Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (325)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufumic spune:

Giovaaa, mami, felicitari! Sa va traiasca bb Edi si sa va umple vietile de bucurie alaturi de superfratiorul Marco!
Totusi, cu toata dragostea ce-i arata Marco fratiorului, ochii-n patru, ca eu l-am luat pe frate-meu taras si l-am pitit la putina vreme dupa ce l-au adus acasa de la maternitate, desi pana sa se nasca si in zilele cat era inca la spital cu mama, ma laudam la toata lumea ce fratior mi-a adus mie barza. noroc ca acu o mie de ani toamna se infasau bbii stil papiota pana la cateva luni bune, ca altfel cine stie ce se intampla.

Eu mai greu cu forumul, din varii motive. V-am pupat pe toate. O sa incerc sa incarc zilele acestea oarece poze cu Vladimirescu, desi nu am cine stie ce, ca sa nu uitati cum aratam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


aseara i-am dat laptopul lui clau...nu mai vroiam net. am iesit intr-un parc din spatele maternitatii cu el si marco. edi era la baita, asa ca am profitat.
am avut o noapte crunta.....am plans la greu...a inceput furia laptelui....canale infundate...am fost pusa la pompa electrica si trasa de sfarcuri de asist.Crunt!!! hemoroizii s-au inmultit...ziceai ca tsie cineva din mine bucatele,,,,asa ma simteam.nu am prea dormit, m-am muls, dar bebu a fost un super azi dim. , a tras la greu de mi-a mai desfundat canalele. nu va zic ce usurare am simtit....ma rugam sa nu ajung la mastita. nu intru in depresie...maine rebuie sa ies de aici, vreau acasa la baietii mei.
azi e mai rau cu hemoroizii....sper sa nu ajung la urgenta, sa mai suport pana maine. mi-e fricA sa nu preseze pe atele puse de dr.
pana acum ma prezint ok, uterul a coborat, mai am de facut 2 doze de antibiotic si gata.
cu toate astea sunt fericita ca i-a facut bebului azi testul din calcai. vroiam sa intreb de el, caci am citit pe net ca se face in cateva mat. din tara contra cost. mi-au zis ca primesc rez. acasa,nimic de bani.
va acum,pe mai tarziu.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu am fost la o terasa la pizza cu husbandul. e langa maternitate, asa ca am iesit in halat tot salonul.
bebeii ii iau la ora 18 pt. baita si ii aduc la 21. asa ca am profitat fiecare si am plecat.
3marco era cu mama intr-un parc de langa spital.
a fost sus si l-a vazut pe bb, doamne ce i-a mai pupat piciorusele, i-a intors fatuca spre el, s-a lungit langa el, a vrut sa-l alapteze el. deocamdata reactioneaza super bine. sa vedem cand vom fi acasa. azi a montat patutul si a zis ca e al lui, bb sa doarma la el in camera in patul masina. sper sa o scoatem cu bine la capat.

ma pun sa citesc ce ati mai scris, si daca nu vine bebe...revin.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Eu am avut 2 zile horror ca nu stiam nimic de Robert. A plecat la sv sambata dimineata, era imbracat de sv. dar....nu a ajuns!!! va dati seama cand au sunat dupa el ca am ramas masca! M-am si gandit ca s-a intamplat ceva cu el in drum spre statie dar proasta de mine....ascult ce spun altii, nu instictul meu ( ca doar imi cunosc foarte bine copilul ) Colegii de la rest au spus sa nu imi fac griji ca sigur s.a dus el pe undeva, eu spuneam ca in nici un caz imbracat cu pantalonii de bucatarieAstept toata ziua si nimic, intre timp am venit dupa masa la sv sa imi iau salariul.....ma gandeam ca vine seara Robert acasa...ma scol a doua zi dim sa vin la sv...el nu venise!Numai buna de munca nu am fostcu plansete si griji Vin acasa, Robert nu venise! Il trimit pe Giorgos la spitalul cel mai apropiat sa intrebe si la politie pregatit cu pozele lui Robet.Ma mai cert si cu giorgos ca el spunea sa se duca direct la politie, eu nuuuuintai la spital!El ca nu se stie daca e la spitalul din cartier, eu ca acolo ar trebui in caz de ceva pt ca e cel mai apropiat.Giorgos zice ca nu se tine cont de zona unde se afla bolnavul, este dus acolo unde au locuri ( direct ) Pleaca giorgos direct la politie si suna aia la o statie speciala si afla ca Robert e la un spital din ziua in care a plecat la sv I s-a facut rau in autobuz in drum spre sv....a lesinat si si.a spart capul in spate A oprit autobuzul si a chemat salvarea de urgenta, nu a mai plecat pe traseu.A venit salvarea imediat, Robert isi revenise, l-au dus la spital si i-au facut toate analizee posibie, l-au cusut, l-au tinut pe perfuzii si a fost monitorizat la inima 24 de ore. Nu au gasit nimic in neregula, azi mergem la medicul de familie sa vedem ce spune dupa analize, poate-i da niste vitamine, se uita si la sutura si-i da un medical. vai de mine ce a fost in sufletul meuDoamne fereste de asa cevaRobert din cauza italienilor, vrea sa stea in medical doar pana miercuri, are de gand sa vina cusut la sv
Dupa toata povestea asta, mi-a facut si Roxana o bucurie A luat bacul pt ca anul trecut picase De 5 zile s-a angajat la firma unde am fost eu, aia si-au deschis o gramada de sedii, nu stim ei criza din moment ce si-au mutat biroul in Marriot( patronii doar ) Asa ca, fetelor, as fi fost si eu acum secretara pe la Marriot ca m-ar fi luat cu ei din moment ce au si fata care le facea cafele acolo Asta e, capul face, capul trage....stau si frec podelele la italian acum

Giova, lasa mai plansul Nu ai nici un motiv sa plangi, ai nascut un baietel sanatosssss, ai o familie frumoasabucura-te de ce ai

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Inca nu stiu nimic de bb, daca ii da drumul acasa. eu sunt ok...pot pleca, toti dr. imi zic ca daca e cu mine in salon, e ok si plecam...inca nu indraznesc sa vb. cu pediatra. la ora 10 aflu. Doamne ajuta! vrem acasaaaaa!!!!!

Bb e un cumintel, doarme mult si se trezeste la 3 ore cu o super voce si tare nervos...cautand tzitzi.
laptic am slava domnului, am scapat si de furie si de colostru....acum incepe sa vina totul mai usor.

maraki vai de mine ce spaima. of doamne...copilul in spital si nu ai stiut nimic. nu au putut sa va anunte? el nu-si revenise sa le zica asist. sa sune acasa? doamne...bine ca e totul ok acum, sa stea putin acasa, dai naibii de macaronari.
felicitari Roxanei pt. bac!

va dau vesti imediat ce aflu, daca plecam nu o facem mai repede de ora 13.

toate hainutele luate pt. bb pt. iesit sunt enormeeee....al meu nu mai are timp sa cumpere, saracul l-am purtat zilele astea de a innebunit, si cu pregatirea cuibului si tot, si cu copil....

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Giova-acum ajungeti acasa...cum sa nu-i dea drumul lui bebe ca doar nu a avut nici o pb particularaCred ca abia asteptati sa fiti in formatia completa si tu sa uiti de grijile astea de spital. Lasa hainele ca peste o luna -doua or sa-i fie stramte... sa vezi tu cu ce viteza recupereaza
Maraki-ce-o fi fost in sufletul tau! Bine ca e el ok ca acum sigur aia de la spital au verificat tot, dar emotiile prin care ai trecut raman

Fug sa-l depun pe Alex...intrasem numai sa vad ce face cel mai mic bebe al trupei noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova si noi am cumparat nr 48 dupa ce s-a nascut angelo,apurtat costumasele cel mult 2 sapt ca se lungise pana sa nasc am avut hainute cumparate nr 52.Cred ca plecati acasa astazi
Robert m-a sunat pe la 18.00 cand eram noi plecati sa iau salariu...a incercat pana a 20.00 si nu m-a gasit acasa. mobilul nu il stia pe dinafara iar la 21.00 se da stingerea in spital. Trebuia sa ne anunte o asistenta ceva Giuseppe e in Italia, se pregateste de nunta iar in locul lui a fost Michelle pana ieri ca a plecat si asta ca doar e nunta lui sor-sa. A luat fraiele in maini, entuziasmul de sefie l-a prostit Daca lipseste cineva o zi nemotivat, taie 2 zie din salariuCine intarzie, este scris in caiet si se scade salariul...nu e corect...sa faca nene contracte adevarate pt 10-12 ore pe zi/6 zile pe sapt. si atunci inteleg sa scada bani pt cei care intarzieRobert are contract pt 4 ore si sant trecuti doar 400 euroi, eu doar pt 1 ora si e trecut doar 160 pe luna

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mergem acasa, yuppy-yuppy-ei!!!!!
a scazut 200 gr, de ieri a inceput sa puna pe el, se prezinta bine, razele la plamani erau ok, dar tot nu erau maturati 100%, i-au facut injectiile de rigoare, acum asteptam externarea si ceva rezultat la nu stiu ce analiza.
Oricum, numai dupa 13:30 plecam acasa.
Cica dr. ...m-am tot gandit ca trebuia sa va dau drumul sambata si veneati azi la control si externare, dar fiind prematur...ma gandeam ca va panicati acasa cu el. Nu mai conteaza acum....doamne ce fericita sunt!

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la mare!
Giova felicitari pentru Edi!Am intrat ieri si a trebut sa reiau doua capitole din urma ca sa vad ce si cum ca nimerisem taman cand alaptai si nu intelegeam ce si cum.De abia astept sa vad poze.Si cu faza ca e ultimul stai sa te vedem in urmatorii ani.
Noi pe aici toropiti de caldura.Nu am mai intrat ca am avut multe pe cap.Imi cer scuze celor care m-au sunat insa telefonul meu e inchis si aruncat pe undeva.Promit ca o sa il deschid zielele astea.Acum sa nu intelegeti ca nici telefonul nu il foloseam insa il schimbasem cu un rds care imi era mia practic.De fapt nu am mai scris pentru ca am vrut sa termin cu analizzele cu Mario si apoi sa intru pe aci.Am fost joi si vineri la Bucuresti cu el la un cardiolog pediatru si a fost ok. O sa va povestesc mai pe larg cred ca miercuri cand merg la munca.Asa ca acum ca m-am mai linsitit sper sa intru mai des.
Maraki ce tare esti.Numai tie ti se intampla toate minunile.
Va pup si revin cum pot de repede.

12+

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Irina-sa inteleg ca ai asteptat sa vina + ca sa ne scrii
Bine ca ai scapat cu griijile pt Mario-asta era important.

Eu cica fac ordine, de asta mai scap pe aici ca am un mare chefff

Mergi la inceput