana de Spania eu nici nu-mi dadeam seama ca esti . Si asa m-am intors si am citit de 4 ori mesajul tau sa vad unde ai spus de sarcina si de unde a dedus Ana de France + ala....norocul meu ca pana la urma am vazut semnatura
(deh, ce sa fac, de-abia m-am trezit ca am dormit 4 ore cu fi-miu, de pranz cica)

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Asa, si acum sa vin si eu cu "problema" mea
Luni am programare la ginecolog pentru un Pap, un examen de secretie si un consult mai amanuntit al partilor reproducatoare ca nu am mai fost pe la un doctor de genul asta de la controlul de 6 saptamani de dupa nastere.
Daca imi da unda verde incercam si noi bb2. Evident ca acum imi doresc foarte mult fetita si citesc tot ce prind pe toate site-urile de calculare a perioadei fertile cand iese fetita, cand e luna plina, calendare chinezesti, alimentatie specifica, babisme etc.Vreau sa fiu bine pregatita cel putin la partea de teorie dar mi-ar prinde bine niste sfaturi de la mamicile care au fetite, mai ales care au baiat si fetita/ fetita si baiat, deci au reusit schimbarea de sex la al doilea copil.
Si mai ales, de la mamicilie din Ro, m-ar interesa lista cu analizele recomandate preconceptie.
Merg sa hranesc piciul.......

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Irina , FELICITARI! Ma bucur tare mult pentru voi. Asta da veste buna pe ziua de azi . Eu mi-am facut griji despre voi, fiindca nu mai stiam nimic de voi, bine ca esti bine, si graviduta wowwww , ce super!!! Sarcina usoara si baga reteta si aici . De asemenea, o veste super ca Mario este ok .

Maraki, nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut... vai de Robert... bine ca s-a terminat cu bine. Inca 2-3 emotii de-astea si albesti complet .

Ioana , 4 ore??? Fata, dar m-am ingalbenit de invidie ! Eu abia daca reusesc 20 minute... zici ca-s iepure. Numai la somn, ca la aparatul reproducator... pauza . Pupam Razvaniciul si succes la bebe fetita.

Gio, cred ca sunteti acasa, fericiti .
Sa te tii tare , sa nu faci depresie, esti puternica , ai un sot minunat si un baietel mai mare care te va ajuta.

Noi azi am iesit afara, intr-un parculet, la copii.
Ieri am fost la un loc nou de joaca (un tarculet) destul de dragut, la Monteoru (20 km de Buzau). Dupa care mi-a venit mie ideea geniala de a merge la Bucov (langa Pliesti) la Zoo. Unde a fost fff frumos, noroi, animale cam amarate si necajite , dar... a fost o experienta agreabila. La plecare scandal mare, Razvan nu vroia sa plecam, normal, era frumos pe colo, copii, oameni... In masina, mi-am pus toata imaginatia la bataie, ca sa nu-l las sa adoarma. Si... i-am facut teatru de papusi cu catelul Patrick, colacelul pt. gat. Efect scontat, ne-am distrat foarte bine si a adormit in pat, acasa.
Acum Razvan are terapie, iar eu ma destind putin.
Il astept pe Viorel sa vina de la Constanta cu niste achizitii (niste jucarii).
Cam atat, mai revin cand mai pot, si pun si niste poze.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am pus poze, de filme n-am rabdare.
http://www.dropshots.com/asteryaro3#date/2009-06-29/20:02:28

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Dau copy a mesajul Anei si tot nu ma prind de inceput Intru aseara, citesc mesajul Ioanei si ma gandesc ca a luat-o razna Ma intorc pe pagina anterioara, citesc mesajul Irinei si tot ca scrie pe undeva ca este gravi....intru iar pe pagina 3, citesc iar mesajele voastre si abea atunci ma prind
pai mai Irinooooo sa fii tu atat de subtila si sa bagi vestea doar a semnatura????? faaata sarcina usoara, sa aveti ce vreti voi, sanatos sa fie GTrebuie sa intru pe pagina 2 sa vad cate sapt ai ca nu am avut rabdare acum, vroiam sa te felicitCum te simti??? ma bucur pt Mario, intra sa ne dai detalii, sper ca ai scapat de grija si nu sant probleme cu creolinul



p.s. Ana de France a vazut semnatura prima dar asa subtil a scris si ea

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Irina, felicitari si sarcina usoara! Povesteste de Mario, acum ca te-ai linistit.
Maraki, urata patzania cu Robert. Cred ca te-ai speriat. Dar si el, chiar nu avea cum sa va anuntze? Ce-o fi fost in sufletul tau! Si felicitari pentru Roxana care si-a luat examenul!
Ioana, spor la produs fetitza. Sper sa iasa asha cum va doritzi. Se spne ca spermatozoizii "pt fetizte" sunt mai rezistentzi, iar cei pt baietzi mai rapizi. Deci, daca prestezi cu 12 ore inainte de ovulatie faci fata, daca o faci la ovulatie sau imediat dupa, ar trebui sa fie baiat. Noua ne-a iesit pur si simplu.
Giova, cum e acasa cu baietii?
Noi? Am dus-o pe Ana la socrii mei ieri, sa mai stea si la ei sa-i distreze putin. Si la telefon seara cand am vb si cu ea, imi spune socru-meu ca a scos-o in parc, i-a apucat ploaia si el a lasat-o in grija paznicilor din parc si s-a dus sa ia o umbrela si o haina. Oi fi eu paranoica? Dar s-a zbarlit parul pe mine. MAi bine uda, ca doar din parc pana acasa erau 5 minute, decat in grija altora. Si mereu am o strangere de inima cand nu o tzin cu mine. Ufff.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare fetele.
Am o mica pauza ca peste 10 min. trebuie sa plec la tribunal.
Giova, ma bucur ca sunteti acasa.
Ma bucur ca bb Edi e un papacios si un cumintel si ca Marco il iubeste mult.
Sa fii fericita alaturi de baietii tai.
Ioana, spor la facut fetite.
Vreau si eu
Maraki, bine ca totul s-a terminat cu bine.
Sanatate multa!
Irina, felicitari pentru sarcina!

Sa va povestesc din concediu.
A fost foarte bine, dar asa cum spunea Giova, nu se compara cu Turcia pentru nimic in lume.
Asa ca la anul vom merge cu siguranta in Turcia.
La inceput ne-au dat o camera cam naspa.
S-a dus Victor la receptie si i-a amenintat ca daca nu ne da o camera cum trebuie le face reclamatie la Protectia Consumatorului; in 5 minute ne-au dat o camera cum trebuie, care oricum nu era de 5 stele.
De fapt, hotelul nu prea era de 5 stele in realitate.
Una peste alta a fost ok.
Mancarea a fost buna, nu am avut nicio problema cu Matei care a stat tot timpul numai in apa de i se incretea pielea.
Singura excursie pe care am facut-o a fost cu submarinul.
In rest, plimbari lejere si plaja.

De ieri a inceput si piciul meu inotul; merge cu gradi si e tare incantat.

Pe 31 iulie implinim 5 ani de la casatorie si i-am facut o surpriza sotului; am luat bilete si plecam un weekend la Venetia numai noi doi ca doi porumbei
L-am pus in fata faptului implinit.
Andreea Marin e mic copil pe langa mine; am aranjat cu sefa mea sa imi pot lua liber pe 31 iulie, am aranjat cu sefa lui Victor sa isi poata lua liber, am aranjat cu mama sa-si ia liber sa poata sta cu Matei si dupa ce a facut toate aceste aranjamente am luat biletele si i le-am facut cadou lui Victor.
A fost foarte placut impresionat; mai exact l-am lasat fara cuvinte......

In rest, Matei e ok.
Noi cu munca...asteptam tura a doua de concediu.....dar mai dureaza pana atunci.


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput