Rahova sau apropiere (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Am fost la filmulet, le-a placut tare mult...apoi i-am dus la Crepe de Paris(la clatite cu tot felul de umpluturi)
dupa aceea am fost la auditie la flaut...au cantat super fain toti...si ca drept rasplata am fost la pizza dupa aceea
abia i-am pus la nani...si ma duc si eu in pat sa stau linsitita la tv
pe maine

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

Buna fetelor!
Va rog foarte mult , stie cineva un medic pediatru-de fapt vreau medic de familie pentru copilul meu de 4 ani-in zona Rahova Ispirescu-ma intereseaza sa fie cat de cat decent si amabil.
Multumesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Simona, eu nu pot sa te ajut, poate cunosc celelalte fete.
Eu sunt mai obosita pe zi ce trece, lucrez si maine si duminica. In fine, vor trece si astea.
Monica, clatite
Vio, e bine in concediu?
fetele, sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Wow, Monica, ce pofta mi-ai facut cu clatitele. Avem si noi ceva in genul ala, nu se numesc de Paris, doar Crepes, dar eu trebuie sa ma abtin.
Simona, noi aveam pediatra la policlinica Malcoci, dar nu ti-as recomanda-o, eu una nu am fost prea multumita de ea.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata!

Monica,ati inteles filmul?sau era in engleza?
ma refer la voi parintii ca astia mici stiu ca inteleg
pt ce a fost auditia?
banuiesc ca si Alex a fost f bine
Alina ma bucur tare ca ai reusit sa-ti vinzi din creatii....n-am uitat de ce voiam si eu,dar desi sunt in concediu nici nu m-am miscat din casa...parca sunt paralizata,asa de obosita am fost
ziceam ca merg sa-mi fac cazierul,dar n-am mai ajuns...acum au venit si rusii si sunt
dar tb sa ma urnesc cumva ca trece si concediul asta si pe urma

Vicky,e bine in concediu,inca n-am apucat sa ma plictisesc...am citit,am dormit si m-am uitat la TV

Lexi asa e,clatitele ingrase...dar una acolo nu se pune

Simona,noi avem pediatrul undeva pe la Aurel Vlaicu...asa ca pt tine cred ca e departe ...

Am vb cu Mihnea in fiecare seara,invata de zor....il intreb ce a mai facut si-mi spune ca teme
l-a pus bunica sa citeasca si vrea sa zica cu intonatie
fac si la mate probleme....
imi e mila de el ca trebuie sa invete in vacanta,dar incercam sa nu lucreze mult...1 ora pe zi doar
dupa ce a treminat "lectiile"i-a cerut bunicii bani pt pusculita ,dar i-a zis ca-i da daca mai lasa desenele si citeste o carte,asa ca s-a apucat de citit...l-am intrebat de citeste si mi-a zis ca basme,cum se numeste povestea?
cica"prima poveste,nu stiu cum se numeste!"

in vara asta sper sa ajunga si la bazin,sa invete sa inoate....

va pe toate

Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio , mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

iar neata pe la pranz fetelor...

vicky ai grija mama de tine sa nu te surescitezi prea tare. Sper ca macar sa-ti pastrezi simtul umorului daca tot esti asa ocupata si stresata cu serviciul.. incearca sa treci peste ca si cand ai merge de placere la serviciu; vorbesc prostii?

vio pai ce sa mai faca Adeluta, e in limitele normalului! insa tot stau si ma gandesc noaptea ce si cum sa mai fac ziua cu ea! Sotul m-a "instruit" de curand ca atunci cand mai face ea chestii "d-alea" sa o fac si eu pe ea sa "sufere" adica sa nu ii mai dau bobo, jucarii sau alte chestii pe care ea le doreste... singurele lucruri de care sa beneficieze imediat dupa ce m-a suparat sa fie ingrijirea, mancarea si dragostea. In rest ca un fel de pedeapsa, sa o deranjeze si pe ea ceva dupa tot teatrul facut. Poate asa va intelege ca data viitoare sa nu mai ajunga la vomitat! Pe mine strict vomitatul asta de nervi ma omoara, nu crizele ei de plans.... Dar cum am inteles si de la voi (vio, lexi, monica, alinutza) RABDAREA e de baza! (stiu si eu ca asta e singura solutie momentan)...

Alinutza si eu procedez de cele mai multe ori asa, cu preambul de convingere ca va urma sa facem ceva sau altceva, dar nu intotdeauna are succes. De multe ori nu zice nici "pas" dar iata ca trebuie sa avem si exceptii. Succes in vanzari. Ai incercat sa te lipesti poate si de magazinele gen "bam boo", "sara blu"? banuiesc ca acolo chiar se cauta chestii decorative de genul celor create de tine... iar de manufacturieri poate duce lipsa vreunul din magazine.

Monica uite ce iti trimit eu: nu rade ca nu e pentru tine, ci pentru insomnie si indispozitia de ieri dimineata, dar cred ca au fugit amandoua singurele dupa cate activitati extra-curiculare ati avut ieri. Te pupam si pe tine si pe copilasii tai cuminti care nu au mai tusit! Melomanilor!

Simona iata ca nici eu nu te pot ajuta cu un nume bun din zona pe care o doresti tu. Eu merg mai departe in oras la pediatru si ca sa fie treaba completa la o adica, am 3 variante. Un pediatru de suflet, o prietena, care locuieste prin Bd.Basarabia (sect.3 adica), un pediatru oficial pe hartie (pe str.ROMA undeva in apropiere de DOROBANTI) si un pediatru in spital daca am nevoie de urgenta! (la IOMC in bd.Lacul Tei adica pe langa CIRC in sectorul 2) asa ca eu chiar nu te pot ajuta in apropiere de Rahova. Am avut odata un medic, un nene, f.calm si cat de cat ok, dar numai in primele 3 luni de zile de viata ale Adelutei... nu-mi placeau cateva chestii la el, pt.ca avea programul cam strict, nu-l puteai aborda usor in afara programului la cabinet, te mai impiedicai si de asistenta lui pana ajungeai la el, asa ca multa birocratie la cabinetul doctorului acesta. Daca vrei iti dau datele lui: Dr.Neamtu Gelu Adresa: Bucuresti, Str. Focsani nr. 5, sector 5 , Tel. 423.40.64. Este practic medic de familie, pediatru la baza. La noi a venit acasa si am auzit mamici care sunt multumite tare de el. Acum, vezi si tu, daca tu crezi ca ti se potriveste mergi la el. Noua ne-a dat si nr.lui de mobil, trebuie doar sa-l ceri, insa eu nu-l mai am. Daca il gasesc ti-l scriu, dar nu mai stiu unde l-am scris.


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ce faceti doamnelor? care pe unde sunteti? ati fugit in weekend deja?

va pup... eu ma gandesc cu placere la weekendul asta ca imi trimite mama o galeata de visine din acelea bune bune (nu ca alea altoite, mari si grase si mai rosiatice nu chiar visinii, ci unele care cica sunt soi salbatic) si le fac maine dulceata si compot! (evident ca eu o sa le mananc la iarna daca ajung la greutatea permisa! )

apoi stiu ca au mai tinut fructele anul acesta... tin minte ca anul trecut au fost visine pe piata numa' vreo saptamana-doua.. sau n-am fost eu pe faza?

si in alta ordine de idei, tot despre bucatarie vreau sa va spun ca mi s-a facut si de-o tocana de toamna, dar astept sa apara gogosarii si o fac eu si-n vara .... apoi la toamna sa fac mai multe borcanele ca sa avem la iarna... ptiu sa nu ma deochi, a dat harnicia si gandurile despre harnicie in mine!

pupicei si weekend placut si voua!


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mai stie cineva ceva de Violeta viovio si de Bianca? Soacra ei a fost bona lui Vladut, mi-ar placea sa mai vorbim (o sa fie ziua ei luna asta) dar nu mai are telefonul mobil pe care il stiam eu.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)


Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare fetelor

vio, da am inteles filmul
azi avem bilete la Circ, sper sa le placa..
pupam Mihnutzul studios...o sa stranga baiatu' bani la pusculita

vicky sa ai zile frumoase...si servici usor
ce mai face Dani?

Simona, eu o mai vad cateodata pe viovio pe mess dar n-am mai vb cu ea de muuult de tot
poate cris(aissa) sa mai aibe un nr recent de-al ei si Andreap ca stiu ca ele mai vb cu vio...
voi ce faceti, cum sunteti?

rodicuta si spor la facut dulceata
lexi, bine ca aveti si voi clatite acolo...


simiena, noi suntem la Dr Furtuna Dan la policlinica Teius si am fost multumiti de el, vine si acasa...bine ai venit in grupshor

va pe toate si va doresc un we fain

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Prajituri si papa bun 2
Papa de post




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Karli, de obicei vin cu drag la scarbici, ca-mi place ce fac, doar ca uneori ma mai ajunge si pe mine oboseala. Azi lucrez, dar maine voi fi libera! M-a anuntat ieri sefa.
Monica, Dani e bine, putin suparat ca nu pleaca pe nicaieri, speram sa-l putem trimite cateva zile la mare in august, dar inca nu am aflat nimic (am cerut bilete prin sindicat).
Vio, pe Mihnea cel studios. Dani inca mai "copilareste", fara lectii adica. O sa se apuce si el cat de curand, i-am cumparat un CD cu un joc "cum sa invatam rapid tabla inmultirii". Cred ca o sa ma joc eu mai repede ca el.
Alina, bafta la vanzari!
fetele, va doresc wk placut!


Mergi la inceput